Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Çelişkili ifadeler

Çelişkili ifadeler

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

Mesaj 06 Kas 2018 14:13
whotrakonya Site Üyesi

Merhaba ;
Geçen sene hakkımda özel hayatı ihlalden dava açıldı eski bayan arkadaşım ayrılmamızdan sonra şikayetçi olmuş şikayetinde bir çok iftira da bulunmuş onu dolandırdığım 60.000 tl borç alıp ödemediğim kendimi mit görevlisi olarak tanıttığm gibi bir ton yalan .Sacvcı sadece özel hayatı ihlalden dav açtı.Mahkemede busucu işlemediğimi ispatladım diye sevinirken yine dolandırıcılık üzerinden yüklenmeye başladı karşı avukat ama şöyle bir şey varki her ifadesinde verdiği para düştü en son 1500 tl dedi.O da bana olan borcunu banka üzerinden vermesi idi.Ve yine elinde olan aracımın sigortasını kendi sigortasını yatırırken yatırmış haberim çook sonra oldu ki aynı evde yaşıyorduk para sözkonusu değildi.Sizce mahkeme bunu nitelikli dolandırıcılığa taşırmı teşekkürler

Mesaj 06 Kas 2018 20:37
Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

whotrakonya yazdı:
Merhaba ;
Geçen sene hakkımda özel hayatı ihlalden dava açıldı eski bayan arkadaşım ayrılmamızdan sonra şikayetçi olmuş şikayetinde bir çok iftira da bulunmuş onu dolandırdığım 60.000 tl borç alıp ödemediğim kendimi mit görevlisi olarak tanıttığım gibi bir ton yalan .Savcı sadece özel hayatı ihlalden dav açtı.Mahkemede bu suçu işlemediğimi ispatladım diye sevinirken yine dolandırıcılık üzerinden yüklenmeye başladı karşı avukat ama şöyle bir şey var ki her ifadesinde verdiği para düştü en son 1500 tl dedi.O da bana olan borcunu banka üzerinden vermesi idi.Ve yine elinde olan aracımın sigortasını kendi sigortasını yatırırken yatırmış haberim yok sonra oldu ki aynı evde yaşıyorduk para söz konusu değildi.Sizce mahkeme bunu nitelikli dolandırıcılığa taşır mı teşekkürler

Konunun içeriğine vakıf olmadığımız için nitelikli dolandırıcılığa taşır mı hakkında bilgi vermemizde afaki olur. Savcılıkça iddianamenin dışından bir olay gelişirse hakim ek savunma hakkı vererek bu konuda ifadeni alır, şu anlatımlarınıza göre pekte dolandırıcılık suçu işlendiği görülmüyor.
www.kararara.com

Mesaj 07 Kas 2018 10:27
whotrakonya Site Üyesi

teşekkürler

Mesaj 07 Kas 2018 20:55
teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Rica ederiz
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku