UYAP'a gönderilen özel evrak

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
Cevapla
Lojawa88
Kıdemli * Üye
Mesajlar: 62
Kayıt: 24 Ağu 2018 00:56

UYAP'a gönderilen özel evrak

Mesaj gönderen Lojawa88 » 06 Kas 2018 15:26

Saygıdeğer hukukçular,Ağır Ceza'da görülen bir davada,ilk duruşma yapıldıktan sonra ortaya çıkan bazı deliller ile birlikte sanıkların tutuklu yargılanması ve bazı taleplerimizi içeren dilekçeyi UYAP Vatandaş sistemi üzerinden mobil imzalı biçimde ilgili mahkemeye gönderdik.Üzerinden 5 gün geçmesine rağmen ara duruşma yapılmadı.Sorum şu;tutuklanmaları ile ilgili talebimize ilişkin ara duruşma mı yapılacak yoksa 2.duruşma günü mü beklenecek?Dosyaya yeni deliller sunulmuştur.Mahkeme bunu 2.duruşma tarihinde mi değerlendirecek yoksa ara duruşma mı yapacak?Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi
Mesajlar: 28900
Kayıt: 22 Mar 2012 12:08
Meslek: Hukukçu
İletişim:

Re: UYAP'a gönderilen özel evrak

Mesaj gönderen Admin » 06 Kas 2018 17:21

Lojawa88 yazdı:Saygıdeğer hukukçular,Ağır Ceza'da görülen bir davada,ilk duruşma yapıldıktan sonra ortaya çıkan bazı deliller ile birlikte sanıkların tutuklu yargılanması ve bazı taleplerimizi içeren dilekçeyi UYAP Vatandaş sistemi üzerinden mobil imzalı biçimde ilgili mahkemeye gönderdik.Üzerinden 5 gün geçmesine rağmen ara duruşma yapılmadı.Sorum şu;tutuklanmaları ile ilgili talebimize ilişkin ara duruşma mı yapılacak yoksa 2.duruşma günü mü beklenecek?Dosyaya yeni deliller sunulmuştur.Mahkeme bunu 2.duruşma tarihinde mi değerlendirecek yoksa ara duruşma mı yapacak?
Merhaba,

Tutuklama ve diğer taleplerinizle ilgili karar kuvvetle muhtemel 2. duruşma gününde değerlendirilecektir. Mahkemeler çok acele türden iş olmadığı sürece ara celse açamazlar. Alenilik ilkesi gereği tüm talepler ve kararlar önceden verilen ve herkesçe bilinen duruşma günü ve saatinde açılan duruşmada değerlendirilmek zorundadır.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

Cevapla