Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Başkasının yerine imza atmak, yetkisiz imza atmak.

Başkasının yerine imza atmak, yetkisiz imza atmak.

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

vatansever.33 Site Üyesi

Merhaba değerli forum üyeleri.

Bir kamu kurumunda memurum. İlçe Müdürü uydurma bir suç duyurunda bulunuyor ve bu uydurduğu suç tarihinde ben nöbetçiyim.

Bu uydurma suç ile ilgili adli ve idari soruşturmalar açılıyor. (şaka gibi) Şahsım salt o tarihte görev yaptı diye sanık olarak ifadelerim alınıyor. adli olarak takipsizlik kararı veriliyor. idari olarak ta bir şey çıkmıyor.

Şahsımın sanık olarak olarak neden yargılandığı noktasında düşüncelerim vardı. Müdür Beyle aramızda sebebini bilmediğim problemler vardı. Bu yüzden iftira atıldığını kesin olarak biliyorum. Sonrasında bu adli ve idari soruşturmaların fotokopilerine ulaştım. Adli olarak tutulan bir tutanak ve eki delil olarak sunulmuştu. Tutanak kamera kayıt verilerine zarar verildiğine dair . Ancak tutanağa imza atan şahıslar (İhale yoluyla Hizmet alım personeli olarak görev yapan) temizlik personeli olup bilgi işlem sorumlusu unvanı diye imza atmışlar. Tutanakta yazanlar saçma ve doğru olmayan şeyler. TCK ve 657 acısından bu konuya yorum yapabilir mısınız?

İdari olarak da açılan soruşturma dosyasına ek olarak sunulan evraklara baktığımda yerime bazı evraklara imza atıldığını gördüm. Personel devam çizelgesine bu uydurulan suç tarihinde yerime imza atılmış Atanı bilmekle beraber bu şahıs ayrıca başka evraklara da yerime imza atmıştır.

TCK ve 657 acısından bu konuya da yorum yapabilir mısınız?

Bundan sonra neler yapabilirim...

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku