Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku İstinafa gönderilmiş dosyada şikayetin geri çekilmesi onanmasını engellermi ?

İstinafa gönderilmiş dosyada şikayetin geri çekilmesi onanmasını engellermi ?

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

neutronwasheree Site Üyesi

Başkasına ait kredi kartını izinsiz kullanarak yarar sağlama ve başkasına ait kişisel bilgileri izinsiz olarak ele geçirme suçundan 1 yıl 2 ay ve 1 yıl 8 ay 20 gün ile 6.000₺ para cezası aldım, cezayı dilekçe ile istinaf mahkemesine itiraz yolu ile gönderdim fakat sormak istediğim soru şu şikayetci tarafın mağduriyetini giderip, şikayeti geri alır ise mahkemenin yeniden görülmesi mümkünmüdür ?

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

neutronwasheree yazdı:
Başkasına ait kredi kartını izinsiz kullanarak yarar sağlama ve başkasına ait kişisel bilgileri izinsiz olarak ele geçirme suçundan 1 yıl 2 ay ve 1 yıl 8 ay 20 gün ile 6.000₺ para cezası aldım, cezayı dilekçe ile istinaf mahkemesine itiraz yolu ile gönderdim fakat sormak istediğim soru şu şikayetci tarafın mağduriyetini giderip, şikayeti geri alır ise mahkemenin yeniden görülmesi mümkünmüdür ?

İstinaf aşamasında da şikayetçi şikayetinden vazgeçe bilir. Bunu istinaf mahkemesi değerlendirir.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

teoman yazdı:
neutronwasheree yazdı:

İstinaf aşamasında da şikayetçi şikayetinden vazgeçe bilir. Bunu istinaf mahkemesi değerlendirir.

Şikayeti geri çektikten sonra, dava bozulup kamu davası açılıyor doğrumudur hocam ?

nevzatj Site Üyesi

Uzlaşmaya tabi bir suçsa kamu davası düşer, sevk maddelerinden bakmak lazim, karşı taraf zararim karşılandi uzlaştik seklinde dilekce verirse suç uzlaşmaya tabiyse kamu davası açilmaz, dava düşer

nevzatj yazdı:
Uzlaşmaya tabi bir suçsa kamu davası düşer, sevk maddelerinden bakmak lazim, karşı taraf zararim karşılandi uzlaştik seklinde dilekce verirse suç uzlaşmaya tabiyse kamu davası açilmaz, dava düşer

Hocam teşekkür ediyorum yorumlarınız için maksatım şu, şikayet geri çekildiği zaman alcağım cezada bir indirim söz konusu oluyor diye bildiğimden karşı tarafın şikayetini geri çekmesini isteyeceğim alacağım cezada bir faydası olmazmı bu durumun ?

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku