Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Savcının denetimli serbestlik vermeme hakkı

Savcının denetimli serbestlik vermeme hakkı

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

dertlipolisadayi Site Üyesi

Merhabalar, ilk kez uyusturucudan yakalandım.Ilk kez karakola düştüm.Ifademi aldılar ben kabullendim.Savcıya gidicekmişim.Polis olmak istiyorum.Denetimli serbestlik alırsam engel oluyormuş.Savcının denetimli serbestlik vermeme hakkı var mı? Kan değerimi falan ölçseler uyuşturucu degeri cok dusuk çıkar. Ayda yılda bir aldım bunu.Onuda kağıda sarılı yarısı içilmiş sondurulmus vaziyette.Savcıya desem kan değerlerime bakın isterseniz falan diye.Denetimli serbestlik vermeme hakkı var mı? Lütfen yardımcı olur musunuz

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

dertlipolisadayi yazdı:
Merhabalar, ilk kez uyuşturucudan yakalandım.Ilk kez karakola düştüm ve Ifade mi aldılar ben kabullendim.Savcıya gidicekmişim.Polis olmak istiyorum.Denetimli serbestlik alırsam engel oluyormuş.Savcının denetimli serbestlik vermeme hakkı var mı? Kan değerimi falan ölçseler uyuşturucu değeri çok düşük çıkar. Ayda yılda bir aldım bunu.Onuda kağıda sarılı yarısı içilmiş sondurulmus vaziyette.Savcıya desem kan değerlerime bakın isterseniz falan diye.Denetimli serbestlik vermeme hakkı var mı? Lütfen yardımcı olur musunuz

Evet savcılık öncelikle kamu davası açmayıp hakkınızda tedavili denetimli serbestlik tedbiri uygulayacaktır, siz eğer bu denetimli serbestliği kabul etmez iseniz o zaman hakkınızda mahkemeye dava açıp yargılanmanızı sağlayacaktır, savcı bunların hiç birini yapmayıp idare etsin derseniz buda mümkün olmayacaktır. Uyuşturucu maddenin az kullanılmasının veya çok kullanılmasının kanunda bir önemi yoktur, kullanmışsanız veya kullanmak için bulundurmuş iseniz kanun bunun karşılığında bir cezai müeyyide uygulamıştır.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Peki ben ifademi savcı karşısında reddedersem ceza almama şansım var mı

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

dertlipolisadayi yazdı:
Peki ben ifademi savcı karşısında reddedersem ceza almama şansım var mı

ifadenizi reddet meniz durumunda denetimi kabul etmemeniz durumunda savcı hakkınızda mahkemede dava açar ve tüm iddialar deliller mahkemece değerlendirilerek karar verilir mahkemenin kararı ne yönde olur bunu kestirmek mümkün değil ama yinede aleyhinizde bir karar olacağı kanaatindeyim.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Teşekkürler hocam, peki savcı denetimli serbestlik kararı verdi sayarsak, idrar testi mi vericem imza mı atıcam evime kaç gün sonra kağıt gelir testlerdeki çıkan uyusturucu miktarı önemli mi ki ben sanmıyorum çıkmaz bile, ne olucak işleyiş hakkında bilgi alabilir miyim

Sonraki

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku