Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Savcının denetimli serbestlik vermeme hakkı

Savcının denetimli serbestlik vermeme hakkı

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

dertlipolisadayi Site Üyesi

Mesajlar: 3


Merhabalar, ilk kez uyusturucudan yakalandım.Ilk kez karakola düştüm.Ifademi aldılar ben kabullendim.Savcıya gidicekmişim.Polis olmak istiyorum.Denetimli serbestlik alırsam engel oluyormuş.Savcının denetimli serbestlik vermeme hakkı var mı? Kan değerimi falan ölçseler uyuşturucu degeri cok dusuk çıkar. Ayda yılda bir aldım bunu.Onuda kağıda sarılı yarısı içilmiş sondurulmus vaziyette.Savcıya desem kan değerlerime bakın isterseniz falan diye.Denetimli serbestlik vermeme hakkı var mı? Lütfen yardımcı olur musunuz


teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Mesajlar: 21592


dertlipolisadayi yazdı:
Merhabalar, ilk kez uyuşturucudan yakalandım.Ilk kez karakola düştüm ve Ifade mi aldılar ben kabullendim.Savcıya gidicekmişim.Polis olmak istiyorum.Denetimli serbestlik alırsam engel oluyormuş.Savcının denetimli serbestlik vermeme hakkı var mı? Kan değerimi falan ölçseler uyuşturucu değeri çok düşük çıkar. Ayda yılda bir aldım bunu.Onuda kağıda sarılı yarısı içilmiş sondurulmus vaziyette.Savcıya desem kan değerlerime bakın isterseniz falan diye.Denetimli serbestlik vermeme hakkı var mı? Lütfen yardımcı olur musunuzEvet savcılık öncelikle kamu davası açmayıp hakkınızda tedavili denetimli serbestlik tedbiri uygulayacaktır, siz eğer bu denetimli serbestliği kabul etmez iseniz o zaman hakkınızda mahkemeye dava açıp yargılanmanızı sağlayacaktır, savcı bunların hiç birini yapmayıp idare etsin derseniz buda mümkün olmayacaktır. Uyuşturucu maddenin az kullanılmasının veya çok kullanılmasının kanunda bir önemi yoktur, kullanmışsanız veya kullanmak için bulundurmuş iseniz kanun bunun karşılığında bir cezai müeyyide uygulamıştır.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

dertlipolisadayi Site Üyesi

Mesajlar: 3


Peki ben ifademi savcı karşısında reddedersem ceza almama şansım var mı

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Mesajlar: 21592


dertlipolisadayi yazdı:
Peki ben ifademi savcı karşısında reddedersem ceza almama şansım var mı


ifadenizi reddet meniz durumunda denetimi kabul etmemeniz durumunda savcı hakkınızda mahkemede dava açar ve tüm iddialar deliller mahkemece değerlendirilerek karar verilir mahkemenin kararı ne yönde olur bunu kestirmek mümkün değil ama yinede aleyhinizde bir karar olacağı kanaatindeyim.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

dertlipolisadayi Site Üyesi

Mesajlar: 3


Teşekkürler hocam, peki savcı denetimli serbestlik kararı verdi sayarsak, idrar testi mi vericem imza mı atıcam evime kaç gün sonra kağıt gelir testlerdeki çıkan uyusturucu miktarı önemli mi ki ben sanmıyorum çıkmaz bile, ne olucak işleyiş hakkında bilgi alabilir miyim

IŞIKDEMİR Kullanıcı avatarı
Editör

Mesajlar: 1303
Konum: Virankaya


Kullanmak için uyuşturucu madde bulundurma ile uyuşturucu madde ticareti açısından en önemli ölçüt, yakalanan uyuşturucu maddenin miktarıdır. Sanığın kişisel ihtiyaç sınırını aşacak miktarda uyuşturucu madde bulundurması, uyuşturucu maddeyi kişisel kullanım amacı dışında (Örn, satış, nakil vs) bulundurduğunun göstergesidir. Kişisel kullanım için kabul edilebilecek miktar, kişinin fiziksel ve ruhsal yapısı ile uyuşturucu veya uyarıcı maddenin niteliğine, cinsine ve kalitesine göre değişiklik göstermekle birlikte, örneğin, Adli Tıp Kurumunun mütalaalarında madde kullananların her defasında 1-1,5 gram olmak üzere günde üç kez madde tüketebildikleri bildirilmektedir. Buna göre yıllık kullanım miktarının üzerinde uyuşturucu madde bulunduran sanığın, uyuşturucu maddeyi kullanma amacı dışında bulundurduğu kabul edilmektedir. (Yargıtay CGK - 2013/423)
Resim

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Mesajlar: 21592


dertlipolisadayi yazdı:
Teşekkürler hocam, peki savcı denetimli serbestlik kararı verdi sayarsak, idrar testi mi vericem imza mı atıcam evime kaç gün sonra kağıt gelir testlerdeki çıkan uyusturucu miktarı önemli mi ki ben sanmıyorum çıkmaz bile, ne olucak işleyiş hakkında bilgi alabilir miyimSavcılık hakkınızda kamu davasının açılması ertelemesi kararını vererek evrakınızı denetimli serbestlik bürosuna gönderir buradan size yazılı tebligat gönderilir bu işlemler şu kadar günde yapılması gibi bir kesin süre yoktur, süre size gönderilen ve yapılan tebligatta 10 gün içerisinde baş vurmanız belirtilir, bu sürede denetimli serbestlik bürosuna baş vurduğunuzda orada ne yapmanız gerektiği anlaya bileceğiniz şekilde izah edilmekte ve işlemlerinizi çok rahat yapa bileceğiniz şekildedir.

Yapılan sağlık kontrollerinde madde tespiti halinde bunun vücudunuz da bulunan miktarının hiç önemi yoktur, bunun vücudunuzdan atılma süresini zaten onlar bildiği için bu sürenin geçmesi sağlanmakta ve ondan sonra kontrollerde çıkmamasına gayret göstereceksiniz. Yalnız bu denetim süresini ihlal etmemek için sonsuz gayret ve cabayı göstermeniz gerekecektir, geçmiş olsun.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM


Dön Ceza Hukuku