Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Yetkisiz kişilerce tutulan tutanak

Yetkisiz kişilerce tutulan tutanak

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

vatansever.33 Site Üyesi

Merhabalaŕ değerli forum üyeleri...
Geçtiğimiz aylar içerisinde kurumumuzda kamera odasında tutulan bir tutanak neticesinde ( tutanak doğruları yansıtmıyor.) Şahsıma hem idari adlı soruşturma açılıyor. Hem adlı hem idari olarak her hangi bir müeyyide vb durumlar ile karşı karşıya kalmadım.
Tutulan tutanağın içeriği, bir dolu bilişimsel jargonu olan ifadelerle dolu. (Kamera RAID yapısının hardisklerinin birinin çıkarıldığı bu yapının bozulduğu verilere zarar verildiği vs.) Ancak imza atanlardan biri hizmetli bu işlerle alakalı değil bilgisayar dahi kullanamaz. Diğer biri temizlik personeli ancak kısmen bu işlerle biraz iştigal olan biri. Biri ise bilgi işlem personeli. Bu arkadaşların 2 si bilişim sorumlusu olarak diğeri de hizmetli olarak imza atıyor.
Temizlik personelinin bilgi işlemci olarak imza atmasının,
Hizmetli olan birinin bu tutanaktaki kavramları bilmediği halde imza atması,
Hizmet alımı personelinin imza yetkisi olmaması nedeniyle tutulan bu tutanağın kanuna aykırılığı ne husustadır.
Sırf bu tutanak yüzünden soruşturma geçiren biriyim. ilgili kişileri hangi maksatla şikayet etmeliyim. ( Bu arada bu sistemi yeniden yapılandırmak için sistemdeki verileri yedekleme den silmiş bulunmuşlar.) TCK ve idari acıdan yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

vatansever.33 yazdı:
Merhabalaŕ değerli forum üyeleri...
Geçtiğimiz aylar içerisinde kurumumuzda kamera odasında tutulan bir tutanak neticesinde ( tutanak doğruları yansıtmıyor.) Şahsıma hem idari adlı soruşturma açılıyor. Hem adlı hem idari olarak her hangi bir müeyyide vb durumlar ile karşı karşıya kalmadım.
Tutulan tutanağın içeriği, bir dolu bilişimsel jargonu olan ifadelerle dolu. (Kamera RAID yapısının hardisklerinin birinin çıkarıldığı bu yapının bozulduğu verilere zarar verildiği vs.) Ancak imza atanlardan biri hizmetli bu işlerle alakalı değil bilgisayar dahi kullanamaz. Diğer biri temizlik personeli ancak kısmen bu işlerle biraz iştigal olan biri. Biri ise bilgi işlem personeli. Bu arkadaşların 2 si bilişim sorumlusu olarak diğeri de hizmetli olarak imza atıyor.
Temizlik personelinin bilgi işlemci olarak imza atmasının,
Hizmetli olan birinin bu tutanaktaki kavramları bilmediği halde imza atması,
Hizmet alımı personelinin imza yetkisi olmaması nedeniyle tutulan bu tutanağın kanuna aykırılığı ne husustadır.
Sırf bu tutanak yüzünden soruşturma geçiren biriyim. ilgili kişileri hangi maksatla şikayet etmeliyim. ( Bu arada bu sistemi yeniden yapılandırmak için sistemdeki verileri yedekleme den silmiş bulunmuşlar.) TCK ve idari acıdan yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Konunuzla ilgili önceki mesajlarınız
search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&author_id=18297

Böyle bir durum karşısında mağduriyet yaşamanız nedeni ile ilgililer hakkında Suç uydurma suçu veya iftira suçu nedeni ile hem savcılığa hemde idari yönden suç duyurusunda buluna bilir bu konuda delilleri sunarsınız, savcılık ve idare bu konuda delil değerlendirmesi yapar ve uydurulan deliller ne ise tek tek belirleyeceği gibi ayrıca bu delillerin sonradan yok edilmesi ile ilgilide incelemeyi soruşturmaya yürütür. Bu kişilerin bu şekil verileri toplama ne terece ulaşma ve tespit etme hak ve yetkileri olduğu soruşturmada ortaya çıkar.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

vatansever.33 Site Üyesi

Teoman Bey merhaba.
Daha önceki mesajlarımda tutanak ile bir gelişme paylaşmadığını anımsıyorum.
Cevabınız için teşekkür ederim. Sadece öğrenmek istediğim bir dolu bilimsel açıklama ve donanimi olmayan birinin bh tutanaga imza atması tck acisindan nasil yorumlanir. Düşünün ki mühendis değilsiniz ancak elektronikten anlıyorsunuz. Sonra da resmi bir evraka mühendis diye imza atıyorsunuz. Yada bilgi işlem sorumlusu. Bende bu tutanak neticesinde karakolda ifade vermek, parmak izi vermek zorunda kalıyorum. Hatta kamu kurumundan hırsızlık diye adlandırılan bir sorusturmada 6 ay sıkıntılar yaşıyorum. Bu arada savcı takipsizlik verdi. Şahsımın kendi dilekçesini çalması gibi bir durumun hayatin olağan akışına uygun olmadığını belirten bir takipsizlik.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

vatansever.33 yazdı:
Teoman Bey merhaba.
Daha önceki mesajlarımda tutanak ile bir gelişme paylaşmadığını anımsıyorum.
Cevabınız için teşekkür ederim. Sadece öğrenmek istediğim bir dolu bilimsel açıklama ve donanimi olmayan birinin bh tutanaga imza atması tck acisindan nasil yorumlanir. Düşünün ki mühendis değilsiniz ancak elektronikten anlıyorsunuz. Sonra da resmi bir evraka mühendis diye imza atıyorsunuz. Yada bilgi işlem sorumlusu. Bende bu tutanak neticesinde karakolda ifade vermek, parmak izi vermek zorunda kalıyorum. Hatta kamu kurumundan hırsızlık diye adlandırılan bir sorusturmada 6 ay sıkıntılar yaşıyorum. Bu arada savcı takipsizlik verdi. Şahsımın kendi dilekçesini çalması gibi bir durumun hayatin olağan akışına uygun olmadığını belirten bir takipsizlik.

Yukarıdaki mesajımda hangi suçun işlendiği hususta cevap vermiştim BU SUÇ VASFI DOĞRULTUSUNDA ŞİKAYET YAPA BİLİRSİNİZ.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku