Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Asliye ceza mahkemesinde görülen sahte fatura davası

Asliye ceza mahkemesinde görülen sahte fatura davası

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

cucu06 Site Üyesi

Merhaba firma sahibiyim 2010 2011 2012 ve 2013 yıllarında ıkı fırmadan almıs oldugum faturalar ıcın 2016 yılında ıncelemeye girdim ve denetmen raporunda sahte oldugu cıktı
ben ve alıs yaptıgım fırmalara davalar acıldı . alış yaptıgım fırmalar hem ceza hem vergı mahkemelerınden beraat ettı ama hakım bana 2 yıl 6 ay ceza verdı . temyız yoluna basvurdum sonucu ne olur ve temyız nekadarda sonuclanır yardımcı olursanız sevınırım

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

cucu06 yazdı:
Merhaba firma sahibiyim 2010 2011 2012 ve 2013 yıllarında ıkı fırmadan almıs oldugum faturalar ıcın 2016 yılında ıncelemeye girdim ve denetmen raporunda sahte oldugu cıktı
ben ve alıs yaptıgım fırmalara davalar acıldı . alış yaptıgım fırmalar hem ceza hem vergı mahkemelerınden beraat ettı ama hakım bana 2 yıl 6 ay ceza verdı . temyız yoluna başvurdum sonucu ne olur ve temyız ne kadarda sonuclanır yardımcı olursanız sevınırım

Sayın "cucu06" Üyemiz, Tahkikat dosyası ve verilen karar içeriğine vakıf olmadan fikir beyanında bulunmamız afaki olur. Ama şahsi düşüncem faturayı tanzim edip veren firma bu suçtan beraat edipte sizin sadece verilen faturanın kullanılmasından dolayı cezalandırılmanız hususu da düşündürücü olup temyiz aşmasında bu konunun değerlendirilerek kararın bozula bileceği kanaatindeyim.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Formumuz da bulunan kararlardan istifade ede bilirsiniz.
viewforum.php?f=46&letter=S&sk=s&sd=a&start=15
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

CoskunISIKDEMIR Kullanıcı avatarı
Editör

Hukuk tıpkı geometri gibidir. İkisinde de ne kadar bilirsen bil, göremezsen çözemezsin...
above us only sky...

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku