Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Çalınan Telefon Bulunmuş Ama Zorla Getirilme Yok

Çalınan Telefon Bulunmuş Ama Zorla Getirilme Yok

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

formlu99 Site Üyesi

Merhaba telefonum yaklaşık 4 ay önce çalınmıştı, dün savcının odasına gittim bana telefona yaklaşık 1 ay önce bir hat takıldığını, ve o hattı takanı karakola fotoğraf teşhisine çağırdıklarını söyledi. Ama benim kafamı kurcalayan konu şu, sonuçta o telefon çalındı. Yani telefonum çalındı benim, o hattı takan kişinin polis eşliğinde getirilip teşhis yaptırılması gerekmez miydi? '' beyefendi bu telefon çalınmış allah allah bi yanlışlık var herhalde gelin de bi fotoğrafınızı çekelim '' der gibi davet olmamış mı? İstanbul'da saçma sapan herşey için polis zoruyla yapılıyor bu tarz şeyler resmen şahısa davet göndermişler sanki su şişesi çalmış gibi. Ben sizden bu durum normal mi onu öğrenmek istiyorum ayrıca ben şahısı tespit etsem evet bu şahıs aldı desem (keza o kişiyse) dese ki ben telefonu almadım olay aylarca uzayacak en son ya takipsizlik yada 1 2 sene ceza alacak o da denetime gidecek büyük ihtimal. Ben zararımı veya telefonumu tahsil edebilecek miyim?

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

formlu99 yazdı:
Merhaba telefonum yaklaşık 4 ay önce çalınmıştı, dün savcının odasına gittim bana telefona yaklaşık 1 ay önce bir hat takıldığını, ve o hattı takanı karakola fotoğraf teşhisine çağırdıklarını söyledi. Ama benim kafamı kurcalayan konu şu, sonuçta o telefon çalındı. Yani telefonum çalındı benim, o hattı takan kişinin polis eşliğinde getirilip teşhis yaptırılması gerekmez miydi? '' beyefendi bu telefon çalınmış allah allah bi yanlışlık var herhalde gelin de bi fotoğrafınızı çekelim '' der gibi davet olmamış mı? İstanbul'da saçma sapan herşey için polis zoruyla yapılıyor bu tarz şeyler resmen şahısa davet göndermişler sanki su şişesi çalmış gibi. Ben sizden bu durum normal mi onu öğrenmek istiyorum ayrıca ben şahısı tespit etsem evet bu şahıs aldı desem (keza o kişiyse) dese ki ben telefonu almadım olay aylarca uzayacak en son ya takipsizlik yada 1 2 sene ceza alacak o da denetime gidecek büyük ihtimal. Ben zararımı veya telefonumu tahsil edebilecek miyim?

Telefonunuz nasıl çalında, savcı size ne anlattı tam olarak aktarmadığınız için bizde tam net bir şey anlamadık. Ama savcının size söylediği beyandan anlaşıldığı kadarı ile Bu çalınan telefonunuza bir hat takılarak görüşme yapılmak istenmiş ve bu kişinin tespiti üzerine o kişinin ifadesi alınmış o kişide bu telefonun kendine ait olmadığını bunu bir iki dakikalığına hattını takarak şundan bundan emanet aldığına veya elden 2. el olarak satıyorlardı sağlam mı değil mi onu denemek için kontrol amaçlı hattımı takarak kontrol ettim ve evrakları olmayınca geri verdim şeklinde bir beyanda mı bulundu nedir bu şahsı fotoğraf teşhisi için kolluk kuvvetine çağırmaları büyük ihtimalle bu şahıs o telefonu kimden aldıysa eski sabıkalıların fotoğrafı gösterilip teşhis içinde çağrılmış ola bilir.

ha bu şahıs size teşhis ettirilmesi gerekir mi.? işte bu sizin meydana gelen hırsızlık olayınızda gizli.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku