Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku 2.defa uyuşturucu madde ile yakalanmak

2.defa uyuşturucu madde ile yakalanmak

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

ozum7685 Site Üyesi

merhabalar oğlum 2014 yılında ilk yakalanmıştı denetimli serbestlik aldı fakat 2 defa sadece gitti sonrası için tarafımıza herhangi bir uyarı gelmedi. 08/2018 de tekrar yakalanmış sevk maddesi tck 191/1 53.maddesi olarak mahkeme kağıdı geldi kağıtta 2014yılında kamu davası açıldığı ve 17/01/2015 tarihinde kesinleşen kararı ile hakkında mahkumiyet hükmü kurulduğu dolayısıyla bu durumda şüpheli hakkında iddianame tarihinden sonraki eylemi dolayısıyla bağımsız kamu davası açılması gerektiği yargılanmasının yapılarak cezalandırılmasına karar verilmesi diye yazıyor. oğlum şuan askerde bu durumda ne olur ceza alırmı hapis yatarmı bide mahkeme tarihinde hala askerde olacağından başka şehirde mahkemesi için ne yapması gerekir. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

ozum7685 yazdı:
merhabalar oğlum 2014 yılında ilk yakalanmıştı denetimli serbestlik aldı fakat 2 defa sadece gitti sonrası için tarafımıza herhangi bir uyarı gelmedi. 08/2018 de tekrar yakalanmış sevk maddesi tck 191/1 53.maddesi olarak mahkeme kağıdı geldi kağıtta 2014yılında kamu davası açıldığı ve 17/01/2015 tarihinde kesinleşen kararı ile hakkında mahkumiyet hükmü kurulduğu dolayısıyla bu durumda şüpheli hakkında iddianame tarihinden sonraki eylemi dolayısıyla bağımsız kamu davası açılması gerektiği yargılanmasının yapılarak cezalandırılmasına karar verilmesi diye yazıyor. oğlum şuan askerde bu durumda ne olur ceza alırmı hapis yatarmı bide mahkeme tarihinde hala askerde olacağından başka şehirde mahkemesi için ne yapması gerekir. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Bu ilk suçu ile mahkemeden tebligat muhakkak adresinize gelmiştir ya siz bilmeden kendi aldı yada muhtara bırakılmış ola bilir. Bu ilk suçu nedeniyle hakkında hüküm verilmiş. Bu ikinci işlediği suç ise ilk suçun işlenip hakkında iddianame hazırlanıp mahkemeye gönderilip iddianamenin kabulünden sonra oğlunuz ikinci bir suçu işlediği için bu ikinci suç haliyle ayrı bağımsız bir suç oluyor bunla ilgilide ayrı bir dava açılmış. Şimdi ilk suçtan dolayı verilen cezayı bilmiyoruz büyük ihtimalle HAGB kararı ola bilir diye tahmin ediyorum. Bu ikinci suçtan yargılama neticesinde hapis cezası verileceği kanaatindeyim. Siz askerdeki adresini mahkeme kalemine bizzat giderek belirte bilirsiniz veya bir dilekçe yazarak, mahkeme kalemine aynı adreste ikamet ettiğimiz sanık şu kişi olum olup halen şu adreste askerlik hizmetinde bulunmaktadır diye dilekçede vere bilir siniz bunun üzerine oğlunuzun bulunduğu adresteki görevli mahkeme ifadesini alır askerliğine bir şey olmaz merak etmeyin.

Şimdi Bu cezalardan hapis yatar mı sorusunu soracağınızı tahmin ederek, Büyük ihtimalle içeriye girdi çıktı tabir ettiğimiz şekli i,le yarı açık ceza evine 3 veya 5 günlüğüne girip çıka bilir ve denetime tabi tutulur diye düşünüyorum.
www.kararara.com

ozum7685 Site Üyesi

ilk suçunda mahkemeye çıktı denetimli serbestlik verildi 5 yıö aynı suçu işlememesi gerekiyodu. bikaç denetimede gittik ama bir iki gitti snr devam edilmedi diye biliyorum davetlerine gitmiştik ama kesin sonuçları noldu naptı hiç bilmiyom açıkcası. acaba 2.defa denetimli serbestlik verilirmi diye düşünmüştüm. girdi çıktı yapcak diyosunuz yıkıldım resmen. annesi olarak işlemleri ben yapabiliyormuyum askerlikte olduğundan orda yargılanması için bide askede olduğundan ceza verilse bile askerlik bitiminde cezasını alır dimi askerliği yanmaz dimi. yalnız anne olarak napcağımı bilemedim kendisi ise çok rahat bişey olmaz diyip beni daha çok üzüyor. çok sağolasınız hemen cevap verdiğiniz için

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

ozum7685 yazdı:
ilk suçunda mahkemeye çıktı denetimli serbestlik verildi 5 yıö aynı suçu işlememesi gerekiyodu. bikaç denetimede gittik ama bir iki gitti snr devam edilmedi diye biliyorum davetlerine gitmiştik ama kesin sonuçları noldu naptı hiç bilmiyom açıkcası. acaba 2.defa denetimli serbestlik verilirmi diye düşünmüştüm. girdi çıktı yapcak diyosunuz yıkıldım resmen. annesi olarak işlemleri ben yapabiliyormuyum askerlikte olduğundan orda yargılanması için bide askede olduğundan ceza verilse bile askerlik bitiminde cezasını alır dimi askerliği yanmaz dimi. yalnız anne olarak napcağımı bilemedim kendisi ise çok rahat bişey olmaz diyip beni daha çok üzüyor. çok sağolasınız hemen cevap verdiğiniz için

Şimdi konunuzla ilgili olarak Güntülü üstadımız gerekli cevabı vermiş, ikinci mesajınızdaki sorunuzla ilgili olarak anlamanız açısından beyanlarınıza cevap vermek gerekirse.

İlk yakalandığında mahkemeye çıkmamıştır savcılığa çıkmıştır savcılar ilk olduğu için kişi hakkında mahkemeye dava açmazlar kişinin hakkında bu dava açılmasını 5 yıl ertelerler ve kişinin tedavi olup bu illetten kurtulması için tedavili denetimli serbestlik verirler işte bu aşamada kişi tedavi olması için denetimli serbestlik bürosunca kontrol altında tutulur ve bu denetimi uymasını uymadığı taktirde denetim dosyasını kapatarak doğru savcıya gönderirler o zaman savcılık tedavili denetime bu uymuyor kaçıyor diyerek mahkemeye dava açar o zaman hakim bu kişiyi çağırır gel bakalım diye o yargılamada neyse artık karar verir ceza veya denetiminin devamına diye bu konu detaylı olduğu için burada tam olarak beyan etmiyorum. Ayrıca bu konuda eğer hakkında dava açılmış ise bunla ilgili mahkemeye muhakkak davetiye ile çağrılmıştır ve ayrıca karar nedir bilmiyoruz.

Bu ikinci yakalandığı suç ayrı bir mahkemede dava açılması için savcı iddianame hazırlayarak mahkemeye sunmuş mahkemede iddianamenin kabulüne karar vererek sanığa diyor ki hakkında mahkememize dava açıldı işte hakkındaki suçlama bu duruşma günüde bu gel bakalım diyor.

Şimdi ilk suçundan yapılan yargılama neticesinde hüküm verildiğini anlıyoruz hükmün yani mahkeme kararının ne olduğunu ne siz nede biz biliyoruz. Biliyorsa oğlunuzun kendi biliyordur.

Bu ikinci davasından ceza alır, ilk davası görülmüş ve karar verilmiş olup ondan ne cezası var bilmiyoruz. Onun için bu konuda tam net cevap veremiyoruz diyelim ki ilk mahkemesinden yani suçundan ceza aldı ertelendi şimdi o cezada açıklanacak ayrıca bu ikinci mahkemesinden de ceza alacak ve bu cezalar toplanarak infaz edilecektir.

Askerliğine bir şey olmaz askerliği yanmaz merak etmeyin.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

ozum7685 Site Üyesi

çok teşekkür ederim allah razı olsun sizden

Sonraki

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku