Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Kamu Kurumunda video kaydı

Kamu Kurumunda video kaydı

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

Mesaj 04 Ara 2018 22:02
vatansever.33 Site Üyesi

Değerli Forum üyeleri merhaba...
Bir kamu kurumunda memurum. Geçtiğimiz hafta yeni bir birimde gorevlendirildim. Gorevlendirildigim birimde kanuna aykırı bir kaç şey ile karşılaştım. Bunları videoya çektim. Videoda kendim hariç bir canlı yok. Bir kaç karar defteri vs çektim. Bu suc oluşturur mu?

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

vatansever.33 yazdı:
Bir kamu kurumunda memurum. Geçtiğimiz hafta yeni bir birimde gorevlendirildim. Gorevlendirildigim birimde kanuna aykırı bir kaç şey ile karşılaştım. Bunları videoya çektim. Videoda kendim hariç bir canlı yok. Bir kaç karar defteri vs çektim. Bu suc oluşturur mu?

Burada suç oluşmaz veya oluşur şeklinde bir hüküm vermek afaki olur, konunun mahiyet ve özelliğine göre değişkenlikte göstereceğinden değerlendirilmesi gerekir. Çalıştığınız kurumda bizzat görevli ve sorumlu olmadığınız veriler üzerinde kayıt yapmak veya sorumlu kişinin bu kaydı yapa bileceği hukuken mümkün mü sorusunu irdelemek gerekir, bir taraftan işlenen veya işlenmiş bir suça ait belgelerin kaydı, bir taraftan kamu görevlisinin suçu öğrenip bildirmeme suçunu işlemesi bir arada değerlendirilmesi gerekir diye düşünüyorum.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

vatansever.33 Site Üyesi

Sayın Teoman bende kamu görevlisinin sucu bildirme yükümlülüğü nedeniyle ilgili videoyu savcılığa verdim.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

vatansever.33 yazdı:
Sayın Teoman bende kamu görevlisinin sucu bildirme yükümlülüğü nedeniyle ilgili videoyu savcılığa verdim.

Bu konuda en doğru olanı yapmışsınız
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

beratgil Kıdemli (**) Üye

vatansever.33 yazdı:
Bir kamu kurumunda memurum. Geçtiğimiz hafta yeni bir birimde görevlendirildim. Gorevlendirildigim birimde kanuna aykırı bir kaç şey ile karşılaştım. Bunları videoya çektim. Videoda kendim hariç bir canlı yok. Bir kaç karar defteri vs çektim. Bu suc oluşturur mu?

Usul olarak Öncelik olarak Kurum amirine bildirmen gerekiyor. Kurum amiri gereğini yapar C. savcılığına suç duyurusunda bulunur. savcılık ise 4483 sayılı kanun kapsamında soruşturma talebinde bulunur. Kurum amiri iseniz sıkıntı yok.

657 sayılı Yasa'nın "Müracaat, şikâyet ve dava açma "başlıklı" 21. maddesinde "Devlet memurları kurumlarıyla ilgili resmi ve şahsi işlerinden dolayı müracaat; amirleri veya kurumları tarafından kendilerine idari eylem ve işlemlerden dolayı şikâyet ve dava açma hakkına sahiptirler.

Müracaat ve şikâyetler söz veya yazı ile en yakın amirden başlayarak silsile yolu ile şikâyet edilen amirler atlanarak yapılır. Müracaat ve şikâyetler incelenerek en kısa zamanda ilgiliye bildirilir. Müracaat ve şikâyetlerle ilgili esas ve usuller Başbakanlıkça hazırlanacak bir yönetmelikle düzenlenir." hükmü yer almıştır.

Sonraki

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku