Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Ceza yargılamasında gerekçeli istinaf dilekçesi verme süresi

Ceza yargılamasında gerekçeli istinaf dilekçesi verme süresi

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

tarıkyıldız Site Üyesi

Ceza yargılamasında süresi içinde süre tutum dilekçesi verilmiş olmak kaydıyla gerekçeli istinaf dilekçesi sonradan verilebilir mi...

İstinaf süresi geçtikten sonra verilen gerekçeli istinaf dilekçesi dikkate alınır mı????

katkı verecek meslektaşlara şimdiden teşekkürler

nevzatj Site Üyesi

Avukat değilim ama bildiğim Zamanında süre tutum dilekçesi verdiyseniz; Süre tutum dilekçesi verme suresi; Yüze karşı karar okunduysa 7 gün, Okunmadıysa Tebliğinden itibaren 7 gündür..
Detaylı istinaf dilekçesinde ise "Gerekçeli kararın tebliğinden itibaren 15 gün içerisinde gerekçeli istinaf Dilekçesi verilmesi gerekiyor. 1 Kasımda size gerekçeli karar tebliğ edilmiş olduğunu varsayalım en geç 16 kasım mesai bitimine kadar herhangi Adliyenin Ceza mahkemesine bu dilekçenin verilmesi gerekiyor, Hakim havalesi alınıp dilekçe üzerine 16 Kasım tarihi hakim tatafından parafe edilmişse Uyap'a memurlarca 17 sinde dilekçe işlenmesi bir hak kaybı doğurmaz.
Ben kendi dosyamda Avukatimi azledecegim için Avukatım süre tutum vermesine rağmen bende verdim ve istinaf Kararında ilk yazılan zaten bu süre tutum tarihleri gerekçeli istinaf tarihleri daha sonra Esasla ilgili kısım yazıyor.

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku