Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Cezaevine girmeden önce son sorularım

Cezaevine girmeden önce son sorularım

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

Yucelece Site Üyesi

Merhabalar, ben 7 ay 15 günlük bir dosyadan cezaevine girdim 3 gun kalıp denetimle çıktım. Kamu denetimim bitti fakat karakola imzam 12 nisanda biticek. Şimdi temmuz 2016 dan önce polisle mukavemet suçundan tekerrur olduğum dosya istinaftan 2 kez 1 yıl 2 ay 17 gün ve 3ay 22 gün olarak kesinlesti. 10 gun icinde teslim olmami soylediler. Simdi mukerrir oldugum icin khk dan 3/4 unden yararlanabiliyorum. Avukatla konuştuğumda yatarim olmadigini denetimle cikicagimi soyledi fakat aklima takilan diger suctan kalan 3 ay denetimim ne olucak? Onu yaticak miyim iceride? Nişanlıyım ve bu durum beni cok yipratiyor. Yarin teslim olucam cezaevinde ne kadar yatarim lutfen cevap verin. Tesekkur ederim..

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

Yucelece yazdı:
Merhabalar, ben 7 ay 15 günlük bir dosyadan cezaevine girdim 3 gun kalıp denetimle çıktım. Kamu denetimim bitti fakat karakola imzam 12 nisanda biticek. Şimdi temmuz 2016 dan önce polisle mukavemet suçundan tekerrur olduğum dosya istinaftan 2 kez 1 yıl 2 ay 17 gün ve 3ay 22 gün olarak kesinlesti. 10 gun icinde teslim olmami soylediler. Simdi mukerrir oldugum icin khk dan 3/4 unden yararlanabiliyorum. Avukatla konuştuğumda yatarim olmadigini denetimle cikicagimi soyledi fakat aklima takilan diger suctan kalan 3 ay denetimim ne olucak? Onu yaticak miyim iceride? Nişanlıyım ve bu durum beni cok yipratiyor. Yarin teslim olucam cezaevinde ne kadar yatarim lutfen cevap verin. Tesekkur ederim..

İlk suçtan denetimde geçirdiğiniz toplam süre nedir?
İlk suçta kalan denetim süresi nedir?
Bu sorularınızın cevabına göre kalan denetimli serbestlikten yararlanma süreniz bulunacak ve hesaplama ona göre yapılacaktır.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

Yucelece Site Üyesi

6 araliıkta cezaevinden çıktım,12 nisan da son buluyor denetimim. Birde mükerir oldugum icin 671. Khk dan 3/4 yararlanicam. Çagri kağıdında 10 gun icinde teslim olun yaziyor ama 12 gun oldu ben hala korkudan teslim olamadim. Ona gore hesaplama yapip bilgilendirirseniz cok sevinirim..

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

Lehinize uygulama yapılabilmesi için süresinde teslim olmanız gerekmektedir.

Vermiş olduğunuz bilgiler hesaplama açısından yetersizdir.

İnfaz bürosu en doğru hesaplamayı yapacaktır.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

Dön Ceza Hukuku