Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Hakimin duruşmada söz verip bazı savunma ifadelerini yazdırmaması

Hakimin duruşmada söz verip bazı savunma ifadelerini yazdırmaması

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

mehmetkazan Kıdemli (**) Üye

hakim duruşmada savunma yaptığım zaman bazı doğru verdiğim bilgileri dosyaya yazdırmıyor bu durumda reddi hakim hakkım olur mu ? çünkü doğru söylediklerim yazılmamış oldu dava dosyasına saygılar

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

mehmetkazan yazdı:
hakim duruşmada savunma yaptığım zaman bazı doğru verdiğim bilgileri dosyaya yazdırmıyor bu durumda reddi hakim hakkım olur mu ? çünkü doğru söylediklerim yazılmamış oldu dava dosyasına saygılar

Aşağıdaki gibi bir dilekçe yazarak anlatmak istediklerinizi yazar bir daha ki duruşmada (yapılacaksa eğer) veya hakime imzalatarak dosyanıza konulmasını isteyin.

....... Ceza Mahkemesi Hâkimliği'ne

Dilekçeyi veren:........

Konuzu; ../../20.. günlü duruşmada, her nasılsa tutanağa geçmemiş ( yazılmamış) bulunan Sözlü beyanlarım yerine geçmek üzere, yazılı iddialarımın ( veya beyanlarımın) sunulmasıdır.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

mehmetkazan Kıdemli (**) Üye

sayın teoman tesekkür ederim birdaki sefere hakim beni savunmamı dosyaya yazdırmazsa reddi hakim talebinde bulunucam çünkü karşı tarafı tutuyor gibi hakimin taraflı olduğunu düşünüyorum benle ilgili üç şahit dinlenmesine suçsuz olduğuma dair kanıt olmasna rağmen kanıtları incelememek istemmesi sonrası benim tahliye talebimi reddetti

Dön Ceza Hukuku