Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Yalan beyandan hakkımda dava açıldı.

Yalan beyandan hakkımda dava açıldı.

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

Aydnn Site Üyesi

Mesajlar: 7


Merhaba, Amcam alkollü bir şekilde kaza yapıyor.Beni arayarak kaza yaptığını söyledi. Bende olay yerine gittim. Olay yerine gittiğimde amcam bana baskı yaparak polislere sürücü benim olduğumu soylememi istiyor.Bende o anlik pskoleji ile kabul ettim. Ancak 15 gün sonra kamera kayıtlarının ortaya çıktığı benim olay yerine sonradan geldiğim hep gözüküyor. Bunun üzerine savcılık hakkimda yalan beyan sucundan ifade vermem gerektiğini söylüyor.Bende ifademi veriyorum ancak bu sefer doğruları anlatıyorum.Ancak şuan sonuç ne olacak hiç bilmiyorum. Ayrıca üniversiteye hazırlanıyorum. Çok korkuyorum sicilime işlenecek diye Lütfen bu konu hakkında açıklamalarda bulunun.


erozmehmet Site Üyesi

Mesajlar: 8


Açık ifade ikrarı, mevcut kamera kayıtlarıyla beraber savcı iddianeme hazırlar. Mahkeme dosya kapsamında değerlendirir. Suçu üstlenme suçunun ceza üst sınırı 2 yıl olduğu için hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilebilir.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Mesajlar: 21334


HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Aydnn Site Üyesi

Mesajlar: 7


Açıklamasının geri bırakılması ne anlama gelir. Yani bu sicilime islenir mi ?

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Mesajlar: 21334


Aydnn yazdı:
Açıklamasının geri bırakılması ne anlama gelir. Yani bu sicilime islenir mi ?HAGB Kararı 5 yıl içersin de suç işlemez iseniz bu siciliniz tertemiz oluyor, ayrıca bu HAGB özel bir yerde kaydı tutulduğu için sabıka kaydınızda görülmüyor.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Sonraki

Dön Ceza Hukuku