Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Yalan beyandan hakkımda dava açıldı.

Yalan beyandan hakkımda dava açıldı.

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

Aydnn Site Üyesi

Merhaba, Amcam alkollü bir şekilde kaza yapıyor.Beni arayarak kaza yaptığını söyledi. Bende olay yerine gittim. Olay yerine gittiğimde amcam bana baskı yaparak polislere sürücü benim olduğumu soylememi istiyor.Bende o anlik pskoleji ile kabul ettim. Ancak 15 gün sonra kamera kayıtlarının ortaya çıktığı benim olay yerine sonradan geldiğim hep gözüküyor. Bunun üzerine savcılık hakkimda yalan beyan sucundan ifade vermem gerektiğini söylüyor.Bende ifademi veriyorum ancak bu sefer doğruları anlatıyorum.Ancak şuan sonuç ne olacak hiç bilmiyorum. Ayrıca üniversiteye hazırlanıyorum. Çok korkuyorum sicilime işlenecek diye Lütfen bu konu hakkında açıklamalarda bulunun.

erozmehmet Site Üyesi

Açık ifade ikrarı, mevcut kamera kayıtlarıyla beraber savcı iddianeme hazırlar. Mahkeme dosya kapsamında değerlendirir. Suçu üstlenme suçunun ceza üst sınırı 2 yıl olduğu için hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilebilir.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Aydnn Site Üyesi

Açıklamasının geri bırakılması ne anlama gelir. Yani bu sicilime islenir mi ?

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Aydnn yazdı:
Açıklamasının geri bırakılması ne anlama gelir. Yani bu sicilime islenir mi ?

HAGB Kararı 5 yıl içersin de suç işlemez iseniz bu siciliniz tertemiz oluyor, ayrıca bu HAGB özel bir yerde kaydı tutulduğu için sabıka kaydınızda görülmüyor.

WWW.KARARARA.COM

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Savcılık bu olayla ilgili KYOK vere bilir diye düşünüyorum velev ki iş mahkemeye intikal ederse de lehinize bir sonuç çıka bileceği kanaatindeyim. Yani ceza almaya da bilirsiniz diye düşünüyorum.

WWW.KARARARA.COM

Aydnn Site Üyesi

Çok teşekkür ederim bide polisliğe engel midir ?

IŞIKDEMİR Kullanıcı avatarı
Editör

Hırsızlık, zimmet, rüşvet, inancı kötüye kullanmak, ihtilas, irtikap, sahtecilik, taciz gibi yüz kızartıcı ve haysiyet ile şeref kırıcı suçlardan dolayı ceza almış ve cezası onanmış olanlar ile bu suçlarla ilgili kovuşturması devam edenler polislik mesleğini icra edemezler.

İhaleye fesat karıştırma, devletin sırlarını açığa vurmak, kaçakçılık gibi suçlara bulaşanlar ve bu suçlardan dolayı ceza almış olanlar polis olamazlar. Ayrıca bu suçlarla ilgili hakkında adli kovuşturma olanlar da polis olamazlar.

1 yıl veya uzun süreli olarak kasti işlenen suçlardan dolayı ceza alan insanlar da polislik yapamazlar.

Polis olmak isteyen adaylar, yukarıda saydığımız yüz kızartıcı, şeref ve haysiyet zedeleyici suçlar dışındaki durumlardan dolayı, 1 yıldan daha az süreyle hapis cezası almışlarsa polis olabilirler.

*PMYO
Resim

Aydnn Site Üyesi

Takipsizlik kararı alirsam bu polislege yahut memurlaga engel olur mu ?

IŞIKDEMİR Kullanıcı avatarı
Editör

Takipsizlik kararı alırsan olmaz.
Resim

Sonraki

Dön Ceza Hukuku