Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku HAGB için dikkate almamız gereken tarih hangisidir.

HAGB için dikkate almamız gereken tarih hangisidir.

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

sauron1552 Kıdemli (*) Üye

Bir dosyada HAGB için dikkate almamız gereken karar hangisidir.
birinde kesinleşme şerhi yazıyor .Kesinleşme Tarihi : 04/12/2014 HAGB
birinde ise Tarih TALİ KARAR FİŞİ: 14/04/2015 hagb
aynı dosya

bu tarihlerden hangisinden sonra 5 sene yi dikkate almam gerekiyor.

Birde başka dosyadan tehditden 10 ay hagb var
bu iki dosya tehdit ile ilgili ama ikiside hagb açıklanırsa mükerrer tekerrür olurmu ben bunlardan 2016 öncesi yasadan 3-5 günlük girdi çıktı ile faydakanırmıyım teşekkürler

IŞIKDEMİR Kullanıcı avatarı
Editör

sauron1552 yazdı:

bu tarihlerden hangisinden sonra 5 sene yi dikkate almam gerekiyor.

Denetim süresi kesinleşme tarihinden itibaren 5 yıldır...
Resim

Editör

sauron1552 yazdı:
ben bunlardan 2016 öncesi yasadan 3-5 günlük girdi çıktı ile faydakanırmıyım teşekkürler

Eğer ceza süreleri belirttiğiniz gibiyse ve içtima edilecek başka bir cezanız yok ise anlattığınız hâliyle faydalanırsınız...
Resim

shampuan Kullanıcı avatarı
Site Üyesi

4.12.2019 tarihinde hagb denetim süresi sona erer. Bu süre sonunda ilgili mahkemeye dilekçe yazarak hagb kararının yalnızca belli kişilerin(hakim,savcı) görebildiği sistemden silinmesini talep edebilirsiniz.

Adli para cezası var 6 bin tl o hapislikleri etkilemez değilmi

Bu 6 bin tl lik para cezasıda 11.12.2014 yani 7 gün sonra karara bağlanmıştı etkilermi acaba çok korkuyorum

Editör

sauron1552 yazdı:
Adli para cezası var 6 bin tl o hapislikleri etkilemez değilmi

Ne açıdan etki?
Resim

Tekerrür mükerrer gibi

cyberwarrior.tr Site Üyesi

HAGB de bir ceza alırsan diğer hagb lerdeki cezalarda devreye giriyor. Yanlış bilmiyorsam.
Önümüzde ki davalarda ceza alırsam alacağımı zor ümit ediyorum. Olsa ki alırsak bolca para cezaları beni bekliyor olacak.

cyberwarrior.tr Site Üyesi

shampuan yazdı:
4.12.2019 tarihinde hagb denetim süresi sona erer. Bu süre sonunda ilgili mahkemeye dilekçe yazarak hagb kararının yalnızca belli kişilerin(hakim,savcı) görebildiği sistemden silinmesini talep edebilirsiniz.

O dilekçeyi nasıl yazıyoruz. Benim bir tanesi bitti 9 sene geçti toplam da HAGB nin 5 sene işleniyor olması lazım. Baya geçti yani. Nasıl bir dilekçeyle hakim savcının göremeyeceği şekilde sildirebiliyoruz. Teşekkürler.

Sonraki

Dön Ceza Hukuku