Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Avukatın herhangi bir davaya girmemesine rağmen 5 bin lira talep etmesi

Avukatın herhangi bir davaya girmemesine rağmen 5 bin lira talep etmesi

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

Baykus1905 Site Üyesi

Merhaba. 4.Asliye cezada görülecek 2 dava icin bi avukat tuttum.Tuttuktan 1 gün sonra dava vardı sen girme susma hakkımızı kullanalım diger davaya savunma yaparız dedi. O davaya girdi ve karşı tarafı dinleyip çıktı. Sonra ben kendisine ulaşamadım ve verdiği bilgilerin çoğunun yanlış olduğunu gördüm. Kendisini aradım davalara tek girmek istediğimi söyledim o da 5 bin lira para istedi savunma bile yapmadan. Bu dogru mudur ? Tanıdık aracılığıyla olduğu İçin herhangi bir sözleşme de yapmadık ama ben hakkı neyse onu vermek istiyorum. 2 dava icin 8 bin liraya anlaştık tek davaya girip susma hakkını kullandı baska da bi görüşmemiz olmadı sizce vermem gereken ücret tahmini ne kadardır ?

IŞIKDEMİR Kullanıcı avatarı
Editör

AAÜT'den ayrıca baroların tavsiye niteliğindeki en az ücret tarifesi çalışmaları bulunmaktadır.

Buna göre AAÜT altında kalmamak şartıyla 2019 yılı için asliye ceza mahkemelerindeki sanık müdafiliği için 8.500,00 TL ücret karşılığı anlaşma yapılabileceği tavsiye edilmiştir.

Ancak bunu yasal bir prosedürle sınırlandırmak doğru olmaz.

Çünkü vekalet ilişkisi bir sözleşme ve sözleşmeden kaynaklanan borç ilişkisidir.

Tarafları arasındaki anlaşma bağlar.

Sizin haklı sebeplerle sözleşmeyi fesh etme hakkınız olduğu gibi avukatın da sözleşmeden kaynaklanan ücreti isteme hakkı da vardır.
Resim

Dön Ceza Hukuku