Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku 2.Defa uyuşturucu madde ile yakalanma

2.Defa uyuşturucu madde ile yakalanma

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

melih41 Site Üyesi

Merhabalar ;
Başımdan şöyle bi olay geçti bundan yaklaşık 8-9 ay önce kuzenimle madde içerken polisler geldi ersarı hemen attık bulamadılar lakin esrarı öğüten cisim(grender)yakalattık ve bizi idrar tahliline götürdüler idrarımızda çıktı doğal olarak bu olay esnasında kuzenimin yine uyuşturucu maddeden denetimi vardı gelen kağıtta bana 1 sene denetim 5 yıl kamu davası ertelemesi kuzenime ise mevcut devam eden denetim devamına herhangi bir başka bişeye gerek görülmemiştir diye savcılıktan kağıt geldi.Bu esnada ben denetime devam ettim bireysel görüşmeler ve 2 tane seminere katıldım.
Bundan 2 ay önce 3 arkadaş yine grender ve 1.7 gr madde ile yakalandık yine tahlile gittik yine idrarımızda çıkmıştır doğal olarak bugün 3.seminer için denetimli serbestlik bürosuna gittiğimde bana dava sorumlum senin dosyan kapanmış gelmene gerek yok dedi ordan çıktım adliyeye gittim mahkemeye çıkıcan dediler durum nedir sonuç ne olur denetim dosyamın kapanması normalmi bu 2 olaydan başka hiç hukuki bir işlem görmedim bugüne kadar.
Cevaplarını esirgemicem büyüklerimden şimdiden teşekkür eder bi hatam olduysa affola bu konularda malesef hiçbir bilgimiz olmadığı için sizlere danıştım.
Not:Yakalandığım arkadaşlarımdan birinin yağmadan ceza yatmışlığı var öteki arkadaşım benim gibi kukuki işlem görmedi daha önce.

Admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

melih41 yazdı:
Merhabalar ;
Başımdan şöyle bi olay geçti bundan yaklaşık 8-9 ay önce kuzenimle madde içerken polisler geldi ersarı hemen attık bulamadılar lakin esrarı öğüten cisim(grender)yakalattık ve bizi idrar tahliline götürdüler idrarımızda çıktı doğal olarak bu olay esnasında kuzenimin yine uyuşturucu maddeden denetimi vardı gelen kağıtta bana 1 sene denetim 5 yıl kamu davası ertelemesi kuzenime ise mevcut devam eden denetim devamına herhangi bir başka bişeye gerek görülmemiştir diye savcılıktan kağıt geldi.Bu esnada ben denetime devam ettim bireysel görüşmeler ve 2 tane seminere katıldım.
Bundan 2 ay önce 3 arkadaş yine grender ve 1.7 gr madde ile yakalandık yine tahlile gittik yine idrarımızda çıkmıştır doğal olarak bugün 3.seminer için denetimli serbestlik bürosuna gittiğimde bana dava sorumlum senin dosyan kapanmış gelmene gerek yok dedi ordan çıktım adliyeye gittim mahkemeye çıkıcan dediler durum nedir sonuç ne olur denetim dosyamın kapanması normalmi bu 2 olaydan başka hiç hukuki bir işlem görmedim bugüne kadar.
Cevaplarını esirgemicem büyüklerimden şimdiden teşekkür eder bi hatam olduysa affola bu konularda malesef hiçbir bilgimiz olmadığı için sizlere danıştım.
Not:Yakalandığım arkadaşlarımdan birinin yağmadan ceza yatmışlığı var öteki arkadaşım benim gibi kukuki işlem görmedi daha önce.

Öncelikle bu illetten kurtulmanızı dilerim, sorunuza gelince, hakkınızda kullanmak için madde bulundurmak suçundan TCK 191/1 maddesinden kamu davası açılır ve alt sınırı 2 yıl hapis cezasıyla yargılanırsınız. Daha önce sabıkanız yoksa erteleme HAGB olma ihtimali vardır. Bu konuda hakimin takdiri önemlidir. Duruşmalarınızı düzenli takip edin ve bir daha kesinlikle madde kullanmayın!
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

melih41 Site Üyesi

sayın @admin hakimin verebileceği en kötü ve en iyi ihtamalli karar ne çıkar daha önce hiçbir adli durumum sabıkam yok değerli vaktinizi ayırıyorsunuz çok tişk.ederim şimdiden.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

melih41 yazdı:
sayın @admin hakimin verebileceği en kötü ve en iyi ihtimalle karar ne çıkar daha önce hiçbir adli durumum sabıkam yok değerli vaktinizi ayırıyorsunuz çok teşekkür ederim şimdiden.

En kötü ihtimalle yargılanacak ve verilen cezada 1 Yıl 8 Ay civarı olacaktır, bu cezanızda geçmişte sicilinizin temiz olduğu mesajınızdan anlaşılmakla burada size HAGB kararı uygulanacak bu cezanız 5 yıl süre ile aynı suçu bir daha işlememek koşulu ile ertelenecektir. Bu 5 yıllık süre içerisinde tekrardan madde kullanırsan veya yakalanırsan bu sefer hem işlediğin suçtan hemde ertelenen bu cezasın size çektirilecek.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

melih41 Site Üyesi

teoman hocam çok tşk ederim lakin 2.yakalanmamdan ötürü 1.suçumdan olan denetimlide dosyam kapanmış bu normalmi denetime devam etmem gerekmiyormu benim ?

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

melih41 yazdı:
teoman hocam çok tşk ederim lakin 2.yakalanmamdan ötürü 1.suçumdan olan denetimlide dosyam kapanmış bu normalmi denetime devam etmem gerekmiyormu benim ?

İlk tedavili denetim dosyanın kapanması normal, artık tedavili denetime devam etmeyeceksin.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Dön Ceza Hukuku