Müddetname hesaplaması

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
quadro58
Kıdemli * Üye

Müddetname hesaplaması

Mesaj gönderen quadro58 » 15 May 2019 19:01

Merhaba sayın üstadlarım suç tarihi 2016 öncesi olan 1 sene 8 ay hapis cezamı 2 gün açıkcezaevinde kalarak denetime ayrıldım bu cezanın öncesindede 1 yıl 3 ay hapis cezam istinaftaydı o geldi bu suçta 15 yaşından ufaktım yaş ufaklıgından hesaplama farklı mı oluyor denetimden yararlanır mıyım? Denetim sürem ne kadar artar

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Re: Müddetname hesaplaması

Mesaj gönderen teoman » 16 May 2019 07:28

quadro58 yazdı:Merhaba sayın üstadlarım suç tarihi 2016 öncesi olan 1 sene 8 ay hapis cezamı 2 gün açıkcezaevinde kalarak denetime ayrıldım bu cezanın öncesindede 1 yıl 3 ay hapis cezam istinaftaydı o geldi bu suçta 15 yaşından ufaktım yaş ufaklıgından hesaplama farklı mı oluyor denetimden yararlanır mıyım? Denetim sürem ne kadar artar

İki eza toplanıp denetimde gecen süre infazdan düşülür ve kalan denetime devam edilir.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

quadro58
Kıdemli * Üye

Mesaj gönderen quadro58 » 16 May 2019 08:13

teoman yazdı:
quadro58 yazdı:Merhaba sayın üstadlarım suç tarihi 2016 öncesi olan 1 sene 8 ay hapis cezamı 2 gün açıkcezaevinde kalarak denetime ayrıldım bu cezanın öncesindede 1 yıl 3 ay hapis cezam istinaftaydı o geldi bu suçta 15 yaşından ufaktım yaş ufaklıgından hesaplama farklı mı oluyor denetimden yararlanır mıyım? Denetim sürem ne kadar artar

İki eza toplanıp denetimde gecen süre infazdan düşülür ve kalan denetime devam edilir.
Evet teoman bey merak ettiğim şu suç 15 yaşını doldurmadan işlendiği için denetim hesaplamasında degişiklik olur mu yani dahamı az olur denetimi sitenizde infaz hesaplama programından yaş seçenecegi var 15 den ufak 15 den büyük diye

Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi
Meslek: Hukukçu
İletişim:

Mesaj gönderen Admin » 16 May 2019 10:01

İnfaz hesaplamasında suç tarihindeki yaş değil, ceza evine girilen tarihteki yaşın 15 den büyük olup olmaması dikkate alınır. Bu nedenle hesaplamanızda yaş nedeniyle bir indirim yapılmayacaktır.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

quadro58
Kıdemli * Üye

Mesaj gönderen quadro58 » 16 May 2019 10:48

Admin yazdı:İnfaz hesaplamasında suç tarihindeki yaş değil, ceza evine girilen tarihteki yaşın 15 den büyük olup olmaması dikkate alınır. Bu nedenle hesaplamanızda yaş nedeniyle bir indirim yapılmayacaktır.
Teşekkürler üstadım son olarak bi dosyam istinafa gitmişti bozularak geri döndü 15 yaşından ufak olduğumda işlendiği için suç rapor hazırlanması gerekti algılama yeteneginin olup olmamasını belirleyen ve mahkeme tarihi verilmiş raporda algılama yeteneginin gelişmiş oldugunu yazmiyor mahkeme aynı hapis cezasını vericek peki bu karar verildiğinde tekrar itiraz etme şansım varmıdır

Sonerbey
Site Üyesi

Mesaj gönderen Sonerbey » 02 Tem 2019 19:20

Merhaba,

Mükkerirlere göre infaz rejimi uygulanıyor kardeşime.
1 yıl 13 ay ceza aldı.
Suç, terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme.
Suç tarihi 23.03.2009
İnfazı nasıl hesaplanır?

Kullanıcı avatarı
Güntülü
Moderatör

Mesaj gönderen Güntülü » 03 Tem 2019 07:29

quadro58 yazdı:
16 May 2019 10:48
Admin yazdı:İnfaz hesaplamasında suç tarihindeki yaş değil, ceza evine girilen tarihteki yaşın 15 den büyük olup olmaması dikkate alınır. Bu nedenle hesaplamanızda yaş nedeniyle bir indirim yapılmayacaktır.
Teşekkürler üstadım son olarak bi dosyam istinafa gitmişti bozularak geri döndü 15 yaşından ufak olduğumda işlendiği için suç rapor hazırlanması gerekti algılama yeteneginin olup olmamasını belirleyen ve mahkeme tarihi verilmiş raporda algılama yeteneginin gelişmiş oldugunu yazmiyor mahkeme aynı hapis cezasını vericek peki bu karar verildiğinde tekrar itiraz etme şansım varmıdır
Evet itiraz hakkınız bulunur düşüncesindeyim.
www.kararara.com