YÜRÜRLÜĞE GİREN YENİ YARGI PAKETİYLE İLGİLİ.....

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
Kadirs
Yeni Üye

YÜRÜRLÜĞE GİREN YENİ YARGI PAKETİYLE İLGİLİ.....

Mesaj gönderen Kadirs »

Merhaba arkadaşlar,

Geçen gün resmi gazetede yayınlanıp yeni yürürlüğe giren 1. yargı paketi içerisindeki basit yargılama usulüyle ilgili aydınlatılmak istediğim bazı hususlar var.

2016 öncesi bir olay yüzünden 4 aylık cezam HAGB ye çevrilmişti sonrasında yine bir olaya karıştım para cezası aldım dolayısıylada HAGB dosyam yeniden gündeme gelip hüküm açıklandı onuda istinafa yolladım dosyam 15 aydan beridir istinafta. Şimdi bu durumda bugün yarın istinaftaki dosyam 4 aylık hapis cezamın onanması şeklinde sonuçlansa bu yeni yürürlüğe giren yargı paketindeki basit yargılama mevzusuda dikkate alınırsa hapis cezam para cezasına ya da diğer seçenek yaptırımlara çevrilebilir mi? Sonuçta bölge adliye mahkemeleride yerine göre ilk derece mahkemelerinin yerine geçip hüküm tesis edebiliyor üstelik cezamda 2 yıldan az ve henüz infaz aşamasına gelmedi.

Konuyla ilgili yardım rica ediyorum.

Kadirs
Yeni Üye

Re: YÜRÜRLÜĞE GİREN YENİ YARGI PAKETİYLE İLGİLİ.....

Mesaj gönderen Kadirs »

Konuyla ilgili bilgilendirme bekliyorum