Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Silivri Açık Cezaevi Girdi Çıktı Güncel

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
denetimli12
Site Üyesi

Silivri Açık Cezaevi Girdi Çıktı Güncel

Mesaj gönderen denetimli12 »

İyi akşamlar arkadaşlar,

Yarın sabah teslim olacagim. Silivri acikcezaevinde girdi cikti islemlerini buradan size detayli olarak bildirecegim.

garip58
Kıdemli *** Üye

Re: Silivri Açık Cezaevi Girdi Çıktı Güncel

Mesaj gönderen garip58 »

denetimli12 yazdı: 24 Kas 2020 17:45 İyi akşamlar arkadaşlar,

Yarın sabah teslim olacagim. Silivri acikcezaevinde girdi cikti islemlerini buradan size detayli olarak bildirecegim.
Çok seviniriz beklemedeyiz
emreolmez
Site Üyesi

Mesaj gönderen emreolmez »

BEKLEMEDEYİZ EFENDIM
Misafir346
Kıdemli *** Üye

Mesaj gönderen Misafir346 »

denetimli12 yazdı: 24 Kas 2020 17:45 İyi akşamlar arkadaşlar,

Allah yardımcın olsun bende yarın adliyeden teslim olcam. Umarım bende girdi çıktı yaparım.
denetimli12
Site Üyesi

Selamlar herkese tekrardan, tüm işlemler bir gün sürmüyor. Bakırköy Adliyesine gelip işlemleri tamamladım. ( Personele sorun onlar yönlendiriyor. Hiç zor bir yanı yok. )

Ardından Silivri'ye gittim. Açık cezaevine ulaştım ve bir saat kadar bekledikten sonra işlemlerim yapıldı. Ve covid izni yazildi. Denetimli serbestlik işlemleri 2 3 gün kadar surebiliyormuş fakat bu süreyi covid izni sebebiyle disarida geciriyorsunuz.

Herkese geçmiş olsun. Bekleyen var ise gidip hizlica halletsin islemlerini. Ben sabah 9 da basladim saat 13 te serbest kaldım. Sorusu olan var ise sorabilir. Çok detaya girmedim.

Not: Covid izni verildiginden sizi iceri almiyorlar. Haliyle covid-19 testi ve saglik kontrolune girmiyorsunuz. Bu sebeple islemler cok kisa suruyor.
denetimli12
Site Üyesi

Ayrica sunlari eklemek istiyorum. Ben bu konular hakkinda hiç birşey bilmedigimden kafamda sorular vardi. Kelepce takiliyor mu, polis arabasina bindirilip mi götürülüyoruz vs.. gibi.

Belki ilk kez yasayacaklar varsa diye ekleyeyim. Adliyeden size verilen kağıdı alıyorsunuz. Ve kendiniz silivriye gidiyorsunuz. Polis, Jandarma vs.. sizi alıp götürmüyor. Kelepçe takılmıyor. Askere gidenler bilir. Askerlik subesinden kagit alip teslim olmak gibi. Sadece xrayden geciyorsunuz. ( Yakalama kararı olanların durumu farklıdır muhtemelen, ben yasal süre icerisinde teslim oldum. )
Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi
Meslek: Hukukçu
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

Öncelikle geçmiş olsun, ayrıntılı bilgilendirme için de sitemiz adına teşekkür ederim.

Saygılarımla
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.
dexser
Kıdemli *** Üye

Mesaj gönderen dexser »

Yakalama kararı olsa da değişen bir şey olmuyor. Açık cezaevine girenlerin hepsi, Türkiye genelinde covid izninden aynı gün bırakılıyor. 3 yıl üstü cezalar kapalı cezaevine girer, onlarda durum değişiyor.
Fransızca yazmıyorum. Anlamadıysan tekrar oku, aynı şeyleri bir daha sorma.
Misafir346
Kıdemli *** Üye

Mesaj gönderen Misafir346 »

dexser yazdı: 25 Kas 2020 21:40 Yakalama kararı olsa da değişen bir şey olmuyor. Açık cezaevine girenlerin hepsi, Türkiye genelinde covid izninden aynı gün bırakılıyor. 3 yıl üstü cezalar kapalı cezaevine girer, onlarda durum değişiyor.
Peki değişen durumlar nedir 3 yıl üstünde?
dexser
Kıdemli *** Üye

Mesaj gönderen dexser »

Aysegul34 yazdı: 25 Kas 2020 22:36
dexser yazdı: 25 Kas 2020 21:40 Yakalama kararı olsa da değişen bir şey olmuyor. Açık cezaevine girenlerin hepsi, Türkiye genelinde covid izninden aynı gün bırakılıyor. 3 yıl üstü cezalar kapalı cezaevine girer, onlarda durum değişiyor.
Peki değişen durumlar nedir 3 yıl üstünde?
3 yıl ile 6 yıl arasında ise, cezaevinin ve savcılığın uygulamasına bağlı olarak, 1 günde de çıkabilirsin. 1 haftada da çıkabilirsin. Bu işin bir süresi yok, işlemler ne zaman tamamlanırsa.
Fransızca yazmıyorum. Anlamadıysan tekrar oku, aynı şeyleri bir daha sorma.