Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Aldığım cezalardan ne kadar hapis yatarım ve denetimli serbestlik ne kadar olur

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
Turkman35
Yeni Üye

Aldığım cezalardan ne kadar hapis yatarım ve denetimli serbestlik ne kadar olur

Mesaj gönderen Turkman35 »

18-10-2015 tarihinde ilk suç alkolden ehliyetimi kaptırdım ve 6 ay hapis cezası verildi.Daha önce hiç suçum olmadığından hagb kararı uygulandı.
07-07-2018 tarihinde ikinci suçdan 4 yıl kasden yaralamadan cezam onaylandı.
Şimdi sormak istediğim bozulan hagb sonrası aldığım 4 yıl cezaya ilk suç eklenecekmidir?
Yada tekrar mahkememi olacak?
Bu durum da tekerrür dedikleri durum gerçekleşiyor mu?
Son olarak bu cezalardan ne kadar hapis yatarım ve denetimli serbestlik ne kadar olur, lütfen yardım ediniz.,

gizemm.bozkurt
Site Üyesi

Re: cezalardan ne kadar hapis yatarım ve denetimli serbestlik ne kadar olur

Mesaj gönderen gizemm.bozkurt »

Hagb karari için mahkeme gorursun ve karar yuzune okunur aldigin 4 yila 6 ay daha eklenmis olucak buraya kadar eminim eğer yeni çıkan yasada kasten yaralama 2/1 den yararlaniyorsa denetim 3 yıl olur değilse denetim 1 yıl ne kadar yatacağınıda googleda infaz yatar hesaplama programi var ordan hesaplayabilirsiniz Rabbim yardımcınız olsun
Turkman35
Yeni Üye

Re: Aldığım cezalardan ne kadar hapis yatarım ve denetimli serbestlik ne kadar olur

Teşekkürler, suç af yasasında 1/2 kapsıyor denetim 3 yıl ama bazı arkadaşlar bu suç tekerrür olacak diyor benim kafam son derece karıştı. Ben kapalıda 3 veya 5 gün kalırım sonra denetim görüceğimi sanmıştık şimdi durumlar karıştı sanırım.
Turkman35
Yeni Üye

Re: Aldığım cezalardan ne kadar hapis yatarım ve denetimli serbestlik ne kadar olur

Başka fikri olan arkadaş yokmu?
Kullanıcı avatarı
Birbilen
Moderatör
Meslek: Emekli Hukuk Adamı

Mesaj gönderen Birbilen »

Açılan HAGB nedeniyle tekerrür olmaz, girdi çıktı yaparsın, cezan biraz fazla ve içtimalı olacağından girdi çıktı süren 3 veya 5 günden biraz daha fazla olabilir.
Bir bilene sor...
Bağımlılığı bırakın! Damarlarınızdaki asil Türk kanını kirletmeyin...
Turkman35
Yeni Üye

Peki ama daha hagb açıklanmadı kararı veren mahkeme dosyayı hagb mahkemeden istedi oda aldığım ceza dosyasına dahil edilecek galiba.,
Kullanıcı avatarı
Birbilen
Moderatör
Meslek: Emekli Hukuk Adamı

Mesaj gönderen Birbilen »

Hagb açılır yargılama olur duruşmaya gidersin ilk celse karar çıkar, o karara karşı istinafa gidebilirsin. İkisi dava geüşürken birleşmez, infaz sırasında içtima olur.
Bir bilene sor...
Bağımlılığı bırakın! Damarlarınızdaki asil Türk kanını kirletmeyin...
Turkman35
Yeni Üye

O zaman ben kapalıda girdi çıktı işlemi yapılırken 4 yıl üzerinden işlem göreceğim anladığım kadarı ile doğrumudur sayın birbilen.,
Mahir798
Kıdemli *** Üye

Mesaj gönderen Mahir798 »

Turkman35 yazdı: 13 May 2021 02:06 O zaman ben kapalıda girdi çıktı işlemi yapılırken 4 yıl üzerinden işlem göreceğim anladığım kadarı ile doğrumudur sayın birbilen.,
4yil 6 ay uzerinden islem goreceksin
Turkman35
Yeni Üye

Ama usta daha hagb açıklanmadı 4 yıl cezayı veren mahkeme dosyayı diğer mahkemeden istedi.