Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Denetimdeyken farklı bir cezanın infazı

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
Asomente
Site Üyesi

Denetimdeyken farklı bir cezanın infazı

Mesaj gönderen Asomente »

Herkese iyi forumlar dilerim ,
Ocak 2018 yılında trafik kazası neticesinde 2 yıl 2 ay 20 gün hapis cezasına çarptırildim ve şuan denetime devam ediyorum. (17.06.2021 infaz)
Eylül 2020 yılında ise 3 Gr esrar ile yakalanarak 1 sene denetimli serbestlik aldım.
Eylül 2017 ise 245/1 den hiç alakam olmayan bir olaydan bugün sonuçlanan davada 1 yıl 8 ay hapis ve adli para cezası aldım ancak hapis cezası ertelendi ve 1 yıl 8 ay denetim kararı verildi.
Sorum şudur , bu olay eski denetimlerimi bozar mı ?
Yatarım olur mu ?
Bu son cezayı adlı sicilden sildirebilmemin bir yolu var mı ? Yoksa bu cezalar ne kadar süre ile sicil kaydimda gözükecektir.
Bu arada karar kağıdimda sabikam olmadığı daha önce 3 ay üstü süreyle hapis yatmadigim için denetimli vs yazıyordu.
Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

Asomente
Site Üyesi

Re: Denetimdeyken farklı bir cezanın infazı

Yok mu yardımcı olabilecek bir arkadaş endişeliyiz
Sartutta
Site Üyesi

Mesaj gönderen Sartutta »

Hiç alakam olmayan bir davadan ceza aldım demişsiniz ya içeriğinden bahsedermisiniz
Asomente
Site Üyesi

Sartutta yazdı: 27 Eyl 2021 00:34 Hiç alakam olmayan bir davadan ceza aldım demişsiniz ya içeriğinden bahsedermisiniz
Kişisel verilerin kullanımıyla alakalı 245/1
2017 yılında şahıs Facebook'ta bir linke tikliyor 16-17 kişiye para gidiyor bu para gelenlerden biri ben değilim gidip ifade veriyorum tanımıyorum diyorum daha sonra 17 kişiden 3 kişi kaliyor o 3 kişiden biri benim. Adam bankaya gidiyor 3 tane dekont alıyor yine benim ismim yok ancak ziraat bankası nasıl olduysa benim ismimi de veriyor. Bana böyle bir para gelmedi gitmeedi bende kullanmadım. Bankaya gittim ilgili tarihlerde tüm dökümlerimi aldım bana gelen giden birşey yok bu şahısların hiç birinden hatta bilgim dahilinde o sene içerisinde hiç bir para giriş çıkışı olmamış. Ancak ilginçtir ki 1 yıl 8 ay ceza aldım ertelemeli gerekli itirazlarda bulunacağım ancak böyle bir adalet böyle bir mağduriyet olamaz şok icerisindeyim
Asomente
Site Üyesi

Arkadaşlar yardım lütfen
xyb3r
Yeni Üye

Mesaj gönderen xyb3r »

denetimi bozması için aynı suçtan yakalanman lazım diye biliyorum
Asomente
Site Üyesi