Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

158/1-f ve hagb bozulur mu

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
kuzguncebeci
Yeni Üye

158/1-f ve hagb bozulur mu

Mesaj gönderen kuzguncebeci »

Öncelikle herkese selamlar bu platformda bilgisi olan arkadaşlara ihtiyacım var şuan ben 158/1-f nitelikli dolandırıcılık sucundan hakkımda 2 tane dava açıldı 1.si 27/10/2021 tarihinde 2.si 25.01.2022 tarihinde öncelikle ben mağdurların zararını giderdim merak ettiğim tek bir şey var şimdi 1. olandan ceza alırsam 20 ay alıcağım oda hagb olacak sonra 2. olandan ceza alırsam buda 12 ay ceza alacağım hagb kesinleşmeden önce işlenilen bir suç olduğu için ikincisinde hagb verirler mi veyahut 2.sinden ceza aldığımda 1. cezam bozulur mu ve ayrıca daha arkadan başka bi dosyalar gelir mi bilmiyorum sonuç olarak şunu söylemek istiyorum şuan 2 tane dosyam var ama 5 tanede olabilir bana nasıl bir yaptırım uygulanır yoksa hepsi hagb mı kalır hepsinin mağduriyeti giderildi

kuzguncebeci
Yeni Üye

Re: 158/1-f ve hagb bozulur mu

Güncel Arkadaşlar Acil Yardımlarınıza İhtiyacım var
Abukart
Yeni Üye

Mesaj gönderen Abukart »

kuzguncebeci yazdı: 11 Eki 2021 13:10 Öncelikle herkese selamlar bu platformda bilgisi olan arkadaşlara ihtiyacım var şuan ben 158/1-f nitelikli dolandırıcılık sucundan hakkımda 2 tane dava açıldı 1.si 27/10/2021 tarihinde 2.si 25.01.2022 tarihinde öncelikle ben mağdurların zararını giderdim merak ettiğim tek bir şey var şimdi 1. olandan ceza alırsam 20 ay alıcağım oda hagb olacak sonra 2. olandan ceza alırsam buda 12 ay ceza alacağım hagb kesinleşmeden önce işlenilen bir suç olduğu için ikincisinde hagb verirler mi veyahut 2.sinden ceza aldığımda 1. cezam bozulur mu ve ayrıca daha arkadan başka bi dosyalar gelir mi bilmiyorum sonuç olarak şunu söylemek istiyorum şuan 2 tane dosyam var ama 5 tanede olabilir bana nasıl bir yaptırım uygulanır yoksa hepsi hagb mı kalır hepsinin mağduriyeti giderildi
Birden fazla hagb verilemez. Zarar giderdiğin için indirim alırsın ama.
gustavodias
Kıdemli * Üye

Mesaj gönderen gustavodias »

Hocam benim aynı dosyada 5 müşteki var zararlar ödendi önceden suçum yok her biri için hagb ihtimali var mıdır ?
kuzguncebeci
Yeni Üye

arkadaşlar forumlarda okuyorum hagb keşinleşmeden işlendiği için hagb alabilirsin diyorlar ama bu konu hakkında net birşey bilmiyor heralde
Stt656
Kıdemli ** Üye

Mesaj gönderen Stt656 »

Eğer HAGB alınan cezanın işlendiği tarih, cezası kesinleşen olayın tarihinden eskiyse HAGB bozulmaz.
Ama örneğin HAGB aldığınız olay 2019 ise, yeni kesinleşen cezanın işlendiği tarihte 2018 ise, HAGB bozulur.
kuzguncebeci
Yeni Üye

Eğer HAGB alınan cezanın işlendiği tarih, cezası kesinleşen olayın tarihinden eskiyse HAGB bozulmaz. işte benim demek istediğim bu daha eski olduğu için arkadan genel davada hagb olur mu onu demek istiyorum
neolur
Kıdemli * Üye

Mesaj gönderen neolur »

HAGB BOZULUR diyor zaten açıkca anlamadınız sanırım?
HAGB BOZULDUKTAN sonra tekrar HAGB verilmez.
kuzguncebeci
Yeni Üye

yav dostum hagb nasıl bozulur bilip bilmeden insanları yanlış yönlendirmeyin hagb kesinleşmeden işlenen suç diyoruz millet burada yardım istiyor siz gelmiş hagb bozulur diyorsun bilip bilmeden konuşmayın bi Allah Allah bilmediğiniz konular hakkında ne çok seviyorsunuz sallamayı hagb bozulmaz suç kesinleşmeden işleniyor keşinleşmeden işlendiği için 2 tane hagb alan insanlar bile var
neolur
Kıdemli * Üye

Mesaj gönderen neolur »

Stt656 yazdı: 14 Eki 2021 09:27 Eğer HAGB alınan cezanın işlendiği tarih, cezası kesinleşen olayın tarihinden eskiyse HAGB bozulmaz.
Ama örneğin HAGB aldığınız olay 2019 ise, yeni kesinleşen cezanın işlendiği tarihte 2018 ise, HAGB bozulur.
Bak burada açıkca yazmış HAGB alındıktan sonra cezası kesinleşen diyor açıkca tekrar oku.