Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Başkasına ait bir banka veya kredi kartının izinsiz kullanılması suretiyle yarar sağlama suçu

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
Poyraziplik00
Yeni Üye

Başkasına ait bir banka veya kredi kartının izinsiz kullanılması suretiyle yarar sağlama suçu

Mesaj gönderen Poyraziplik00 »

Merhabalar 2019 da internet üzerinde bulduğum kart numarasıyla morhipo hepsiburada.com üzerinden alışveriş yaptım toplam zarar 924 civarında Müştekiyle iletişime geçtim zararı gidermek için kendisi meil atarak sitelere zararı geri almış fakat sipariş etmiş olduğum ürünler bana geldi ayrıca morhipo ve hepsiburada davaya dağil olmadılar ilk dosyam sicilim temiz ilk duruşmada müşteki olay nedeniyle zararım yoktur şikayetçi değilim dedi bu ay duruşmam var hagb alabilir miyim bilgisi olan kişi cevaplarsa teşekkür ederim

Ernealizm
Kıdemli * Üye

Re: Başkasına ait bir banka veya kredi kartının izinsiz kullanılması suretiyle yarar sağlama suçu

Mesaj gönderen Ernealizm »

Muhtemelen ceza alırsın şikayetçi olmasa bile kamu davası açılıyor aynı şey başıma geldi 2 yıl 6 ay ceza aldım
deadrow
Yeni Üye

Re: Başkasına ait bir banka veya kredi kartının izinsiz kullanılması suretiyle yarar sağlama suçu

Mesaj gönderen deadrow »

Aynı suçtan 2 yıl 1 ay ceza aldım. Girdi çıktı yaparak denetime ayırırlar en fazla merak etme. Başka bir davan yoksa veya suça karışmaz isen bir şey olmaz.
Poyraziplik00
Yeni Üye

Mesaj gönderen Poyraziplik00 »

deadrow yazdı: 29 Eki 2021 10:34 Aynı suçtan 2 yıl 1 ay ceza aldım. Girdi çıktı yaparak denetime ayırırlar en fazla merak etme. Başka bir davan yoksa veya suça karışmaz isen bir şey olmaz.
Çarşamba günü duruşma vardı hakim zararı ödememi belirtti duruşma çıkışı ptt ye gidip yatırdım dekontu mahkeme kalemine teslim ettim 9 kasıma karar duruşması olucak hagb verirmi acaba başka dosyam yok sicil temiz
deadrow
Yeni Üye

Mesaj gönderen deadrow »

Poyraziplik00 yazdı: 29 Eki 2021 18:44
deadrow yazdı: 29 Eki 2021 10:34 Aynı suçtan 2 yıl 1 ay ceza aldım. Girdi çıktı yaparak denetime ayırırlar en fazla merak etme. Başka bir davan yoksa veya suça karışmaz isen bir şey olmaz.
Çarşamba günü duruşma vardı hakim zararı ödememi belirtti duruşma çıkışı ptt ye gidip yatırdım dekontu mahkeme kalemine teslim ettim 9 kasıma karar duruşması olucak hagb verirmi acaba başka dosyam yok sicil temiz
Direkt HAGB verilir. Bende aynı davalara girdim ve zararı ödediğim davalarda birden fazla HAGB verildi. 5 yıl suç işlememen lazım karardan sonra. Yoksa karar bozulup tekrar gerekçeli karar yazıyorlar. İçini rahat tut. Sicilin temiz kalır.