Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Ceza alırsam istinaftan önce hemen hapse atılır mıyım?

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
Stt656
Kıdemli ** Üye

Re: Ceza alırsam istinaftan önce hemen hapse atılır mıyım?

Mesaj gönderen Stt656 »

İnfaz yasasında (1/2) kapsam dışı suçlar olarak Google bile yazsanız özel hayatın gizliliği ve cinsel suçlar çıkar karşınıza. İki maddede kapsam dışı suç. İkisininde İnfazı 2/3

mehmetpower
Kıdemli * Üye

Mesaj gönderen mehmetpower »

Dostum cinselden alırsan 1 ay kapalıda garanti yatarsın tck 134/1 katalog suç değil yarı yarıya o takma kafana önemli olan alacağın ceza miktari
ayakkabici39
Site Üyesi

Mesaj gönderen ayakkabici39 »

tesekkurler arkadaslar yardimlariniz icin sag olun
Kullanıcı avatarı
KediHayri
Kıdemli ** Üye

Mesaj gönderen KediHayri »

ayakkabici39 yazdı: 15 Eki 2021 11:21 karsima 4 yil sonra bir dava cikti 2017de acilmis 2020 de ifade verdim ve suan 3.durusmamiz gelecek 2.si ara durusma idi avukat tuttum hemen
134/1 ve 105/2d den suclanmisim ceza alirsam eger hemen mahkeme cikisi hapisemi atiyorlar istinafa gittikten sonra ceza alinca mi oluyor
Hocam 2017 de ifade için karakola ya da savcılığa çağırılmadın mı ? 2017 de dava açılmış diyorsunuz da dava açılması için sizin ifadenizin kolluk yada savcılık tarafından alınmış olması ve iddianame düzenlenmiş olması. Yoksa şu şekilde mi oldu: 2017 şikayet tarihi gerekli soruşturmanın yapılıp size ulaşılması ve ifadenizin alınma tarihi 2020. Bu şekilde mi oldu. Olayın bu çevresine detaylı bir cevap verebilirseniz belki farklı bir yol haritası sunabiliriz
ayakkabici39
Site Üyesi

sikayet 2017 11.ayda yapilmis ifademin alinmasi 2020 haziran iddianame hazirlanmasi 2021 subat 2020 hazirandan once hicbirsekilde ne karakola ne savciliga ifadeye cagirilmadim
ayakkabici39
Site Üyesi

Arkadaşlar beraat aldimm herkesin almasını temenni ediyorum

Belirli gün ve saatte 3. celse açıldı.
Gelen yok. Açık yargılamaya devam olundu.
Hakim değişikliği nedeniyle eski zabıtlar okundu.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosuna yazılan müzekkereye cevap verildiği anlaşıldı.
Sanık için yazılan talimatın ikmalen iade edildiği anlaşıldı.
Sanık müdafii Av. Ömer .......'in savunma dilekçesi ve duruşma gün ve saatinde segbis veya E-Duruşma yoluyla duruşmaya katılma talebini içerir dilekçeler sunduğu anlaşıldı
Sanık adimi gizledim Müdafii Av. Ömer ......'in mazeret dilekçesi sunduğu anlaşıldı.
İDDİA MAKAMINDAN SORULDU:Sanık Müdafinin mazeretinin reddine karar verilmesi talep olunur dedi.
G.D/
Sanık müdafinin mazeretini belgelendirmediği, ayrıca dosyamızın kararlık aşamada olduğu anlaşıldığından, yerinde görülmeyen mazeret talebinin reddine karar verildi. Tefhimle açık yargılamaya devam olundu.
İDDİA MAKAMINDAN SORULDU: Tahkikatın genişletilmesi talebimiz yoktur. Esas hakkındaki mütalaamız hazırdır dedi.
İDDİA MAKAMI ESAS HAKKINDAKİ MÜTALAASINDA: Katılan açıklamaları ve dosyada katılan tarafından sunulan yazışma içeriklerine göre katılana yönelik bu yazışmaları gerçekleştiren kişinin katılanın tanıdığı, katılanın da onu tanıdığı anlaşılmakla, katılanın mahkememiz huzurundaki ifadesinde sanığı tanımadığını beyan ettiği, bu haliyle atılı suçların sanık tarafından işlendiği sabit olmadığı anlaşılmakla; atılı suçlardan CMK 223/2-e maddesi gereğince ayrı ayrı beraatine karar verilmesi kamu adına talep ve mütalaa olunur dedi.
SANIK Hazır olmadığından son sözü olarak yerine geçmek üzere savunmaları ve beyanları okundu.
Dosya İncelendi. Araştırılacak başka bir husus kalmadığı anlaşılmakla, açık yargılamaya son verildi.
HÜKÜM/Gerekçesi daha sonra açıklanacağı üzere;
1-Her ne kadar sanık adimi gizledim hakkında Özel Hayatın Gizliliğini İhlal Etmek ve Cinsel Taciz suçlarından kamu davası açılmış ise de, sanığın atılı suçları işlediği sabit olmadığından CMK 223/2-e maddesi uyarınca atılı suçlardan AYRI AYRI BERAATİNE,
2-Sanık kendisini vekille temsil ettirdiğinden AAÜT gereğince 4080 TL vekalet ücretinin hazineden alınarak sanığa verilmesine,
3-Yargılama giderinin Hazine üzerinde bırakılmasına,
Dair Cumhuriyet Savcısınınhuzurunda, tarafların yokluğunda, tarafların yüzüne karşı verilmesi halinde tefhimden itibaren 7 gün içinde, yokluğunda karar verilenler yönünden, kararın tebliğ tarihinden itibaren 7 gün içerisinde mahkememize veya başka bir yerdeki nöbetçi asliye ceza mahkemesine verilecek dilekçe ile bizzat başvurarak veya zabıt katibine beyanda bulunmak ve tutanağa kaydettirilmek suretiyle İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi nezdindeİstinafyasa yolu açık olmak üzere verilen karar açıkça okunup anlatıldı. 11.11.2021
gustavodias
Kıdemli * Üye

Mesaj gönderen gustavodias »

Benim başımda da 136/1 sorunu var özel hayatla ilgili ip adresi vs hiç bir şey uyusmadan direkt mahkeme açılmış
mehmetpower
Kıdemli * Üye

Ip adresleri statiktir genelde birşey cikmazki zaten çoğu zaman portu bilmedikleri için
gustavodias
Kıdemli * Üye

Mesaj gönderen gustavodias »

Kral orası öyle de fake hesabı açanın tespiti yapılmadan ceza verilebilir mi benim kafam oraya takiliyor
mehmetpower
Kıdemli * Üye

Sana özelden yazdim özelden iletişim yaz yardimci olayım basima geldi