İçtimanın Çözülmesi Kararı Ne Demek ?

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
Yerlimakina
Site Üyesi

İçtimanın Çözülmesi Kararı Ne Demek ?

Mesaj gönderen Yerlimakina »

Selamlar,

2015 tarihli 155/1 ( Güveni Kötüye Kullanma ) Suçundan 2018 yılında 10 Ay Hapis Cezası + 460 TL Adli Para cezası aldım. Karar duruşmasında 10 ay hapis cezam 6.000 TL adli para cezasına çevrildi. Yani toplamda 6.000 + 460 TL olmak üzere 6.460 TL adli para cezası aldım. İstinafa gitti kesinleşti. Cezayı ödemedim. Sonucunda hapis cezasına çevrildi ve Covid izinlerinden faydalanmak için 2020 yılının 12. ayında açık cezaevine girip, 1 hafta içtima bekleyip, daha sonra izinli şekilde cezaevinden çıktım. Hesaplamalarıma göre toplam cezaevi sürem 323 gündü ve geçtiğimiz ekim ayında cezamı tamamladım. Daha sonra cezaevini aradım sordum, tahliyemin yapıldığını söyledi. Buraya kadar her şey normal. Bu gece Uyap'a girip baktığımda bu ay içerisinde İstanbul Anadolu 1. İnfaz Hâkimliği tarafından açılmış bir ceza dava dosyası gördüm. Dosya içerisinde sadece 1 adet gerekçeli karar mevcut. Kararın talep bölümünde içtimanın çözülmesi diyor. Karar metnini aşağıya ekliyorum. Burada bahsedilen içtimanın çözülmesi ne demektir ? Google ve forum üzerinden arattığımda bir şey bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

''Hükümlü hakkındaki infaz evraklar İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Asliye Ceza Masasının 19/11/2021 Tarih ve 2018/2-31620 İlamat sayılı yazıları ekinde gönderilerek hükümlü hakkındaki İstanbul Anadolu 2. İnfaz Hakimliğinin 07/12/2020 tarih 2020/2411 D.İş sayılı toplama kararı ile verilen 6000 TL adli para cezasına dahil ilamların içtimasının çözülmesine karar verilerek evraklarının iadesi istenmekle, hükümlüye ait infaz evrakları incelendi.
GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ :
Hükümlü,hakkında:
İstanbul Anadolu 2. İnfaz Hakimliğinin 07/12/2020 tarih 2020/2411 D.İş sayılı toplama kararı ile verilen 6000 TL adli para cezasına dahililamların İÇTİMASININ ÇÖZÜLMESİNE,
İnfaz evrakının Cumhuriyet Başsavcılığına GÖNDERİLMESİNE,
4675 Sayılı Kanunun 6/5-6 ve 5271 Sayılı CMK.'nın268 ve diğer maddeleri gereğince, kararın tebliğden itibaren 7 gün içinde yapılacak itirazın tutanağa bağlanması suretiyle, İstanbul Anadolu 1. Ağır Ceza Mahkemesine itiraz yolu açık olmak üzere, itiraz olmadığı taktirde kararın kesinleşeceği ihtar olunarak, dosya üzerinden karar verildi. 22/11/2021''