Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku İlk defa uyuşturucu yakalatmak

İlk defa uyuşturucu yakalatmak

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

hasanronay Site Üyesi

sözlerıme baslamadan once bıze boyle bır olanak sağladıgınız ıcın sıze teşekkürü bir borç blirim.neyse konuma geceyım.
18.12.2016 gecesı saat 04.00 sularında araba ıcerısındeyken devrıye gezen jandarma aracı bızı farekedıp yanımıza yaklastı ve bızden kımlık kontrolu yaptı arkadaslarımın ıcınde 1 kısı onceden denetımlı serbestlık almıstı ve bızde de 5 ıle 10 gram arası madde ve onceden almıs oldugumuz extacy hap bulunmaktaydı ama hapları kullanmıstık arac ve uzerlerımızde extacy hap yoktu neyse jandarma arabayı aradıgında esrarı ıcmek ıcın hazırladıgımız malzemelerı buldular ve bızı karakola aldılar bız ıfade verdıgımızde sadece ıcıcı oldugumuzu ve pısman oldugumuzu belırttık benım sıcılım kar tanesı gıbı bembeyazdı ve hıc suc ıslenmemıstı bu ılk oluyor fakat su var kı karakolda bana karsı hıc extacy alıp almadıgımı sormadılar ama arkadaslarıma sordular ben de hıc bu konuyu acmadım arkadaslarımda kullanmadık demıs fakat kan ve ıdrar tahlılı verdık bıze karakoldakı komutanlar bıse olmaz korkmayın 3-4 ay sonra evınıze kagıt gelır dedıler onlada mahkemeye gıdersınız bısey vermezler dedı ceza fakat bız extacy kullandıgımızı soylemedıgımız ıcın boyle konusuyorlar belkıde sımdı benım sorularım var 1 2 tane

birincisi bız ıfademızde kullanmadıgımızı belırttıgımız madde kanımızda cıkarsa ceza ıle karsılasır mıyız?

ıkıncısı bu mahkeme sonucları ve ıfadeler e-devlet,gbt ve adli sicil sorgulamalarında uyusturucu kullanmak adı altında karsımıza cıkar mı?

son olarak da karakoldan evımıze kagıt gelır mı mahkemeden once bılgılendırmek maksadıyla

sımdıden verecegınız cevaplar ıcın tesekkuru bır borc bılırım.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

hasanronay yazdı:
sözlerıme baslamadan once bıze boyle bır olanak sağladıgınız ıcın sıze teşekkürü bir borç blirim.neyse konuma geceyım.
18.12.2016 gecesı saat 04.00 sularında araba ıcerısındeyken devrıye gezen jandarma aracı bızı farekedıp yanımıza yaklastı ve bızden kımlık kontrolu yaptı arkadaslarımın ıcınde 1 kısı onceden denetımlı serbestlık almıstı ve bızde de 5 ıle 10 gram arası madde ve onceden almıs oldugumuz extacy hap bulunmaktaydı ama hapları kullanmıstık arac ve uzerlerımızde extacy hap yoktu neyse jandarma arabayı aradıgında esrarı ıcmek ıcın hazırladıgımız malzemelerı buldular ve bızı karakola aldılar bız ıfade verdıgımızde sadece ıcıcı oldugumuzu ve pısman oldugumuzu belırttık benım sıcılım kar tanesı gıbı bembeyazdı ve hıc suc ıslenmemıstı bu ılk oluyor fakat su var kı karakolda bana karsı hıc extacy alıp almadıgımı sormadılar ama arkadaslarıma sordular ben de hıc bu konuyu acmadım arkadaslarımda kullanmadık demıs fakat kan ve ıdrar tahlılı verdık bıze karakoldakı komutanlar bıse olmaz korkmayın 3-4 ay sonra evınıze kagıt gelır dedıler onlada mahkemeye gıdersınız bısey vermezler dedı ceza fakat bız extacy kullandıgımızı soylemedıgımız ıcın boyle konusuyorlar belkıde sımdı benım sorularım var 1 2 tane

birincisi bız ıfademızde kullanmadıgımızı belırttıgımız madde kanımızda cıkarsa ceza ıle karsılasır mıyız?

ıkıncısı bu mahkeme sonucları ve ıfadeler e-devlet,gbt ve adli sicil sorgulamalarında uyusturucu kullanmak adı altında karsımıza cıkar mı?

son olarak da karakoldan evımıze kagıt gelır mı mahkemeden once bılgılendırmek maksadıyla

sımdıden verecegınız cevaplar ıcın tesekkuru bır borc bılırım.

Olayınızla ilgili size yazı yani tebligat gelecek, Kullanmadığınızı beyan etseniz ve tahlilde çıkması durumunda size tedavili denetimli serbestlik uygulanacak tedavi süresi geçireceksiniz buna uymaz iseniz ceza o zaman gündeme gelecek. Kayıtlarda hu çıkar.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

hasanronay Site Üyesi

hocam hagb kararı cıkarsa sıcıle ve gbt ıslenmez dedı sordugum avukatlar ama nasıl olacak sımdı dedıgınızle kafam karıştı

Admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

Sayın Teoman Üstadımızın belirttiği gibi, hakkınızda kamu davasının açılmasının ertelenmesi ve tedavili denetimli serbestlik kararı çıkar. Bu karar 5 yıl boyunca adli sicil kaydında görünür ve GBT kontrolünde çıkar.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

hasanronay Site Üyesi

arastırmalarımla sızın soyledıklerınız uyusmuyor ama en ıyısı bekleyıp sonucu gormek daha ıyı olacak

Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması Adli Sicile Kaydedilir Mi?
Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ilişkin kararlar, ancak bir soruşturma veya kovuşturmayla bağlantılı olarak mahkeme, hâkim, askerî hâkim, Cumhuriyet Başsavcılığı
veya askerî savcılık tarafından istenmesi halinde verilmek üzere kaydedilir. Yani yargı organları haricinde ali sicil kaydında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ilişkin kararlar gözükmez. Aynı durum kamu davasının açılmasının ertelendiği hallerde de söz konusudur.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Denetimli serbestliğin tamamlanması sonucu kararı veren mahkemece ceza verilmesine yer olmadığına dair karar verilir ve kesinleşirse, Adli sicil kanunu'nun 12/3. maddesi gereğince silinir.

WWW.KARARARA.COM

Ertoblg Site Üyesi

Merhaba. Ben 4. Kez bonzai yakalattım her seferinde olduğu gibi karakolda ifadem alınıp serbest bırakıldım fakat evimin adresi eski oturduğumuz yer gözüküyor o yüzden bana her hangi bir tebligat yada kağıt ulaşmadı. E devletten takip ediyorum şubatta mahkemem var. Mahkemeye çıkmak için tebligatın olması şart mıdır ? Bir de içiciliğin cezası artmış diye söylentiler var 4. Kez olması benim için büyük sorun olur mu yani denetimle falan serbest kalırmıyım yoksa kesin hapis cezası mı alırım yardımcı olursanız çok sevinirim.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Ertoblg yazdı:
Merhaba. Ben 4. Kez bonzai yakalattım her seferinde olduğu gibi karakolda ifadem alınıp serbest bırakıldım fakat evimin adresi eski oturduğumuz yer gözüküyor o yüzden bana her hangi bir tebligat yada kağıt ulaşmadı. E devletten takip ediyorum şubatta mahkemem var. Mahkemeye çıkmak için tebligatın olması şart mıdır ? Bir de içiciliğin cezası artmış diye söylentiler var 4. Kez olması benim için büyük sorun olur mu yani denetimle falan serbest kalırmıyım yoksa kesin hapis cezası mı alırım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Mahkemeye çıkmak için illaki tebligat beklemeyin, e-Devletten mahkeme gününüzü bile biliyorsanız duruşmanıza muhakkak katılın derim. Ayrıca yeni adresinizi mahkeme ile aynı ilde bulunuyorsanız gidin mahkeme kalemine deyin-ki benim adresim bu diyerek güncelleyin ki mahkeme adresinizi bile bilsin. Yoksa gıyabınızda yapılan bir işlemden haberinizde olmaya bilir aleyhinize bir durum yaratmayın.

Uyuşturucu ile ilgili cezalarda şimdilik artış yok. Birden fazla madde ile yakalandığınız dan dolayı bunla ilgili denetim uygulanacak bunlara uymaz iseniz işte o zaman cezadan ve sıkıntıdan bahsede bilirsiniz.

WWW.KARARARA.COM

cesmeizmirizmir Site Üyesi

Merhaba.Merak ettiğim bir şeyi sormak istiyorum.Uyuşturucu alırken yakalanmıştım ben satıcı da yakalanmıştı.Yakalandıktan sonra zaten satıcı da yakalandığı için olayı olduğu gibi anlattım olay şöyle.Telefonla satıcıyı aramıştım.Sonra satıcı bana başka birini göndermişti.o kişiyle buluşup madde alacakken yakalandım şahıs takip edildiği için.Daha sonra gittim satıcının mahkemesi oldu tanıklık yaptım.ilk verdiğim ifadenin aynısını tekrarladım yalansız.İfademde satıcı kişiyi aradım.daha sonra bana başka bir kişiyi yönlendirdi.ben o kişiyle buluşup madde alacakken yakalandım dedim.ve daha önce 1 yada 2 kez daha almışlığım vardır adamların bütün telefon numaralarına kadar verdim.nasıl çalıştıklarına kadar anlattım.şimdi banada mahkeme kağıdı geldi sevk maddeleri 191/1,2,53 suç kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmak diyor.sizce bana burda uyuşturucuyu daha alamadığım için teşebbüs derler mi? Birde etkin pişmanlıktan söz edilebilir mi ? Sonuçta söyledim bu satıcıların kim olduğunu.siz ne düşünüyorsunuz?

cesmeizmirizmir Site Üyesi

2015 yılında yakalanıp 2016 da denetim görmüştüm onu söylemeyi unuttum o yüzden mahkeme açılmış

Sonraki

Dön Ceza Hukuku