İlk defa madde yakalatmak

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
Madmen
Yeni Üye

Re: İlk defa madde yakalatmak

Mesaj gönderen Madmen »

teoman yazdı:
03 Oca 2020 07:11
Madmen yazdı:
03 Oca 2020 02:17
Merhaba iyi günler. Ben ve arkadaşım arabada otururken sivil polisler geldi ve kimlik kontrolü yaptı. Daha sonra arabayı ve üstümüzü aradılar. Arkadaşım üstünden madde çıktı. (Polislerin söylediğine göre 1.35 grammış)Bizi karakola götürdüler ve ifademizi aldılar. Üstünde madde çıkan arkadaşım biz buluşmadan önce kullandığını ve benim bu işle alakam olmadığı söyledi. Bende ifademde daha önce hiç kullanmadığımı söyledim.İkimizinde sicilleri temiz. Daha sonra benim ifademi tanık olarak aldılar. Arkadaşım kan ve idrar testi verdi. Benden herhangi bir test istemediler. ( Savcıyla konuşmuşlar gerek olmadığını söylemiş) Polislerin söylediğine göre mahkemeye bile çıkmazsınız dediler ama güvenemedim onlara. Ben ve arkadaşım için süreç nasıl işler. Hangi sonuçlarla karşılaşırız. Evlerimize tebligat gelirmi bunun takibini nasıl yapabiliriz

Sizin olayla ilginizin olmaması nedeni ile size bir suç yüklenemez bu konuda rahat olun, diğer arkadaşınız savcılık tarafından 5 yıl kamu davasının açılmasının ertelenmesi ve hakkında tedavili denetimli serbestlik tedbirine hükmedileceği kesin. Size herhangi bir tebligat gelmeye de bilir arkadaşınıza gelecektir.
mahkeme sürüce ne zaman başlar peki Bununla ilgili tahmini bi süre verebilirmisiniz.

cihan6767
Yeni Üye

Mesaj gönderen cihan6767 »

Merhabalar iyi günler. Cuma akşamı bir arkadaşımla beraber esrardan yakalandık. 1 gram altı ve daha önce hiç bir suç işlemedik. İfademizde içtiğimizi kabul edip pişman olduğumuzu söyledik. Öncellikle durumumuz ne olucak onu merak ediyoruz. İkinci sorum ise tebligat gelicekmiş konumum eski yaşadığım yer olmasına rağmen memur beyler konumumuzu çıkan adrese göre girdi bugün ne olur ne olmaz diye gidip güncelleme işlemedi yaptım e-devlette yeni adresi gözüküyor tebligat ifade verdiğim adrese göre mi gelicek yoksa e-devlette çıkan adrese göre mi. Teşekkürler

Birbilen
Onaylı Üye

Mesaj gönderen Birbilen »

cihan6767 yazdı:
03 Şub 2020 18:26
Merhabalar iyi günler. Cuma akşamı bir arkadaşımla beraber esrardan yakalandık. 1 gram altı ve daha önce hiç bir suç işlemedik. İfademizde içtiğimizi kabul edip pişman olduğumuzu söyledik. Öncellikle durumumuz ne olucak onu merak ediyoruz. İkinci sorum ise tebligat gelicekmiş konumum eski yaşadığım yer olmasına rağmen memur beyler konumumuzu çıkan adrese göre girdi bugün ne olur ne olmaz diye gidip güncelleme işlemedi yaptım e-devlette yeni adresi gözüküyor tebligat ifade verdiğim adrese göre mi gelicek yoksa e-devlette çıkan adrese göre mi. Teşekkürler
Hakkında 5 yıllık erteleme çıkar , ilk olduğu için ceza davası hapis vs. olmaz. Ama bir daha tekrarlarsan 2 yıl hapis cezasını cebinde bulursun dikkat et.

Nerde oturuyorsan oraya gelsin tebligatlar, yoksa programları kaçırırsın ertelemen yanar. Git dilekçe falan ver söyle adresini sistemden yazışma adresi olarak güncellesinler.
Bir bilene sor...
Bağımlılığı bırakın! Damarlarınızdaki asil Türk kanını kirletmeyin...

Fazıltamer
Yeni Üye

Mesaj gönderen Fazıltamer »

Hükmün yargılanmasının geri bırakılmasını kabul ettiysen eğer 5 yıl erteleme ve 1 yıl boyunca 15günde bir olarak toksikolojiye gidersin şimdilik sorun yok ama eğer düzenlemeye uymazsan zincirleme suçlar kanunu uygulanır ve 2 yıl 6 ay ceza alırsın

Bluecarmen
Yeni Üye

Mesaj gönderen Bluecarmen »

Merhabalar. ben gecen gun satıcıdan 7 adet ecstacy aldım ve ıkı dakıka sonra polıs benı tuttu dırek verdım onlara ve herseyı soyledım aldıgım kısıyı vs numaraları ısımlerı bana herseyı anlatırsan benı serbest bırakcaklarını soyledıler bende soyledım ıfademı verdım bırsuru ımza attırdılar ıfade vs en son serbest bırakıldı imzamı attım beni hastaneye goturup idrar kan ve saç tahlili verdim ordan bıraktılar beni. daha önce hiçbir suçum olmadı sicilim tertemiz ve kullanıcı oldugumu soyledim bana ikinci defa gelirsen 15 yıl hapse girersin dedi polis bende tamam dedim. şimdi benim ne olacagım belli degıl ben sürekli düşünmekten kafayı yemek üzereyim hapse girmek istemiyorum bu süreçte ne yapmam gerekiyor nere gitmem gerekiyor bana fikir verir misiniz lütfen

Birbilen
Onaylı Üye

Mesaj gönderen Birbilen »

İlk defa olduğuna göre hapse falan girmezsin. Hakkında davada açılmaz. 5 yıl erteleme verirler. 5 yıl boyunca akıllı durursan düşer. Bu 5 yıl içinde kullanıp kullanmadığını kontrol ederler, eğer tekrar kullanırsan ertelemen yanar, aman diyim...
Bir bilene sor...
Bağımlılığı bırakın! Damarlarınızdaki asil Türk kanını kirletmeyin...

Bluecarmen
Yeni Üye

Mesaj gönderen Bluecarmen »

Birbilen yazdı:
13 Şub 2020 22:31
İlk defa olduğuna göre hapse falan girmezsin. Hakkında davada açılmaz. 5 yıl erteleme verirler. 5 yıl boyunca akıllı durursan düşer. Bu 5 yıl içinde kullanıp kullanmadığını kontrol ederler, eğer tekrar kullanırsan ertelemen yanar, aman diyim...
peki avukat tutmama gerek var mi sadece ben gitsem mahkemeye olur mu