İlk defa uyuşturucu yakalatmak

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Re: İlk defa uyuşturucu yakalatmak

Mesaj gönderen teoman » 17 Ağu 2018 18:36

cesmeizmirizmir yazdı:Merhaba.Merak ettiğim bir şeyi sormak istiyorum.Uyuşturucu alırken yakalanmıştım ben satıcı da yakalanmıştı.Yakalandıktan sonra zaten satıcı da yakalandığı için olayı olduğu gibi anlattım olay şöyle.Telefonla satıcıyı aramıştım.Sonra satıcı bana başka birini göndermişti.o kişiyle buluşup madde alacakken yakalandım şahıs takip edildiği için.Daha sonra gittim satıcının mahkemesi oldu tanıklık yaptım.ilk verdiğim ifadenin aynısını tekrarladım yalansız.İfademde satıcı kişiyi aradım.daha sonra bana başka bir kişiyi yönlendirdi.ben o kişiyle buluşup madde alacakken yakalandım dedim.ve daha önce 1 yada 2 kez daha almışlığım vardır adamların bütün telefon numaralarına kadar verdim.nasıl çalıştıklarına kadar anlattım.şimdi banada mahkeme kağıdı geldi sevk maddeleri 191/1,2,53 suç kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmak diyor.sizce bana burda uyuşturucuyu daha alamadığım için teşebbüs derler mi? Birde etkin pişmanlıktan söz edilebilir mi ? Sonuçta söyledim bu satıcıların kim olduğunu.siz ne düşünüyorsunuz?

Etkin pişmanlıktan yararlana bilirsiniz, ayrıca şuan teşebbüs aşamasında kaldığı hususu nasıl değerlendirilir şu aşamada tam kestiremiyorum. Büyük ihtimalle içmek için bulundurma şeklinde sadece denetimli serbestlik uygulana bilir diye düşünüyorum.

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

cesmeizmirizmir
Site Üyesi

Mesaj gönderen cesmeizmirizmir » 17 Ağu 2018 18:40

Hapis cezasıyla birlikte denetim şeklinde mi kağıtta kamu davasının açılmasının ertelenmesi kararına uymama yazıyor

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman » 17 Ağu 2018 18:58

cesmeizmirizmir yazdı:Hapis cezasıyla birlikte denetim şeklinde mi kağıtta kamu davasının açılmasının ertelenmesi kararına uymama yazıyor

Önceki denetim süresini ihlal ettiğinizden dolayı açılmış, bu konuda tahminimce yargılamanız yapılıp verilecek cezanın HAGB kararı ile ertelenme ihtimali var diyorum. Ama BU GÖRÜLECEK 2. DAVANIN AKIBETİNİ beklemek gerekecek.

WWW.KARARARA.COM

cesmeizmirizmir
Site Üyesi

Mesaj gönderen cesmeizmirizmir » 17 Ağu 2018 19:09

Son sorum en kötü sonuç ne olur en kötüsü?

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesaj gönderen teoman » 18 Ağu 2018 09:14

cesmeizmirizmir yazdı:Son sorum en kötü sonuç ne olur en kötüsü?

En kötü sonucun şimdilik cezanızın erteleme olacağı, suçun tekrardan işlenmesi tekerürü halinde ceza evi olacağı muhakkak.

WWW.KARARARA.COM

Orhn.Yldrm
Yeni Üye

Mesaj gönderen Orhn.Yldrm » 12 Ara 2018 00:45

Iyi akşamlar ben arkadaşımla gezerken okulun önünde sivil polis önümüzü kesti ve ben o sırada elimdeki sakızı attım koşarak yanımıza geldiler üst baş araması yaptılar üzerimizde hiç bişi yoktu bana ne attın diye sordu bende sakız attım dedim hatta memurada gösterdim sakızı sonra bizi saldılar 30 m gittik beni geri çağırdılar adam eliyle koymuş gibi kağıdı aldı ve içinde madde vardı bunu sen attın dedi ben kabullenmedim buradan günlük kaç kişi geçiyor dedim benim attmı nerden biliyorsun bir başkası artmıştır dedim dinlemediler beni alıp götürdüler karakola orada sorgu odasına çektiler benim olmayan şeyi bana zorla kabullendireceklerdi ama ben kabullenmedim orda kamera kayıtlarına bakicaz dedi istediniz gibi baka bilirsniz dedim ben sakız attım kağıtla Benim hiç bir alakam yok dedin 1 saat sorgu çektiler ve üstümü komple soydular üstümde de hiç bişi yoktu tertemizdim tutanak tuttular ve ifade verdim bana tutanağa zorla imza attırdılar hiç başıma böyle bişi gelmedi sabıkamda tertemiz hiç bişi yoktu ifadeyi alırken uyuşturucu kullandınmı diye sordular hayır dedim sadece madde kullandım oda 3 ay önce ağzıma sürdüm daha da bişi sürmedim dedim ve beni hastaneye götürdüler kan idrar ve saç örneği aldılar sonra serbest bırkatılar sizce bunun sonu ne olur eve kağıt filen gelirmi cezam olurmu ve savcının karşısına çıktım zaman olayı anlatsam bi faydası olurmu birde bu gün için kamera kayıtlarına bakıp beni arayacaklardı arayan soranda olmadı bu olay dün akşam oluyor.

Kullanıcı avatarı
Güntülü
Moderatör

Mesaj gönderen Güntülü » 12 Ara 2018 08:12

Orhn.Yldrm yazdı:Iyi akşamlar ben arkadaşımla gezerken okulun önünde sivil polis önümüzü kesti ve ben o sırada elimdeki sakızı attım koşarak yanımıza geldiler üst baş araması yaptılar üzerimizde hiç bişi yoktu bana ne attın diye sordu bende sakız attım dedim hatta memurada gösterdim sakızı sonra bizi saldılar 30 m gittik beni geri çağırdılar adam eliyle koymuş gibi kağıdı aldı ve içinde madde vardı bunu sen attın dedi ben kabullenmedim buradan günlük kaç kişi geçiyor dedim benim attmı nerden biliyorsun bir başkası artmıştır dedim dinlemediler beni alıp götürdüler karakola orada sorgu odasına çektiler benim olmayan şeyi bana zorla kabullendireceklerdi ama ben kabullenmedim orda kamera kayıtlarına bakicaz dedi istediniz gibi baka bilirsniz dedim ben sakız attım kağıtla Benim hiç bir alakam yok dedin 1 saat sorgu çektiler ve üstümü komple soydular üstümde de hiç bişi yoktu tertemizdim tutanak tuttular ve ifade verdim bana tutanağa zorla imza attırdılar hiç başıma böyle bişi gelmedi sabıkamda tertemiz hiç bişi yoktu ifadeyi alırken uyuşturucu kullandınmı diye sordular hayır dedim sadece madde kullandım oda 3 ay önce ağzıma sürdüm daha da bişi sürmedim dedim ve beni hastaneye götürdüler kan idrar ve saç örneği aldılar sonra serbest bırkatılar sizce bunun sonu ne olur eve kağıt filen gelirmi cezam olurmu ve savcının karşısına çıktım zaman olayı anlatsam bi faydası olurmu birde bu gün için kamera kayıtlarına bakıp beni arayacaklardı arayan soranda olmadı bu olay dün akşam oluyor.
Bu konuda C. Savcılığından size Kamu davasının ertelenmesi ve denetimle ilgili bir tebligat gelecek O tebligatı alınca Bulunduğunuz yerdeki Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine savcılıkça hakkınız da verilen bu kararı itiraz edin, itirazınızda olay yerinde bulunan ve birlikte yürümekte olduğunuz arkadaşlarınızı tanık gösterip ayrıca kamera kayıtlarının da olduğunu bunun incelenmesi talebinde bulunun. Bu konu ile ilgili tabi ki adresinize tebligat gelecektir.

İtirazla ilgili karar
viewtopic.php?f=46&t=137759

Sadece ikrara dayalı delil yeterli değildir
viewtopic.php?f=46&t=91372

UYUŞTURUCUNUN SANIĞIN 20 METRE YAKININDA BULUNMASI, ŞÜPHEDEN SANIK YARARLANIR
viewtopic.php?f=44&t=387182
www.kararara.com

Orhn.Yldrm
Yeni Üye

Mesaj gönderen Orhn.Yldrm » 19 Ara 2018 20:34

Iyi akşamlar E devlette bu şekilde gözüküyor ama dosya açılmıyor görürdünüz gibi gözüküyor bunun sonucu nedir yarıdmcı olurmusunuz şimdiden teşekkür ederim
Dosya ekleri
Screenshot_20181219-202421.jpg
Screenshot_20181219-202427.jpg
Screenshot_20181219-202423.jpg

Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi
Meslek: Hukukçu
İletişim:

Mesaj gönderen Admin » 19 Ara 2018 23:14

Merhaba,

Kuvvetle muhtemel ve yukarıdaki anlatımınıza göre; kanınızda madde olup olmadığının tespiti için Trabzon Adli Tıp Şube Müdürlüğünde hakkınızda dosya açılmış, resimler o anlamına geliyor.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

balbalzarus
Site Üyesi

Mesaj gönderen balbalzarus » 11 Oca 2019 14:16

Merhaba ben 6 aydır uyuşturucu maddesi skunk kullanıyorum ve adli sicilim tertemiz ancak dün akşam torbacıdan skunk almaya gittiğimde torbacının evinde polis baskını varmış ve benimle beraber 5 kişi daha yakalanmış olduğunu gördüm ancak bu arada herhangi bir alım yapmadım ancak telefonumda mesajlar vardı ve emniyete gidip torbacıdan uyuşturucu aldığımı mesajlarla gösterdim ve üstümde herhangi bir suç aletinin bulunmadığını söyleyen bir ifadeye imza attım torbacıyı teşhis ettim ve bizi serbest bıraktılar

sorularım şunlar

Acaba herhangi bir dava açılır mı adıma
denetimli serbestlik mi alırım ve bu denetimli serbestlik acab adli sicil kaydım da gözükür mü ?

şimdiden çok teşekkür ediyorum cevaplarınızı bekliyorum çok pişmanım artık gözüme uyku girmiyor