İlk defa uyuşturucu yakalatmak

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi
Meslek: Hukukçu
İletişim:

Re: İlk defa uyuşturucu yakalatmak

Mesaj gönderen Admin » 11 Oca 2019 16:35

balbalzarus yazdı:Merhaba ben 6 aydır uyuşturucu maddesi skunk kullanıyorum ve adli sicilim tertemiz ancak dün akşam torbacıdan skunk almaya gittiğimde torbacının evinde polis baskını varmış ve benimle beraber 5 kişi daha yakalanmış olduğunu gördüm ancak bu arada herhangi bir alım yapmadım ancak telefonumda mesajlar vardı ve emniyete gidip torbacıdan uyuşturucu aldığımı mesajlarla gösterdim ve üstümde herhangi bir suç aletinin bulunmadığını söyleyen bir ifadeye imza attım torbacıyı teşhis ettim ve bizi serbest bıraktılar

sorularım şunlar

Acaba herhangi bir dava açılır mı adıma
denetimli serbestlik mi alırım ve bu denetimli serbestlik acab adli sicil kaydım da gözükür mü ?

şimdiden çok teşekkür ediyorum cevaplarınızı bekliyorum çok pişmanım artık gözüme uyku girmiyor
Hakkınızda kuvvetle muhtemel kamu davasının açılmasının ertelenmesi kararı ile birlikte tedavi ve denetimli serbestlik kararı verilecektir. Bu karar adli sicile işlemez, tedavi sürecine uygun davranırsanız bir sorun yaşamazsınız.

Bu illetten uzak durmanızı tavsiye eder,

Saygılar sunarım.

İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

Barasaa22
Site Üyesi

Mesaj gönderen Barasaa22 » 11 Oca 2019 17:11

balbalzarus yazdı:Merhaba ben 6 aydır uyuşturucu maddesi skunk kullanıyorum ve adli sicilim tertemiz ancak dün akşam torbacıdan skunk almaya gittiğimde torbacının evinde polis baskını varmış ve benimle beraber 5 kişi daha yakalanmış olduğunu gördüm ancak bu arada herhangi bir alım yapmadım ancak telefonumda mesajlar vardı ve emniyete gidip torbacıdan uyuşturucu aldığımı mesajlarla gösterdim ve üstümde herhangi bir suç aletinin bulunmadığını söyleyen bir ifadeye imza attım torbacıyı teşhis ettim ve bizi serbest bıraktılar

sorularım şunlar

Acaba herhangi bir dava açılır mı adıma
denetimli serbestlik mi alırım ve bu denetimli serbestlik acab adli sicil kaydım da gözükür mü ?

şimdiden çok teşekkür ediyorum cevaplarınızı bekliyorum çok pişmanım artık gözüme uyku girmiyor
Polis kimin ne olduğunu biliyordur diye tahmin ediyorum olay tam nasıl gelişti anlatırmısın

balbalzarus
Site Üyesi

Mesaj gönderen balbalzarus » 11 Oca 2019 20:14

Teşekkür ederim Bi kaç avukat arkadaşıma da sordum bunu Yani yanlış anlamayın güveniyorum insanlara ama ilk kez böyle bişey başıma geliyor ve panik atak hastası olduğum için çok kafama takıyorum ve internette bazı siteler de denetimli serbestlik adli sicil kaydında gözüküyor yazıyor ve ikilem de kalıyorum

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman » 11 Oca 2019 21:14

balbalzarus yazdı:Teşekkür ederim Bi kaç avukat arkadaşıma da sordum bunu Yani yanlış anlamayın güveniyorum insanlara ama ilk kez böyle bişey başıma geliyor ve panik atak hastası olduğum için çok kafama takıyorum ve internette bazı siteler de denetimli serbestlik adli sicil kaydında gözüküyor yazıyor ve ikilem de kalıyorum

Daha önceki mesajımda belirtiğim gibi sizin anlaya bileceğiniz dilden söylemek gerekirse sabıka kaydınızda görülmez, bu gibi kayıtlar özel tutulur, bu kayıtları sadece savcılar ve hakimler göre bilir her önüne gelen bu kayıtlara ulaşamaz.

Eğer hakkınızda savcılık makamınca ilk suçunuz nedeni ile Kamu davasının açılmasının ertelenmesi kararı verilirse bu karara uyun ve bu karara uymanız halinde bir daha da sabıkam temiz, ceza alır mıyım derdiyle uğraşmayın. Deneme uyar sorunsuz bir şekilde denetimi atlatır, erteleme süresini de kazasız belasız geçirirseniz eğer hiç bu suçu işlememiş gibi tertemiz o sayfanız yine durur.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

balbalzarus
Site Üyesi

Mesaj gönderen balbalzarus » 12 Oca 2019 21:25

Çok özür dileyerek son Bi soru soracağım ben mesajlarımda Bi ortama gideceğim ona göre fazla koy diye mesaj atmıştım torbacı ya ve buda tutanakta tutuldu acaba bu beni zor Bi duruma sokar mı yani satıcılık la yargılanırmıyım

Barasaa22
Site Üyesi

Mesaj gönderen Barasaa22 » 13 Oca 2019 00:57

balbalzarus yazdı:Çok özür dileyerek son Bi soru soracağım ben mesajlarımda Bi ortama gideceğim ona göre fazla koy diye mesaj atmıştım torbacı ya ve buda tutanakta tutuldu acaba bu beni zor Bi duruma sokar mı yani satıcılık la yargılanırmıyım
Yakalanan kişi nasıl yakalanmış o mesajları sen mi gösterdin o mesajlar nasıl ortaya çıkmış daha önce kaçkere aldın onlar da varmı bir tek o mesaj mı var sadece bi avukattan destek iste birşey olmaz diye umursamazlık etme başkalarına temin etmekten yargılana bilirsin dikkat et dediklerimi cevaplarsan daha net bir şekilde cevap yazılabilir

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman » 13 Oca 2019 09:02

balbalzarus yazdı:Çok özür dileyerek son Bir soru soracağım ben mesajlarım da Bir ortama gideceğim ona göre fazla koy diye mesaj atmıştım torbacı ya ve buda tutanakta tutuldu acaba bu beni zor Bir duruma sokar mı yani satıcılık la yargılanırmıyım

Bu mesaj doğrultusunda satıcılıkla yargılanmaz sın, yargılanır sanda beraat edersin. Büyük ihtimalle madde kullanmaktan değerlendirmeye alınacağı kanaatindeyim o suçunda henüz oluşmadığını düşünüyorum.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

balbalzarus
Site Üyesi

Mesaj gönderen balbalzarus » 15 Nis 2019 17:35

Merhaba konu altında yazmıştım ilk olayı ve şimdi dava mesajı gelmiş ancak dava ağırceza mahkemsinde görülecek yazıyor bu normal mi dir?

Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi
Meslek: Hukukçu
İletişim:

Mesaj gönderen Admin » 15 Nis 2019 23:01

balbalzarus yazdı:Merhaba konu altında yazmıştım ilk olayı ve şimdi dava mesajı gelmiş ancak dava ağırceza mahkemsinde görülecek yazıyor bu normal mi dir?
Mesajda sanık olarak mı tanık olarak mı çağrılıyorsunuz? Eğer sanık olarak çağrılıyorsanız uyuşturucu madde ticareti suçu nedeniyle hakkınızda asli ya da feri iştirakten dava açılmış olabilir.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

balbalzarus
Site Üyesi

Mesaj gönderen balbalzarus » 16 Nis 2019 07:17

Tanıl yada sanık yazmıyor sadece duruşmanız vardır yazıyor ve ben alamaya giderken yakalnmıştım yani ağırcezayı görünce şaşırdım içicilerde ağır cezada mı duruşmaya gidiyor