Evlilik dışı doğan bebeğin hastanede sosyal hizmetlere verilmesi

Kişiler, Ad ve Soyad Düzeltme, Yaş Düzeltme, Aile, Nişanlılık, Evlilik, Ayrılık, Boşanma, Nafaka ve Tazminat, Velayet, Vesayet, Mal Paylaşımı, Evlat Edinme, Babalık ve Tanıma...
Kullanıcı avatarı
Güntülü
Moderatör

Re: Evlilik dışı doğan bebeğin hastanede sosyal hizmetlere verilmesi

Mesaj gönderen Güntülü »

Eğer çocuğunuzu geçici bakım için kuruma yerleştirme durumunu özellikle belirtmeniz ve koşulların değiştiği durumda, çocuğun bakımını üstlenmek için şartlarınızın uygun olduğunu belirterek kuruma geri almak için başvurabilirsiniz, diye düşünüyorum.

Fakat kuruma yerleştirirken evlatlık verilmesine geçerli bir rıza göstermemeniz gerekir, aksi taktirde geçen sürede çocuk evlat edinilmiş ise çocuğu geri almanız pek mümkün görünmemektedir.

www.kararara.com

esra34
Site Üyesi

Mesaj gönderen esra34 »

Aslinda evlatlik verilebilir ben sadece dogumdan sonra bebegi nasil verebilirim bunu ogrenmek istiyorum

Kullanıcı avatarı
Güntülü
Moderatör

Mesaj gönderen Güntülü »

Hastanede doğumdan sonra sosyal hizmetlere teslim edeceğinizi belirtir ve doldurulması gereken belgelerde evlatlık verile bilir şeklinde foruma yazarsanız, bu talebiniz geçerli olacaktır.
www.kararara.com

esra34
Site Üyesi

Mesaj gönderen esra34 »

Kime soylemem gerekli bunu peki dogumdan once cunku dogumdan sonrada gostermeden verilsin istiyorum

Kullanıcı avatarı
Güntülü
Moderatör

Mesaj gönderen Güntülü »

Gösterip gösterilmeme durumunu bilmiyorum orada bulunan görevliye baştan durumunu anlatırsınız prosedür hakkında bilgi verirler.
www.kararara.com

esra34
Site Üyesi

Mesaj gönderen esra34 »

Dogumdan sonra form doldurunca alirlar yani

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman »

Doğumdan önce bu durumunuzu oradaki görevlilere bildirin, onlar gerekli tedbiri alırlar ve diğer görevlileri bilgilendirip tedbir alırlar.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

esra34
Site Üyesi

Mesaj gönderen esra34 »

Tesekkur ederim sagolun

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman »

Rica ederiz
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

21.07
Yeni Üye

Mesaj gönderen 21.07 »

Merhaba lar.
Ben yabancı uyrukluyum yaşım 21 de.2 sene önce doğum yaptım ve aile baskısı ile türkiyede sosyal hizmetlere çocuğumu vermek zorunda kaldım.tecavüze uğradım açıkçası zor günler yaşadım art arda gelen travmayı hala unutamadım.doğum yaptığımda yeterli türkçem bile yoktu.sosyal hizmetlere açık söyleyemedim anlatamadım baskı altında olduğumu doğum yaptıktan sonra bile çocuğu kucağıma vermemelerini söylemiş ailem.dilekçede bidaha ziyaretine bebeğimi görmeye gelmiyeceğimi belirtmişler benim tecrübem ve türkçem olmadığı için sadece imzamı aldılar.bize kimlik çıkartmamız gerektiğini söylediler ama ailem onu da yapmadı.ben çok istiyorum çocuğumu almayı acaba evlatlık verildi mi diye düşünüyorum.sosyal hizmetlere gidersem ceza keseceklerini söyliyerek tehdit ediyorlar beni doğum belgemi bile kendime vermediler ne yapacağımı bilmiyorum ama çocuğumu çok istiyorum tecavüze uğramış olabilirim ama benim canımdan can o bunu anlayan yok inanın çok çaresizim