logo


Full Versiyona Git
Kişiler, Ad ve Soyad Düzeltme, Yaş Düzeltme, Aile, Nişanlılık, Evlilik, Ayrılık, Boşanma, Nafaka ve Tazminat, Velayet, Vesayet, Mal Paylaşımı, Evlat Edinme, Babalık ve Tanıma...
Cevap gönder

Reşit Çocuk İçin Ödenen Yardım Nafakasının Kaldırılması.

12 Haz 2018 21:25

İyi çalışmalar dilerim;
Boşandığım eşimden 2 çocuğum var.Çocuklarımın velayetleri annesinde Oğlum 18 yaşını doldurduğunda iştirak nafakası otomatik olarak kesildi (Ödemez oldum) kız çocğum okuduğu için nafaka ödemeye halen devam ediyorum. Şu anda Kızımın okulu bitti sigortalı işe girdi para kazanmaya başladı ve nişanlandı ben halen kızıma nafaka ödüyorum. Ben daha ne zamana kadar kızıma nafaka ödeyeceğim? etraftan duyduğum kızın resmi nikah yapana kadar nafaka ödersin diyorlar bu doğrumu? Nafaka ödemek istemiyorum. çünki halen devam etmekte olan ikinci evliliğimindende iki çocuğum var. Neyapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
Re: Reşit Çocuk İçin Ödenen Yardım Nafakasının Kaldırılması.

13 Haz 2018 07:13

rofle yazdı:İyi çalışmalar dilerim;
Boşandığım eşimden 2 çocuğum var.Çocuklarımın velayetleri annesinde Oğlum 18 yaşını doldurduğunda iştirak nafakası otomatik olarak kesildi (Ödemez oldum) kız çocğum okuduğu için nafaka ödemeye halen devam ediyorum. Şu anda Kızımın okulu bitti sigortalı işe girdi para kazanmaya başladı ve nişanlandı ben halen kızıma nafaka ödüyorum. Ben daha ne zamana kadar kızıma nafaka ödeyeceğim? etraftan duyduğum kızın resmi nikah yapana kadar nafaka ödersin diyorlar bu doğrumu? Nafaka ödemek istemiyorum. çünki halen devam etmekte olan ikinci evliliğimindende iki çocuğum var. Neyapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.Bu nafaka çocuğunuz tahsilini bitirip işe girdiği için otomatikman KESİLMEZ, Bu konuda Aile Mahkemesine Yardım nafakasının Kaldırılması ile ilgili olarak Dava açmanız gerekiyor, açmış olduğunuz davada çocuğunuzun tahsilini tamamlayıp, sigortalı işte işe başladığını mağduriyet durumunun son bulduğunu, Nişanlandığını belirterek nafakanın kaldırılmasını talep edeceksiniz.
Cevap gönder