Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Aile ve Boşanma Hukuku Boşanma kararının onanmasının gecikmesi

Boşanma kararının onanmasının gecikmesi

Kişiler, Ad ve Soyad Düzeltme, Yaş Düzeltme, Aile, Nişanlılık, Evlilik, Ayrılık, Boşanma, Nafaka ve Tazminat, Velayet, Vesayet, Mal Paylaşımı, Evlat Edinme, Babalık ve Tanıma...

Türker doğancıl Site Üyesi

İyi günler 2017 Nisan ayında ,2 sene süren boşanma davası sonuçlandı.mahkeme cocuğa nafaka karşı tarafa ise karar onanıncaya kadar 400 tl nafaka ödenmesine,onandıktan sonra ödenmemesine karar verdi. Karşı taraf boşanmaya itiraz etmemekle beraber kendisine verilen nafaka kararına itiraz etmek süretiyle istinaf mahkemesine itiraz etti. 1.5 yıl oldu 2018 eylülünde tekrar sorduğumda sizin dosyanız 2000 lerde görülen dosya 1000 lerde.ve daha 1.5 yıl daha beklersiniz dendi....şimdi sorum şu?
Karşı taraf benden yüksek maaş alıyor ve ben ona bu süreçte para ödemeye devam ediyorum. Bunu engellemenin yada itiraz etmenin bir hukuki yolu yokum?
2- boşanma hala gerçekleşmiyor.bunla ilgili hızlandırma dilekçesi verdim ama bir işe yaramaz bekliceksiniz dendi. Mahkeme boşanma kararı 2017 nisanda verdi .şuan eylül 2018 ve söylenene göre 1.5 sene daha beklenecek.... ayrıca üstüne en az 2 sene Yargıtay a gidilirse ilave süreç binecek...
bu bana hakkaniyet adalet ve hukuk açısından dokunuyor.
Bu 2 konuyla alakalı izleyebileceğim bir yol ,itiraz vs varmıdır
Teşekkür ederim

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

Türker doğancıl yazdı:
İyi günler 2017 Nisan ayında ,2 sene süren boşanma davası sonuçlandı.mahkeme cocuğa nafaka karşı tarafa ise karar onanıncaya kadar 400 tl nafaka ödenmesine,onandıktan sonra ödenmemesine karar verdi. Karşı taraf boşanmaya itiraz etmemekle beraber kendisine verilen nafaka kararına itiraz etmek süretiyle istinaf mahkemesine itiraz etti. 1.5 yıl oldu 2018 eylülünde tekrar sorduğumda sizin dosyanız 2000 lerde görülen dosya 1000 lerde.ve daha 1.5 yıl daha beklersiniz dendi....şimdi sorum şu?
Karşı taraf benden yüksek maaş alıyor ve ben ona bu süreçte para ödemeye devam ediyorum. Bunu engellemenin yada itiraz etmenin bir hukuki yolu yokum?
2- boşanma hala gerçekleşmiyor.bunla ilgili hızlandırma dilekçesi verdim ama bir işe yaramaz bekliceksiniz dendi. Mahkeme boşanma kararı 2017 nisanda verdi .şuan eylül 2018 ve söylenene göre 1.5 sene daha beklenecek.... ayrıca üstüne en az 2 sene Yargıtay a gidilirse ilave süreç binecek...
bu bana hakkaniyet adalet ve hukuk açısından dokunuyor.
Bu 2 konuyla alakalı izleyebileceğim bir yol ,itiraz vs varmıdır
Teşekkür ederim

Merhaba,

İstinaf mahkemesinde olan boşanma davasını öne almanın bir yolu maalesef bulunmamaktadır. Hızlandırma dilekçesi verdiğinizi belirttiğinize göre bu dilekçenin akıbetini yeni bir dilekçeyle sorabilirsiniz. Diğer taraftan mahkemenin hükmettiği nafakanın kaldırılması veya azaltılması için başvuruda bulunabilirsiniz, ancak bunun için karar tarihinden sonra sizin mal varlığınızda ya da karşı tarafın mal varlığında önemli bir değişiklik olması aranacaktır.

İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

• POPULER KONULAR

Dön Aile ve Boşanma Hukuku