Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Aile ve Boşanma Hukuku Boşanma-tapu iptali

Boşanma-tapu iptali

Kişiler, Ad ve Soyad Düzeltme, Yaş Düzeltme, Aile, Nişanlılık, Evlilik, Ayrılık, Boşanma, Nafaka ve Tazminat, Velayet, Vesayet, Mal Paylaşımı, Evlat Edinme, Babalık ve Tanıma...

Mesaj 14 Eyl 2018 23:18
mervekayseri38 Site Üyesi

Mesajlar: 1


eşimle evlilik birliği içerisinde almıs oldugumuz evı daha bosanma davasının ilk durusması dahi görulmemişken esim satmıstir.şerh koydurmamiştim hakkında fetöden sorusturma vardır. bosanmada diğer kazanımlarıma dayanak olusturmak için o evi geri almam lazım. bilen biri ne yapmam hususunda yardımcı olabilir mi avukata ödeyecek maddi gücüm yok malesef


Mesaj 01 Mar 2019 18:49
IŞIKDEMİR Kullanıcı avatarı
Editör

Mesajlar: 1271
Konum: Virankaya


Aile konutu olarak kullanılan gayrimenkulün mülkiyet hakkının, eşin rızası olmadan üçüncü kişiye devredilememesidir. Bu yasa ile birlikte artık eşin rızası olmadan aile konutu ne satılabilecek ne de ipotek edilebilecektir.

Aile konutu olmayan tüm evler ise (örneğin; yazlık vasıflı taşınmazlar, dağ evleri) özel olarak aile konutu şerhi konulmadığı satılabilir.

Aile konutu şerhi koymanın temel nedeni, eşin, çocukların ekonomik olarak teminat altına alınmasıdır. Yani bu kanun tek taraflı bir işlem yapılmasını engellemektedir.
Resim


Dön Aile ve Boşanma Hukuku