Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Aile ve Boşanma Hukuku Koruma kararı

Koruma kararı

Kişiler, Ad ve Soyad Düzeltme, Yaş Düzeltme, Aile, Nişanlılık, Evlilik, Ayrılık, Boşanma, Nafaka ve Tazminat, Velayet, Vesayet, Mal Paylaşımı, Evlat Edinme, Babalık ve Tanıma...

Mesaj 12 Eki 2018 04:44
Tasdanpelinn Site Üyesi

İyi günler forum okurları ve adminleri yazacağım konuda bana acil bir kaç cevap verirseniz sevinirim eski eşim ile 6 yıl önce boşandık ve gidecek yerim olmadığı için velayet onda kaldı şimdi ise yeniden evlendim ve velayet davası açtım mahkeme velayeti bana verdi fakat davacı taraf istinaf yoluna gidip kararı bozdurmuş istinaf mahkemesi yeniden hüküm kurulması için davayı mahkemesine geri yollamış 22.11.2018 tarihinde yeniden duruşma yapılacak bu nedenle eski eşim gidip gaziosmanpaşa1.aile mahkemesine 6284 kanun gereğince kolluk amiri kararının onaylanması diye bir karar çıkartmış itiraz ettim ama kabul edilmedi size kararı yazarak gönderiyorum karar aynen su şekilde
GAZİOSMANPAŞA KAYMAKAMLIĞI ASAYİŞ BÜRO AMİRLİĞİ tarafından koruma talep eden S.Ç (eski eş) yararına olmak üzere 6284 sayılı yasadaki önleyici tedbirlerin uygulanmasını talep etmiş ve dosya mahkememize gelmekle incelebdi.
Tüm dosya kapsamına göre talep mahkememizce yerinde görülmekle;
GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ
1 talebin kabulüne
2-gaziosmanpaşa asayiş büro amirliğine, şiddet uygulayan HAKKINDAKI 3 AY SÜRE İLE UYGULANMASI KARARININ 6284 SAYILI KANUNUN 5/2 MADDESI GEREĞİNCE MAHKEMEMIZCE ONAYLANMASINA
1/A fıkrası gereğince şiddet uygulayanin mağdurda yönelik olarak şiddet tehtidi hakaret aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren SÖZ VEYA DAVRANIŞLARDA BULUNMAMASINA
1/C fıkrası gereğince şiddet uygulayanın mağdura bu kişilerin bulundukları konuta okula ve iş yerine yaklaşmaması na
1/D fıkrası gereğince şiddet uygulayanin mağdura ve gerekli görülmesi halinde korunan kişinin şiddete uğramamış olsa bile yakınlarına tanıklarına ve kişisel ilişki kurulmasına İLİŞKİN HALLER SAKLI KALMAK ÜZERE SAKLI KALMAK ÜZERE ÇOCUKLARINA YAKLAŞMAMASI NA
3-6284 sayılı ailenin korunması kanunun 13.mad. Gereğince önleyici tedbir kararına aykırılık halinde
A) bu kanun hükümlerine göre hakkındaki önleyici tedbir kararı verilen şiddet uygulamanın, bu kararın gereklerine aykırı hareket etmesi halinde,fiili bir suç oluştursa bile ihlal edilen önleyici tedbirin niteliğine ve aykırılığın ağırlığına göre hakim kararıyla üç günden on güne kadar zorlama hapsine tabii tutulabileceği
B) önleyici tedbir kararının gereklerine aykırılığının her tekrarında ihlal edilen önleyici tedbirin niteliğine ve aykırılığın ağırlığına göre zorlama hapsinin süresi 15 günden 30 güne kadar uzatabileceğinin davalıya ihtarına şeklinde karar çıkmış benim sormak istediğim sorular şunlar koruma talebinde bulunan kişi eski eşim tabi bu tamamen yalan maksat mahkemede beni rencide edip davayı lehine çevirmek neyse koruma kararı eski eşime çıktıysa ben sadece cocuklarimla görüşebilir miyim KİŞİSEL İLİŞKİ KURULMASINA İLİŞKİN HALLER SAKLI KALMAK ÜZERE ÇOCUKLARINA YAKLAŞMAMA
Demiş bu hakkimin saklı kalması ne demek eğer dönüş yaparsanız çok sevinirim iyi çalışmalar

Mesaj 12 Eki 2018 09:14
teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Tasdanpelinn yazdı:
İyi günler forum okurları ve adminleri yazacağım konuda bana acil bir kaç cevap verirseniz sevinirim eski eşim ile 6 yıl önce boşandık ve gidecek yerim olmadığı için velayet onda kaldı şimdi ise yeniden evlendim ve velayet davası açtım mahkeme velayeti bana verdi fakat davacı taraf istinaf yoluna gidip kararı bozdurmuş istinaf mahkemesi yeniden hüküm kurulması için davayı mahkemesine geri yollamış 22.11.2018 tarihinde yeniden duruşma yapılacak .

Bu nedenle eski eşim gidip gaziosmanpaşa1.aile mahkemesine 6284 kanun gereğince kolluk amiri kararının onaylanması diye bir karar çıkartmış itiraz ettim ama kabul edilmedi size kararı yazarak gönderiyorum karar aynen su şekilde

GAZİOSMANPAŞA KAYMAKAMLIĞI ASAYİŞ BÜRO AMİRLİĞİ tarafından koruma talep eden S.Ç (eski eş) yararına olmak üzere 6284 sayılı yasadaki önleyici tedbirlerin uygulanmasını talep etmiş ve dosya mahkememize gelmekle incelendi.
Tüm dosya kapsamına göre talep mahkememizce yerinde görülmekle;

GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ

1 talebin kabulüne

2-gaziosmanpaşa asayiş büro amirliğine, şiddet uygulayan HAKKINDAKI 3 AY SÜRE İLE UYGULANMASI KARARININ 6284 SAYILI KANUNUN 5/2 MADDESI GEREĞİNCE MAHKEMEMIZCE ONAYLANMASINA

1/A fıkrası gereğince şiddet uygulayanin mağdurda yönelik olarak şiddet tehti di hakaret aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren SÖZ VEYA DAVRANIŞLARDA BULUNMAMASINA

1/C fıkrası gereğince şiddet uygulayanın mağdura bu kişilerin bulundukları konuta okula ve iş yerine yaklaşmaması na

1/D fıkrası gereğince şiddet uygulayanin mağdura ve gerekli görülmesi halinde korunan kişinin şiddete uğramamış olsa bile yakınlarına tanıklarına ve kişisel ilişki kurulmasına İLİŞKİN HALLER SAKLI KALMAK ÜZERE SAKLI KALMAK ÜZERE ÇOCUKLARINA YAKLAŞMAMASI NA

3-6284 sayılı ailenin korunması kanunun 13.mad. Gereğince önleyici tedbir kararına aykırılık halinde

A) bu kanun hükümlerine göre hakkındaki önleyici tedbir kararı verilen şiddet uygulamanın, bu kararın gereklerine aykırı hareket etmesi halinde,fiili bir suç oluştursa bile ihlal edilen önleyici tedbirin niteliğine ve aykırılığın ağırlığına göre hakim kararıyla üç günden on güne kadar zorlama hapsine tabii tutulabileceği

B) önleyici tedbir kararının gereklerine aykırılığının her tekrarında ihlal edilen önleyici tedbirin niteliğine ve aykırılığın ağırlığına göre zorlama hapsinin süresi 15 günden 30 güne kadar uzatabileceğinin davalıya ihtarına şeklinde karar çıkmış benim sormak istediğim sorular şunlar koruma talebinde bulunan kişi eski eşim tabi bu tamamen yalan maksat mahkemede beni rencide edip davayı lehine çevirmek neyse koruma kararı eski eşime çıktıysa ben sadece cocuklarimla görüşebilir miyim KİŞİSEL İLİŞKİ KURULMASINA İLİŞKİN HALLER SAKLI KALMAK ÜZERE ÇOCUKLARINA YAKLAŞMAMA
Demiş bu hakkimin saklı kalması ne demek eğer dönüş yaparsanız çok sevinirim iyi çalışmalar

Kişisel ilişki kurulması hakkınız baki olup onun haricinde çocuklardan uzak durmanız gerekecek maalesef.

Önceki konularınız.
search.php?author_id=17594&sr=posts
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Mesaj 12 Eki 2018 17:06
Tasdanpelinn Site Üyesi

İhtiyacım olanda çocuklarımla kişisel ilişki engeli olmaması cevap için çok teşekkür ediyorum baş tacısınız iyi çalışmalar

Mesaj 12 Eki 2018 17:25
Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

Rica ederiz.
www.kararara.com

• POPULER KONULAR

Dön Aile ve Boşanma Hukuku