Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Aile ve Boşanma Hukuku Çekişmeli Boşanma Şiddetli Geçimsizlik ve Tedbir nafakası

Çekişmeli Boşanma Şiddetli Geçimsizlik ve Tedbir nafakası

Kişiler, Ad ve Soyad Düzeltme, Yaş Düzeltme, Aile, Nişanlılık, Evlilik, Ayrılık, Boşanma, Nafaka ve Tazminat, Velayet, Vesayet, Mal Paylaşımı, Evlat Edinme, Babalık ve Tanıma...

unkownon Site Üyesi

//Edit.

(BU TEDBİR NAFAKASINDAN NASIL KURTULABİLİRİM.)

En son unkownon tarafından 23 Eki 2018 19:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

unkownon Site Üyesi

@teoman

teoman bey sizden ricayla bana yardımcı olmanızı istiyorum. Lütfen bu konu hakkında bana detaylı bilgi akışı sağlar mısınız?

Çünkü gerçekten bana yapılan tüm haksızlıkları kötülükleri kaldıramıyorum, bu kararın etkisi beni yıpratıyor.
Lütfen bana yardımcı olun.

//Edit...
En son unkownon tarafından 26 Eki 2018 17:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

iki aylık evlilik ve kısaca değinmek istediğiniz konular, okurken beynim yandı. Tedbir nafakası malum o muhakkak talep edilir ve mahkemece yapılan delil değerlendirilmesi neticesinde ya ret edilir yada hükmedilir. Sizde verilen tedbir nafakasına karşı itirazlarda buluna bilirsiniz.

Amaç tedbir nafakası değilde neticede açılmış olan davada kusursuz olmanız ve bundan sonraki durumda yoksulluk nafakasına ve tazminatlara mahkum olmamaktır. Şu aşamada size vere bileceğimiz bir bilgi maalesef yok. henüz yargılama aşaması yeni burada ne delil ne tanık sunmuş iseniz veya sunacak aşamadaysanız davanın seyri de o şekil gidecektir.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

unkownon Site Üyesi

teoman yazdı:
iki aylık evlilik ve kısaca değinmek istediğiniz konular, okurken beynim yandı. Tedbir nafakası malum o muhakkak talep edilir ve mahkemece yapılan delil değerlendirilmesi neticesinde ya ret edilir yada hükmedilir. Sizde verilen tedbir nafakasına karşı itirazlarda buluna bilirsiniz.

Amaç tedbir nafakası değilde neticede açılmış olan davada kusursuz olmanız ve bundan sonraki durumda yoksulluk nafakasına ve tazminatlara mahkum olmamaktır. Şu aşamada size vere bileceğimiz bir bilgi maalesef yok. henüz yargılama aşaması yeni burada ne delil ne tanık sunmuş iseniz veya sunacak aşamadaysanız davanın seyri de o şekil gidecektir.

Değerli yorumunuz için teşekkürler. Araştırmamda şöyle bir bilgiye rastladım ne kadar doğru bilmiyorum. Tedbir nafakasının kusurlu veya kusursuz olduğuna bakılmaksızın veriliyormuş. Peki benim onun yüzüne iflaslarım sıkıntılarım borç içinde olmam işimden olmam çalışmıyor ve gelirim olmamasından hayatımı zor idame ettiğimi bilmiyor mu bu hakim herşey hakkımda açık ve net hiç birşeyim kalmadı üstümede hiç birşeyim yok tamamen borç içindeyim burda ben muhtacım yardımada nasıl ona çocuk bile yokken her yaptığı kötülüğe karşın bana tedbir nafakası bağlanılıp ona ödetmek zorunda bırakılır ya? İtiraz ardından eğer tekrar kazanırsa bu kezde %40 gibi üstüne ekleyerek alınıyormuş bu bilgiler doğru mu?
@teoman

Bu arada avukatım en son darp edildiğim şikayetci olup koruma kararı çıkarttığım konuyu belirtmemiş unutmuş nasıl oluyorsa yaktı bizi zaten.. bunuda belirtirsek zaten kayıtları var karakolda bir etkisi olur mu? eşit kusurlu olursak mahkemece tazmina ve nafaka hakkı bu ......... kalkar değil mi?

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

unkownon yazdı:
teoman yazdı:

Değerli yorumunuz için teşekkürler. Araştırmamda şöyle bir bilgiye rastladım ne kadar doğru bilmiyorum. Tedbir nafakasının kusurlu veya kusursuz olduğuna bakılmaksızın veriliyormuş. Peki benim onun yüzüne iflaslarım sıkıntılarım borç içinde olmam işimden olmam çalışmıyor ve gelirim olmamasından hayatımı zor idame ettiğimi bilmiyor mu bu hakim herşey hakkımda açık ve net hiç birşeyim kalmadı üstümede hiç birşeyim yok tamamen borç içindeyim burda ben muhtacım yardımada nasıl ona çocuk bile yokken her yaptığı kötülüğe karşın bana tedbir nafakası bağlanılıp ona ödetmek zorunda bırakılır ya? İtiraz ardından eğer tekrar kazanırsa bu kezde %40 gibi üstüne ekleyerek alınıyormuş bu bilgiler doğru mu?
@teoman

Bu arada avukatım en son darp edildiğim şikayetci olup koruma kararı çıkarttığım konuyu belirtmemiş unutmuş nasıl oluyorsa yaktı bizi zaten.. bunuda belirtirsek zaten kayıtları var karakolda bir etkisi olur mu? eşit kusurlu olursak mahkemece tazmina ve nafaka hakkı bu ......... kalkar değil mi?

Şahsi görüşüm 2 Aylık evlilik süreci ve çocuk yok nafaka hükmedilmesine karşıyım.

Önceliğiniz şu olmalı avukatınız tarafından yapması gerekenlerin yapılmasını sağlamak olacaktır, Tedbir nafakasının kaldırılması talebinde buluna bilirsiniz. Elinizde bulunan kuvvetli bir delilin avukatınız tarafından mahkemeye sunulmaması veya sunulamaması nedenini tam net bilemediğimden dolayı bu konuda bir fikir yürütmek istemiyorum.

%40 diye belirtiğiniz husus nafakanın icra takibine konulmasında eski yasada belirtilen ve yapılan takiplere kötü niyetli, itiraz hallerinde uygulanan bir yaptırım idi bu yaptırım yeni yasa ile % 20 düşürüldü zannedersem etraftan duyumunuz bu olmalı.
www.kararara.com

Sonraki

• POPULER KONULAR

Dön Aile ve Boşanma Hukuku