Çekişmeli Boşanma Şiddetli Geçimsizlik ve Tedbir nafakası

Kişiler, Ad ve Soyad Düzeltme, Yaş Düzeltme, Aile, Nişanlılık, Evlilik, Ayrılık, Boşanma, Nafaka ve Tazminat, Velayet, Vesayet, Mal Paylaşımı, Evlat Edinme, Babalık ve Tanıma...
unkownon
Site Üyesi

Çekişmeli Boşanma Şiddetli Geçimsizlik ve Tedbir nafakası

Mesaj gönderen unkownon » 23 Eki 2018 11:46

//Edit.

(BU TEDBİR NAFAKASINDAN NASIL KURTULABİLİRİM.)
En son unkownon tarafından 23 Eki 2018 19:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

unkownon
Site Üyesi

Re: Çekişmeli Boşanma Şiddetli Geçimsizlik ve Tedbir nafakası

Mesaj gönderen unkownon » 23 Eki 2018 13:47

@teoman

teoman bey sizden ricayla bana yardımcı olmanızı istiyorum. Lütfen bu konu hakkında bana detaylı bilgi akışı sağlar mısınız?

Çünkü gerçekten bana yapılan tüm haksızlıkları kötülükleri kaldıramıyorum, bu kararın etkisi beni yıpratıyor.
Lütfen bana yardımcı olun.

//Edit...
En son unkownon tarafından 26 Eki 2018 17:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman » 23 Eki 2018 18:30

iki aylık evlilik ve kısaca değinmek istediğiniz konular, okurken beynim yandı. Tedbir nafakası malum o muhakkak talep edilir ve mahkemece yapılan delil değerlendirilmesi neticesinde ya ret edilir yada hükmedilir. Sizde verilen tedbir nafakasına karşı itirazlarda buluna bilirsiniz.

Amaç tedbir nafakası değilde neticede açılmış olan davada kusursuz olmanız ve bundan sonraki durumda yoksulluk nafakasına ve tazminatlara mahkum olmamaktır. Şu aşamada size vere bileceğimiz bir bilgi maalesef yok. henüz yargılama aşaması yeni burada ne delil ne tanık sunmuş iseniz veya sunacak aşamadaysanız davanın seyri de o şekil gidecektir.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

unkownon
Site Üyesi

Mesaj gönderen unkownon » 23 Eki 2018 19:49

teoman yazdı:iki aylık evlilik ve kısaca değinmek istediğiniz konular, okurken beynim yandı. Tedbir nafakası malum o muhakkak talep edilir ve mahkemece yapılan delil değerlendirilmesi neticesinde ya ret edilir yada hükmedilir. Sizde verilen tedbir nafakasına karşı itirazlarda buluna bilirsiniz.

Amaç tedbir nafakası değilde neticede açılmış olan davada kusursuz olmanız ve bundan sonraki durumda yoksulluk nafakasına ve tazminatlara mahkum olmamaktır. Şu aşamada size vere bileceğimiz bir bilgi maalesef yok. henüz yargılama aşaması yeni burada ne delil ne tanık sunmuş iseniz veya sunacak aşamadaysanız davanın seyri de o şekil gidecektir.
Değerli yorumunuz için teşekkürler. Araştırmamda şöyle bir bilgiye rastladım ne kadar doğru bilmiyorum. Tedbir nafakasının kusurlu veya kusursuz olduğuna bakılmaksızın veriliyormuş. Peki benim onun yüzüne iflaslarım sıkıntılarım borç içinde olmam işimden olmam çalışmıyor ve gelirim olmamasından hayatımı zor idame ettiğimi bilmiyor mu bu hakim herşey hakkımda açık ve net hiç birşeyim kalmadı üstümede hiç birşeyim yok tamamen borç içindeyim burda ben muhtacım yardımada nasıl ona çocuk bile yokken her yaptığı kötülüğe karşın bana tedbir nafakası bağlanılıp ona ödetmek zorunda bırakılır ya? İtiraz ardından eğer tekrar kazanırsa bu kezde %40 gibi üstüne ekleyerek alınıyormuş bu bilgiler doğru mu?
@teoman

Bu arada avukatım en son darp edildiğim şikayetci olup koruma kararı çıkarttığım konuyu belirtmemiş unutmuş nasıl oluyorsa yaktı bizi zaten.. bunuda belirtirsek zaten kayıtları var karakolda bir etkisi olur mu? eşit kusurlu olursak mahkemece tazmina ve nafaka hakkı bu ......... kalkar değil mi?

Kullanıcı avatarı
Güntülü
Moderatör

Mesaj gönderen Güntülü » 24 Eki 2018 08:45

unkownon yazdı:
teoman yazdı:iki aylık evlilik ve kısaca değinmek istediğiniz konular, okurken beynim yandı. Tedbir nafakası malum o muhakkak talep edilir ve mahkemece yapılan delil değerlendirilmesi neticesinde ya ret edilir yada hükmedilir. Sizde verilen tedbir nafakasına karşı itirazlarda buluna bilirsiniz.

Değerli yorumunuz için teşekkürler. Araştırmamda şöyle bir bilgiye rastladım ne kadar doğru bilmiyorum. Tedbir nafakasının kusurlu veya kusursuz olduğuna bakılmaksızın veriliyormuş. Peki benim onun yüzüne iflaslarım sıkıntılarım borç içinde olmam işimden olmam çalışmıyor ve gelirim olmamasından hayatımı zor idame ettiğimi bilmiyor mu bu hakim herşey hakkımda açık ve net hiç birşeyim kalmadı üstümede hiç birşeyim yok tamamen borç içindeyim burda ben muhtacım yardımada nasıl ona çocuk bile yokken her yaptığı kötülüğe karşın bana tedbir nafakası bağlanılıp ona ödetmek zorunda bırakılır ya? İtiraz ardından eğer tekrar kazanırsa bu kezde %40 gibi üstüne ekleyerek alınıyormuş bu bilgiler doğru mu?
@teoman

Bu arada avukatım en son darp edildiğim şikayetci olup koruma kararı çıkarttığım konuyu belirtmemiş unutmuş nasıl oluyorsa yaktı bizi zaten.. bunuda belirtirsek zaten kayıtları var karakolda bir etkisi olur mu? eşit kusurlu olursak mahkemece tazmina ve nafaka hakkı bu ......... kalkar değil mi?

Şahsi görüşüm 2 Aylık evlilik süreci ve çocuk yok nafaka hükmedilmesine karşıyım.

Önceliğiniz şu olmalı avukatınız tarafından yapması gerekenlerin yapılmasını sağlamak olacaktır, Tedbir nafakasının kaldırılması talebinde buluna bilirsiniz. Elinizde bulunan kuvvetli bir delilin avukatınız tarafından mahkemeye sunulmaması veya sunulamaması nedenini tam net bilemediğimden dolayı bu konuda bir fikir yürütmek istemiyorum.

%40 diye belirtiğiniz husus nafakanın icra takibine konulmasında eski yasada belirtilen ve yapılan takiplere kötü niyetli, itiraz hallerinde uygulanan bir yaptırım idi bu yaptırım yeni yasa ile % 20 düşürüldü zannedersem etraftan duyumunuz bu olmalı.
www.kararara.com

unkownon
Site Üyesi

Mesaj gönderen unkownon » 24 Eki 2018 22:24

Güntülü yazdı:
unkownon yazdı:

@teoman

Şahsi görüşüm 2 Aylık evlilik süreci ve çocuk yok nafaka hükmedilmesine karşıyım.

Önceliğiniz şu olmalı avukatınız tarafından yapması gerekenlerin yapılmasını sağlamak olacaktır, Tedbir nafakasının kaldırılması talebinde buluna bilirsiniz. Elinizde bulunan kuvvetli bir delilin avukatınız tarafından mahkemeye sunulmaması veya sunulamaması nedenini tam net bilemediğimden dolayı bu konuda bir fikir yürütmek istemiyorum.

%40 diye belirtiğiniz husus nafakanın icra takibine konulmasında eski yasada belirtilen ve yapılan takiplere kötü niyetli, itiraz hallerinde uygulanan bir yaptırım idi bu yaptırım yeni yasa ile % 20 düşürüldü zannedersem etraftan duyumunuz bu olmalı.
Reis öncelikle sizlerden allah razı olsun ben kandırıldım yani bu şahısların namus derdi iffet derdi yok. Tamamen büyük bir oyuna düştüm kumpas.

En son olaylarda babası beni darp girişimine girdi yolda yürürken darp edildim darp raporu aldım ve polise şikayet ettim fakat darp raporumda lezyon olmadığından kızarıklık ve aldığım darbelerin şikayetlerini rapora geçirttim şikayetçi oldum annem ve babamında şikayetleri üstüne eklenerek şahidlik yapıp ifadeleri alındı. Onlarda şikayetçi oldu çünkü ölümle tehdit vs gibi unsurları yaptılar devam ediyorlar. Bunu avukat unutmuş bunu mahkemede söylemediği için olabilir mi? Çünkü biz herşeyi yazmıştık ve benim durumumu bu hakim görmüyor mu be reis ben tuzağa düşürüldüm malım mülküm zaten azdı olanlarda gitti dükan gitti ev kiraydı ev kolay kurulmuyor tüm mobilya borçları üstümde taksitler öylöesine alacaklılar beni boğuyor sigortalı işe almıyorlar mahkememden ötürü çoğu işveren az ve elimden dolayı iş göremiyorum adam akıllı ağrı ve uyuşma var ağır kaldıramıyorum 1 saatlik iş yaparsam ne ala bu elim askerde bir iş kazasından ötürü oldu. Hiç doktora gidip rapor almadım elimde metakarpal boksör kırığı denen 4. ve 5. kemik kırıkları yanlış kaynadı çok gözle bariz görünün yamukluk var kemik deriden fırlamışcasına abartısız. Acaba avukatın babası beni darp edip tehditler savurup polis kaydı olup şiakyetimizin tutunaklandığı şeyi söylemediği için olabilir mi?

Hiç bir malım mülküm yok hiçte olmadı bağkur ssk hepsi kayıtlara bakabilir hayatımda bir motorsiklet bile alamamış adamım ben ayıp değil gerçek bu mal kaçırmıyorum etmiyorum. İşim yok işsizim arada kaldım ekmeğim aşım elimden alındı tuzağa düşürüldüm. İş bulamıyorum bulduğum 1 2 işte iş değil beni kullanıyorlar az paraya eziliyorum ve onlarda saatlik veya günü birlik işler oluyor sonrası yok daimi bir iş yok 2 gün iş bulsam 1 hafta iş arıyorum karnım aç uyuyorum benim hayatım idame edemiyorum bu .... evladını nasıl idare edeceğim abi durumum yok yok yok e devletten baktım icra başlatmışlar.. Napıcam ben nasıl itiraz edebiliriz ve bu şahsın evlilik yükümlülüklerini asla yerine getirmediği kaçtığı evden ortak hanemizden izinsiz çıkıp terk ettiği şahidlerim mevcut.. ama duruma 2 ay sonra ve her ay bana icraya ekleniyor biz reddettik ve yarın dilekçe yazıcak avukat kabul etmediğimize dair itiraz.. İtirazı neye göre yaparsak kaldırılır? Bu şahsın suçu en temel bunlar ve benim gelirim asla olmaması muhtacım ben bir ekmeğe.

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman » 25 Eki 2018 08:30

Yapacak olduğunuz itirazın sonucunu beklemekten başka bir çare yok, hakim bu itirazlarınıza da dikkate alarak inceleme yapacak ve sonuca göre bir karar verecektir. Bizlerinde bu konuda hukuki yönden fazla bir katsı olacağını sanmıyorum, avukatınızla bire bir sıkı bir istişare kurarak bu konunun görüşülmesi ve bu konuda daha sağlıklı bilgi almanız gerekir diye düşünüyorum.

Malumunuzdur ki, ilk etapta yasa gereği mahkeme nafakaya hükmetmekte sonraki aşamalarda karşı tarafın haksızlığı ortada olursa nafakayı kaldırmaktadır.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

unkownon
Site Üyesi

Mesaj gönderen unkownon » 26 Eki 2018 17:01

teoman yazdı:Yapacak olduğunuz itirazın sonucunu beklemekten başka bir çare yok, hakim bu itirazlarınıza da dikkate alarak inceleme yapacak ve sonuca göre bir karar verecektir. Bizlerinde bu konuda hukuki yönden fazla bir katsı olacağını sanmıyorum, avukatınızla bire bir sıkı bir istişare kurarak bu konunun görüşülmesi ve bu konuda daha sağlıklı bilgi almanız gerekir diye düşünüyorum.

Malumunuzdur ki, ilk etapta yasa gereği mahkeme nafakaya hükmetmekte sonraki aşamalarda karşı tarafın haksızlığı ortada olursa nafakayı kaldırmaktadır.
Çok teşekkür ederim ilgi alakanız muhteşem gerçekten iyiki varsınız!

Bu arada şahid tuttukları şahıslar akrabaları ama benim evime 1 defa gelmiş bir tane birisi var arasında gerisi elimi bile sıkmamış yüzünü bile görmediğim samimiyetim diyalogum bile olmamış şahıslar bu şahıslar resmen hakkımda iftira atmak için geleceklerdir. Bu arada iddia ettikleri her ne olursa olsun kanıtlayamazlarsa ve biz kanıt sunarsak onların iddiasına karşı ve hakim bunu gördüğünde karşı tarafa sorarsa kanıtsız kalırsa ben tazminat açabilirim değil mi? Dahası tazminat açıp çocuk esirgeme kurumuna bağışlanmasını talep edicem. Ve bu şahıslar yalanla mahkemeyi ileri götürmeye adaleti şaşırtmaya yol almış şahsiyetsizlerdir. Tüm iddialarında yalanları mevcuttur.

Çok önemli birşey soracağım teoman bey. Benim evime ikametgahı uzak olan şahısların şahitliğini mi dikkate alır hakim yoksa benim evimin hemen dibindeki olan şahsın şahitliğinimi daha dikkate alır? Çünkü şöyle bakarsak olaydan uzaklar ve tanımayı geçtim diyaloğum yok evime birgüne birgün kız tarafı olarak gelip benimle akrabalık kıvanç mühessesini paylaşmamışlar. İkametgahları adres olarak uzak aynı şehir olsada ve annesi dahi benim evime en fazla 3 defa gelmiştir. Dahası yok! Siz düşünün yani sizce hangisini önemli olarak dikkate alır hakim? Olaydan uzak ve ikametgahı uzak birinin şahidliği ne kadar mantıklı olabilir. Vicdana hakkaniyete sığmaz.