Çekişmeli boşanma davasında istinaf süreci

Kişiler, Ad ve Soyad Düzeltme, Yaş Düzeltme, Aile, Nişanlılık, Evlilik, Ayrılık, Boşanma, Nafaka ve Tazminat, Velayet, Vesayet, Mal Paylaşımı, Evlat Edinme, Babalık ve Tanıma...
trenn
Site Üyesi

Çekişmeli boşanma davasında istinaf süreci

Mesaj gönderen trenn » 13 Oca 2019 22:18

Merhaba , eşimle 2016 yılında evlendim evliliğim 1 ay sürdü.boşanma davasında karsı tarafın davası reddedildi.bosanmaya karar verildi.evden ayrılırken altınlarım kayınvalidemde, esyalarım hersey evdeydi.tabi bu sürecte bilirkişi incelemesi yapıldı evde sadece kendisine ait esyalar olup benim esyalarımı atmış.Bosanma davası sırasında ziynet esyaları icin hakim yemin istermisin die sordu biz istemedik(sürec uzamasın diye), esylarımınıda reddetti.hakim Sadece bosanma kararını, maddi manevi tazminatı ve nafatayı arttırması kabul etti.Biz suan istinaf süreci baslattık boşanma,nafaka,tazminat ve ziynet esyaları icin.durusmalı olmasını istedik.karsı tarafın avukatı enazından bosanma icin gitmeyin dedi ama biz bütün kararlar icin istinaf süreci baslattık.Benim sormak istedigim bu sürecler tamamlandıktan sonra 1 ay evli kaldıgım eşim benimle evlenmeden 2 sene önce ev almıs ve kredisinide evlendikten sonra kapattı.(yüklü miktarda krediyi tek kalemde kapattı) sorularım;
kendisine mal paylasım davası acabilirmiyim?
İstinaf süreçleri ne kadar zamanda sonuclanıyor?
İstinaf sürecinde altınlarımı alabilme şansım var mı ?

Kullanıcı avatarı
Güntülü
Moderatör

Re: Çekişmeli boşanma davasında istinaf süreci

Mesaj gönderen Güntülü » 14 Oca 2019 08:08

trenn yazdı:Merhaba , eşimle 2016 yılında evlendim evliliğim 1 ay sürdü.boşanma davasında karsı tarafın davası reddedildi.bosanmaya karar verildi.evden ayrılırken altınlarım kayınvalidemde, esyalarım hersey evdeydi.tabi bu sürecte bilirkişi incelemesi yapıldı evde sadece kendisine ait esyalar olup benim esyalarımı atmış.Bosanma davası sırasında ziynet esyaları icin hakim yemin istermisin die sordu biz istemedik(sürec uzamasın diye), esylarımınıda reddetti.hakim Sadece bosanma kararını, maddi manevi tazminatı ve nafatayı arttırması kabul etti.Biz suan istinaf süreci baslattık boşanma,nafaka,tazminat ve ziynet esyaları icin.durusmalı olmasını istedik.karsı tarafın avukatı enazından bosanma icin gitmeyin dedi ama biz bütün kararlar icin istinaf süreci baslattık.Benim sormak istedigim bu sürecler tamamlandıktan sonra 1 ay evli kaldıgım eşim benimle evlenmeden 2 sene önce ev almıs ve kredisinide evlendikten sonra kapattı.(yüklü miktarda krediyi tek kalemde kapattı) sorularım;
kendisine mal paylasım davası acabilirmiyim?
İstinaf süreçleri ne kadar zamanda sonuclanıyor?
İstinaf sürecinde altınlarımı alabilme şansım var mı ?

1-Mal rejmi ile ilgili davanızı aça bilirsiniz.
2-Altınlarla ilgili davanızı da aça bilirsiniz.
3- İstinaf la ilgili süreci kestirmek pek mümkün olmamaktadır.
www.kararara.com

trenn
Site Üyesi

Mesaj gönderen trenn » 14 Oca 2019 10:59

Cok tesekkür ederim ilginiz için

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman » 14 Oca 2019 11:19

trenn yazdı:Cok tesekkür ederim ilginiz için
Rica ederiz.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM