Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Evden Kovulma

Kişiler, Ad ve Soyad Düzeltme, Yaş Düzeltme, Aile, Nişanlılık, Evlilik, Ayrılık, Boşanma, Nafaka ve Tazminat, Velayet, Vesayet, Mal Paylaşımı, Evlat Edinme, Babalık ve Tanıma...
salacak
Kıdemli *** Üye

Evden Kovulma

Mesaj gönderen salacak »

Selamlar..Yaşadığımız maddi sıkıntılardan dolayı eşim ve babası (ben erkeğim) beni evden attılar.Ev kayınpederimindi.Hiç bir eşya almadan çıktım evden.1,5 yıldır ne aradılar ne sordular ne boşanma davası açtılar.
şimdi yeni bir ev tuttum..
kanunen ev eşyalarımı nasıl alabilirim.Beni evden attıkları için bütün eşyaları almak istiyorum ne varsa..mobilya,beyaz eşya..hatta tabak çatal bile bırakmak istemiyorum.
kanunen yolu nasıl?isterse zorluk çıkarıp polis çağırırsa sonuç ne olur.
sonuçta boşanma davası,uzaklaştırma kararı vs hiç bi şey yok ortada.başvuru bile yok.

Kullanıcı avatarı
IŞIKDEMİR
Editör
Meslek: İcra ve İflas Hukuku

Re: Evden Kovulma

Mesaj gönderen IŞIKDEMİR »

Kayınpederinizin evindeki eşyaların size ait olduğuna dair ispat zor...
Resim
salacak
Kıdemli *** Üye

Mesaj gönderen salacak »

Evde mülkiyeti kayınpederin sadece. Evde eşim ve çocuklarım oturuyor
imsel
Kıdemli *** Üye

Mesaj gönderen imsel »

ev eşyaları boşanma olmazsa eve ait gibi bence.boşanma davası açtıktan sonra ev eşyalarının size ait olduğuna yönelik mal paylaşımı davsı açıp ev eşyalarının çeyiz olarak sizin tarafınızdan alındığını yahut evlilik sürerken alındıysa katılma alacağınızı ispat edceksiniz.yoksa evlilik devam ederken şu anda kanunen alamazsınız bence.ancak elbise ve kişisel eşyalarınzı alabilirsizni.