Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Avukat, dava dilekçesini hazırlarken.

Kişiler, Ad ve Soyad Düzeltme, Yaş Düzeltme, Aile, Nişanlılık, Evlilik, Ayrılık, Boşanma, Nafaka ve Tazminat, Velayet, Vesayet, Mal Paylaşımı, Evlat Edinme, Babalık ve Tanıma...
Cevapla
Sezginn
Site Üyesi
Mesajlar: 17
Kayıt: 03 Eyl 2020 05:42

Avukat, dava dilekçesini hazırlarken.

Mesaj gönderen Sezginn »

Bir Avukat, dava dilekçesini yazıp hazırladığı esnada ; Dava dilekçesinde, talep edebileceğimiz manevi, maddi tazminatı, somut delil talep etme ve delil ekleme gibi hususlar hakkında bize hiçbir şekilde bilgi vermeyip kafasına göre ilgili mahkemeye göndermesi ve ilk okul terk müvekkilin de, Avukatına güvenerekten (ön inceleme duruşmasında) ''Ben dava dilekçemi tekrar ediyorum.'' demesi, Avukatın bu suçu veya usülsüzlüğünden kurtulması anlamına gelmekte midir ?


oktayaltunkaya
Yeni Üye
Mesajlar: 2
Kayıt: 18 Tem 2021 19:42

Re: Avukat, dava dilekçesini hazırlarken.

Mesaj gönderen oktayaltunkaya »

avukat dava dilekçesini verirken müvekkilden onay almalıydı. Ayrıca müvekkilin duruşmadaki beyanı, avukatın yaptığı davranışı hukuka uygun hale getirmez.
imsel
Kıdemli *** Üye
Mesajlar: 202
Kayıt: 27 May 2016 19:32

Re: Avukat, dava dilekçesini hazırlarken.

Mesaj gönderen imsel »

aralarındaki vekalet ilişkisine bakılmalı.avukat yaptığı tüm işlemleri müvekkili çağırarak mı yapacak? adı üzerinde vekil.ama müvekkilin menfaatlerini gözetmek şartıyla.
Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj