Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İdare ve Vergi Hukuku Emniyet sağlık yönetmeliği iptal davası

Emniyet sağlık yönetmeliği iptal davası

İdare, Devlet Memurluğu, Disiplin Suç ve Cezaları, Yolluk, Özlük Hakları, Atama, Tayin, İptal ve Tam Yargı Davaları, İdarenin Sorumluluğu, Kamu Maliyesi ve Vergiler...

Hilmiarslan Site Üyesi

Emniyet sağlık şartları yönetmeliğinin değişmesiyle polislikten sivil memurluğa geçiriliyorum böbrek nakli oldum çalışmam ile ilgili bir engel durum yokken yönetmelik gereği sınıf değişikliği yapılıyor bunu istemiyorum yıllardır böyle çalıştırdılar sorun yoktu şimdi olmaz diyorlar buna nasıl dava açabilirim danıştaymış sanırım bir avukat lazım işin ehli neler yapılbilir yardımlarınızo bekliyorum

MUSTAFA ERDOĞAN Kullanıcı avatarı
Kıdemli (*) Üye

MERHABA,

3 Ocak 2018 tarihli ve 30290 sayılı resmi gazetede yayımlanan Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği'nin 17. maddesi uyarınca 3 Ağustos 2013 tarihli ve 28727 sayılı resmi gazetede yayımlanan Maluliyet Tespiti İşlemleri Yönetmeliği'nin 4, 9, 10, 21 maddeleri ile yollama yapılan Ek-1 Hastalık listesinde bulunan kriterlerde böbrek nakli yaptıranların doğrudan malul sayılması esası kabul edilmiştir.

Netice olarak; faal olmayan görevlerde sivil olarak çalışmak mecburiyetindesiniz.

SAYGILAR..

Hukukun kaynaklarından ücretsiz olarak yararlanılması sonucu kolaylık ve bilgi akışı sağlamak amacıyla hiçbir maddi menfaat ve kar amacı güdülmeksizin paylaşım yapılmakta olup, paylaşımların hukuki işlemlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul edilmemektedir.

Hilmiarslan Site Üyesi

Biliyorum ama daha önce yıllarca polis olarak çalışmılken sorun olmazken bu haksızlık bana göre bir engelim varsa tamam ama yokken yapılması zoruma giden bi hastaneden tespit edilip ona göre karar verilmesi gerekmezmi çalışıp çalışamayacağım ayrıca komser bile böbrek nakli olsa polis olarak devam edebilirken hemde müdürün kararıyla bizimkini doktora bile bırakmamışlar karar vermesi için haksızlık sözkonusu değil midir

• POPULER KONULAR

Dön İdare ve Vergi Hukuku