1 yıl üzeri hagb kararı alıp pomem e geri dönmek

İdare, Devlet Memurluğu, Disiplin Suç ve Cezaları, Yolluk, Özlük Hakları, Atama, Tayin, İptal ve Tam Yargı Davaları, İdarenin Sorumluluğu, Kamu Maliyesi ve Vergiler...
ZeakForent
Site Üyesi

1 yıl üzeri hagb kararı alıp pomem e geri dönmek

Mesaj gönderen ZeakForent » 25 Eki 2018 22:29

1 yıl üzerinde hagbb kararı alıp pomemle ilişiği kesilen. Birinin geri dönmesi üzerine emsal dava varmı acaba ?

ZeakForent
Site Üyesi

Re: 1 yıl üzeri hagb kararı alıp pomem e geri dönmek

Mesaj gönderen ZeakForent » 25 Eki 2018 23:13

Yaralama suçundan 1 sene üzeri hagbb karar aldım denetimli serbestlik süresinin dolmasına 6 7 ay gibi bir zaman kaldı bu süre içersinde herhangi bir suç işlemedim 1 yıl üzeri ceza alıp hagbb süreci dolmadan pomeme geri dönen varmı acaba emsal dava arıyorum teşekkürler

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman » 26 Eki 2018 07:13

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

ZeakForent
Site Üyesi

Mesaj gönderen ZeakForent » 26 Eki 2018 17:08

Teşekkür ederim verdiğin bilgi için ama bu davaların esasa ve dosya numaraları yok emsal göstere bilmek için onların olması lazım bir sorum daha olacak mümkünse benim cezamın bitmesine 7 8 ay gibi bir süre kaldı cezası bitmeden geri dönen le alakalı bir dava varmı yada süresi bittikten sonra dönmekle alakalı yürüyüş ne şekildedir teşekkür ederim zaman ayırdığın için.

Kullanıcı avatarı
Güntülü
Moderatör

Mesaj gönderen Güntülü » 26 Eki 2018 17:24

www.kararara.com

ZeakForent
Site Üyesi

Mesaj gönderen ZeakForent » 26 Eki 2018 17:53

Güntülü yazdı:viewtopic.php?f=77&t=161338
Teşekkürler cevap verdiğin için ama bu 66 gün adli para cezası diyor 1 sene üzerinde değil sanırım bu dava yada ben mi yanlış anladım açıklaya bilir misin? teşekkürler şimdiden.

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman » 26 Eki 2018 20:55

ZeakForent yazdı:
Teşekkür ederim verdiğin bilgi için ama bu davaların esasa ve dosya numaraları yok emsal göstere bilmek için onların olması lazım bir sorum daha olacak mümkünse benim cezamın bitmesine 7 8 ay gibi bir süre kaldı cezası bitmeden geri dönen le alakalı bir dava varmı yada süresi bittikten sonra dönmekle alakalı yürüyüş ne şekildedir teşekkür ederim zaman ayırdığın için.

Siz yerel mahkeme kararlarını değil, bu konuda danıştay daire kararlarını emsal gösteriniz.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Kullanıcı avatarı
IŞIKDEMİR
Editör
Meslek: İcra Memuru

Mesaj gönderen IŞIKDEMİR » 26 Eki 2018 20:56

Buradaki durum aldığınız cezanın miktarı veya neye ilişkin olduğundan ziyade hükmün açıklanmasının geri bırakılması gibi verilen cezanın herhangi bir hukuki sonuç doğurmayacağına ilişkin bir emredici hükme ilişkindir. O yüzden durumunuzla ilgili olarak ceza miktarlarına değil aldığınız cezanın açıklanmasının geri bırakıldığı ve hukuki sonuçlarının ortadan kaldırıldığı kısmına odaklanın.
Resim