Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İdare ve Vergi Hukuku MEMURLUKTAN ÇIKARMA CEZASININ (Y.D) KARARI, İCRA MEMURUNUN PTT GÖREVLİSİNİ DÖVME

MEMURLUKTAN ÇIKARMA CEZASININ (Y.D) KARARI, İCRA MEMURUNUN PTT GÖREVLİSİNİ DÖVME

İdare, Devlet Memurluğu, Disiplin Suç ve Cezaları, Yolluk, Özlük Hakları, Atama, Tayin, İptal ve Tam Yargı Davaları, İdarenin Sorumluluğu, Kamu Maliyesi ve Vergiler...

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

Mesajlar: 2411


Zabıt katibi, posta dağıtıcısıyla tebligat kağıtlarının alınmasından dolayı tartışmış ve olay kavgaya dönüşmüştür.

Kavga sırasında posta dağıtıcısı zabıt katibinin parmağını ısırmış, zabıt katibi de posta dağıtıcısının parmağını kırmıştır.

Olay sonrasında zabıt katibine 3 günlük, posta dağıtıcına ise 21 günlük rapor verilmiştir.

Açılan soruşturmada ise zabıt katibine 657 sayılı Kanunun 125/E-f bendinde yer alan "amirlerine, maiyetindekilere ve iş sahiplerine fiili tecavüzde bulunmak" filini işlediği gerekçesiyle memurluktan çıkarma cezası verilmiş daha önce de bir uyarı cezası bulunduğu için cezasında indirim uygulanmamıştır.

Cezanın iptali istemiyle açılan davada, idare mahkemesi talebi reddetmiştir. Bölge İdare mahkemesi ise kavgayı ilk olarak kimin başlatmış olduğunun beli olmaması, ceza dosyasında bu konuda net bir tespit yapılamamış olması nedeniyle, verilen disiplin cezasının iptaline karar vermiştir.

Resim

www.kararara.com

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

Mesajlar: 2411


Teoman üstadım bu verilen karara Coşkun beyin yorumu ne olurdu acaba diye düşünüyorum.))
www.kararara.com  • POPULER KONULAR

Dön İdare ve Vergi Hukuku