İdare Mahkemesinde Yargılama Usulü

İdare, Devlet Memurluğu, Disiplin Suç ve Cezaları, Yolluk, Özlük Hakları, Atama, Tayin, İptal ve Tam Yargı Davaları, İdarenin Sorumluluğu, Kamu Maliyesi ve Vergiler...
salacak
Kıdemli *** Üye

Re: İdare Mahkemesinde Yargılama Usulü

Mesaj gönderen salacak » 19 Tem 2019 22:42

Tekrar merhabalar.
UYAP tan baktığımda MEB idare mahkemesine istinaf başvurusu yapmış.Daha önce avukatımın 15000 tl vekalet için alamadığı 1000 tl yüzünden davadan çekildiğini yazmıştım.Kendisini şikayet ettim ancak şu an avukatım yok
Bundan sonraki süreç ve aşamalar nelerdir?
Ben şu an davama bakan ve lehime iptal kararı veren idare mahkemesine davalının istinaf başvuru dilekçesindeki hukuksuzlukları ve yazdığı istinaf gerekçesindeki yalanları belirten bir dilekçe vs verecekmiyim BU AŞAMADA.(İdare Mahkemesine)

Kullanıcı avatarı
Güntülü
Moderatör

Mesaj gönderen Güntülü » 20 Tem 2019 09:27

Vere bilirsiniz.
www.kararara.com

salacak
Kıdemli *** Üye

Mesaj gönderen salacak » 20 Tem 2019 13:32

Tşk ederim..Cevap dilekçemin başlığı ne olacak.İdare mahkemesi mi istinaf mahkemesi mi?(gerçi daha istinaf mah belli değil)

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman » 20 Tem 2019 13:56

salacak yazdı:
20 Tem 2019 13:32
Tşk ederim..Cevap dilekçemin başlığı ne olacak.İdare mahkemesi mi istinaf mahkemesi mi?(gerçi daha istinaf mah belli değil)
İlgili yerel idare mahkemesine istinafa sunulmak üzere diye belirterek verirseniz onlar gereğini yapar.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

salacak
Kıdemli *** Üye

Mesaj gönderen salacak » 20 Tem 2019 15:57

Teşekkür ederim.
Son olarak elinizde '' Son savunması alınmadan verilen memurluktan ihraç'' kararıyla ilgili elinizde istinaf vs kararları varsa paylaşır mısınız?

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman » 20 Tem 2019 17:00

salacak yazdı:
20 Tem 2019 15:57
Teşekkür ederim.
Son olarak elinizde '' Son savunması alınmadan verilen memurluktan ihraç'' kararıyla ilgili elinizde istinaf vs kararları varsa paylaşır mısınız?
viewtopic.php?f=77&t=459094
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

salacak
Kıdemli *** Üye

Mesaj gönderen salacak » 21 Tem 2019 19:15

Tşk ederim.
acill bir soruya yanıtınıza ihtiyacım var.ACİL
Benim durumumda olduğu gibi başka bir ilden Ankara milli eğitim bakanlığına sözlü savunmaya gitmem gerektiğini belirten yazı kaç gün önceden tebliğ edilmeli.Bunun bir yasal süresi mutlaka vardır diye düşünüyorum.Çünkü bana bir gün önceden akşam saat 16 da haber verip ertesi sabah Ankarada olmamı söylemişlerdi,bende başka bir şehirde olduğumu yetişmemin imkansız olduğumu söylemiştim.
Sorum:Kaç gün önceden tebliğ edilmeli.(Böyle toplantı,savunma,duruşma vs )

salacak
Kıdemli *** Üye

Mesaj gönderen salacak » 22 Tem 2019 13:34

salacak yazdı:
21 Tem 2019 19:15
Tşk ederim.
acill bir soruya yanıtınıza ihtiyacım var.ACİL
Benim durumumda olduğu gibi başka bir ilden Ankara milli eğitim bakanlığına sözlü savunmaya gitmem gerektiğini belirten yazı kaç gün önceden tebliğ edilmeli.Bunun bir yasal süresi mutlaka vardır diye düşünüyorum.Çünkü bana bir gün önceden akşam saat 16 da haber verip ertesi sabah Ankarada olmamı söylemişlerdi,bende başka bir şehirde olduğumu yetişmemin imkansız olduğumu söylemiştim.
Sorum:Kaç gün önceden tebliğ edilmeli.(Böyle toplantı,savunma,duruşma vs )
Yanıt lütfen..Sendikanın avukatı bile bilmiyorum dedi..Bilen birinden yardım bekliyorum

Kullanıcı avatarı
IŞIKDEMİR
Editör
Meslek: İcra Memuru

Mesaj gönderen IŞIKDEMİR » 22 Tem 2019 22:15

Savunma hakkı:

Madde 130 - Devlet memuru hakkında savunması alınmadan disiplin cezası verilemez.

Soruşturmayı yapanın veya yetkili disiplin kurulunun 7 günden az olmamak üzere verdiği süre içinde veya belirtilen bir tarihte savunmasını yapmıyan memur, savunma hakkından vazgeçmiş sayılır.
Resim

salacak
Kıdemli *** Üye

Mesaj gönderen salacak » 22 Tem 2019 22:34

Sayın IŞIKDEMİR.O maddenin alt kısmında''veya belirtilen bir tarihte'' ibaresi kafamı karıştırdı.bu durumda 1 gün önceden tebliğ edip başka bir şehirdeki savunmaya çağrılabilinir mi?
2-İdare mahkemesi kesin kararı hemen uygulanır mı?İstinaf yolu ile kesinleşmesi mi beklenir.çünkü meslekten ihracın İPTAL kararı tebliğ edileli 18 gün oldu..Hala ses yok.Göreve hala başlamadım,hala atamam yapılmadı.