1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

İdari Yargıda Yargılamanın Yenilenmesi ile Harç ve Giderler

Gönderilme zamanı: 23 Haz 2020 19:18
gönderen Karahisarlı Hakan
Merhaba forum sakinleri,
Kurumumdan İdari KINAMA disiplin cezası aldım. A ili İdare Mahkemesine dava açtım. Ceza iptal edildi. Sonra, Kurum, bu iptal kararını B ili Bölge İdare Mahkemesine götürdü. B ili Bölge idare Mahkemesi önce İPTAL kararını onadı. Ardından Kurum sadece, benim KHK ile kamudan ihraç edilmiş olduğumu bildirerek Karar Düzeltme Talep edince de bu defa kararı BOZDU ve KINAMA Disiplin Cezamı onadı. Dava gideri dahil kurumun avukat giderini de ben ödedim.
Şimdi ben Ohal Komisyonundan iade kararı aldım ve kurumumda tekrar çalışmaya başladım. OHAL komisyonu kararını ekleyerek Yargılanmanın Yenilenmesini istemeyi düşünüyorum.
1- Yargılamasının Yenilenmesini isteyebilir miyim?
2- Dilekçemi hangi mahkemeye hitaben yazmalıyım? (A ili İdare Mahkemesi yoksa B ili Bölge İdare Mahkemesi)
3- Sıfırdan dava açar gibi, KINAMA cezasına itirazımı delillendiren ve davayı ilk açtığımda dosyaya koyduğum evrakları tekrar dilekçeme eklemeli ve tekrar KINAMA cezasının hukuka aykırı olduğunu anlatmaya çalışmalı mıyım, yoksa sadece dava esas ve karar numaralarını belirtip ve sadece OHAL komisyonu kararını ekleyerek, 'Bakın siz o zaman böyle karar vermiştiniz ama yeni bir durum oluştu' mu demeliyim?
4- Sıfırdan bir dava gibi dava harcı yatırılacak mı?
5- Yargılamanın Yenilenmesi davasını kazanırsam, önceki davanın gider ve harçları ile karşı tarafa ödediğim avukat ücretini talep edebilir ve alabilir miyim?
Bilgi verenlere şimdiden çok teşekkürler.