İstinaf kazandım Şimdi ne olacak ?

İdare, Devlet Memurluğu, Disiplin Suç ve Cezaları, Yolluk, Özlük Hakları, Atama, Tayin, İptal ve Tam Yargı Davaları, İdarenin Sorumluluğu, Kamu Maliyesi ve Vergiler...
Cilgunusak
Site Üyesi

İstinaf kazandım Şimdi ne olacak ?

Mesaj gönderen Cilgunusak »

Merhaba;
istinaf makhemesinden şöyle bir kara çıktı.Karar metnı bayagı uzun fakat en son kısmı yazıyorum.

Açıklanan nedenlerle; davacı tarafın İSTİNAF BAŞVURUSUNUN KABULÜNE, Ankara 23. İdare
Mahkemesi'nce verilen 30/05/2019 gün ve E:2018/2133, K:2019/1504 sayılı kararın KALDIRILMASINA; 2577
sayılı Yasanın değişik 45. maddesinin 4. fıkrası uyarınca esastan incelenen davada, dava konusu işlemin
İPTALİNE; aşağıda dökümü yapılan, mahkeme ve istinaf safhasına ait toplam 389,80 TL yargılama giderinin ve
hüküm tarihindeki Avukatlık Asgari Ücreti Tarifesine göre 1700 TL avukatlık ücretinin davalı idareden alınarak
davacı tarafa verilmesine, posta gideri avansından artan miktarın ise ilgili tarafa iadesine, 08/07/2020 tarihinde
oybirliğiyle ve kesin olarak karar verildi.

İstinaftan böyle bir karar çıktı. Ben davayı 25.11.2018 tarihinde açmıştım. Maddi ve yasal faiziyle beraber tazminat davası açabilir miyim kuruma. Milli savunma bakanlığı tazminat davası açar ve kazanırsam tahmini olarak ne kadar alırım ? yada tazminat davası açabilir miyim ? yardımcı olur musunuz rica etsem.