Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Araştırma görevlisi olarak atamamın yapılmaması iptal davası emsal kararı.

İdare, Devlet Memurluğu, Disiplin Suç ve Cezaları, Yolluk, Özlük Hakları, Atama, Tayin, İptal ve Tam Yargı Davaları, İdarenin Sorumluluğu, Kamu Maliyesi ve Vergiler...
bbusra
Yeni Üye

Araştırma görevlisi olarak atamamın yapılmaması iptal davası emsal kararı.

Mesaj gönderen bbusra »

Merhabalar, bir devlet üniversitesinin araştırma görevlisi kadrosu için bilim sınavına en yüksek puanlı aday olarak katıldım. Sonuçlar açıklandığında yedek aday olarak listede yer aldım. Asil ilan edilen kişi ise sınava en düşük puana sahip olarak katılmasına rağmen herkesten 30 puan kadar yüksek not verilerek 1.sıraya yükseltildi. Tüm bunlar neticesinde sınav sonuçlarının açıklanması üzerinden bir ay geçtikten sonra adresime bir resmi yazı gönderildi. Asil adayın başvuru süresinde evraklarını teslim etmediğinden dolayı atanmaya hak kazandığım ve evraklarımı şahsen teslim etmem istendi. Evrak teslim süresi içerisinde üniversite personel daire başkanlığına gittim ve evraklarımı teslim etmek istedim. Görevli memur bir yanlışlık olduğunu asil kişinin evraklarını teslim ettiğini ancak masasında dosyalar arasında kalarak gözden kaçtığını söyledi ve sonrasında ilk gönderilen resmi yazının sehven gönderildiği ve atamamın yapılmadığını belirten bir resmi yazı daha aldım. Bu olaylar neticesinde elimdeki atanmaya hak kazandığıma dair yazılan resmi yazı ve buna rağmen atamamın yapılmaması ile ilgili mahkemeye vereceğim. Bu konuyla ilgili veya benzer nitelikte atama kararının iptali davası emsal kararı varsa yardımcı olmanızı rica ediyorum.

hasancetin
Site Üyesi

Re: Araştırma görevlisi olarak atamamın yapılmaması iptal davası emsal kararı.

Mesaj gönderen hasancetin »

Yaşadığınız mağduriyetin derin üzüntüsü ve acısını anlıyorum. Konuyla ilgili umarım hakkınız olana nail olabilirsiniz. Ben de farklı konuda mağdurum.Saygılar ve selamlarla