Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Denetimli Serbestlik ve Güvenlik Soruşturması

İdare, Devlet Memurluğu, Disiplin Suç ve Cezaları, Yolluk, Özlük Hakları, Atama, Tayin, İptal ve Tam Yargı Davaları, İdarenin Sorumluluğu, Kamu Maliyesi ve Vergiler...
Bozkurt55
Yeni Üye

Denetimli Serbestlik ve Güvenlik Soruşturması

Mesaj gönderen Bozkurt55 »

Merhabalar, TCK 191. Kullanmak İçin Uyuşturucu Bulundurmak, Kabul Etmek suçundan 1 yıllık denetimli serbestlik 5 yıllık kamu davasının ertelenmesi kararı aldım. Verilen 1 yıllık denetimli serbestlik süresini olumlu bir şekilde bitirdim ve tedavi sürecini de tamamladım. Geriye sadece 5 yıllık kamu davasının açılmasının ertelenmesi kararı kaldı. Yakında MEB'e atamam yapılacak ve bir güvenlik soruşturması geçireceğim. Bu durum atanmam için engel teşkil etmekte midir? Eğer olumsuz bir sonuç alırsam açılacak bir idari davayı kazanma şansım yüksek mi? Bir de son merak ettiğim; araştırdığım kadarıyla bu suç yüz kızartıcı veya katalog suçlar içerisinde görünmüyor veya MEB alım yönetmeliğinde belirtilen bir unsur değil. Kurumun veya sorun çıkarsa mahkemenin bunu yüz kızartıcı bir suç olarak değerlendirip bir ret sonucu doğmasının ihtimali var mıdır, öğretmenlik mesleğinin niteliğine uygun değil şeklinde kalıcı bir olumsuz sonuç doğurur mu?

Bozkurt55
Yeni Üye

Re: Denetimli Serbestlik ve Güvenlik Soruşturması

Yardımcı olabilecek kimse var mı? Lütfen bu konuda bilgi edinmeye çok ihtiyacım var
Bozkurt55
Yeni Üye

Re: Denetimli Serbestlik ve Güvenlik Soruşturması

@teoman @Birbilen @Admin
Üstatlarım idare hukuku alanında genellikle sizin değerlendirmelerinizi gördüm. Durumum hakkında bir yorum getirirseniz beni çok mutlu edersiniz.