Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

EŞ DURUMU MAZERET TAYİNİ

İdare, Devlet Memurluğu, Disiplin Suç ve Cezaları, Yolluk, Özlük Hakları, Atama, Tayin, İptal ve Tam Yargı Davaları, İdarenin Sorumluluğu, Kamu Maliyesi ve Vergiler...
katipeee
Yeni Üye

EŞ DURUMU MAZERET TAYİNİ

Mesaj gönderen katipeee »

Adalet bakanlığı bünyesinde sözleşmeli icra katibi olarak görev yapmaktayım. Mülakat süreçlerimde eşim polis akademisi polis amirleri eğitim merkezinde eğitimdeydi. Benim mülakat sonucum açıklanmadan eşim açık kurayla ailelerimize yakın ili seçti bazı özel sebeplerden ötürü. Benim sınav sonucumun olumlu olacağı düşüncesi aklımızda yoktu kazanamadım olarak bakıyorduk o yüzden benim şimdiki görev yaptığım ili kurada seçmedi. Eşim atandıktan sonra aradan 1 hafta sonra benim sınav sonucum açıklandı kazandım ve haliyle farklı şehirlerde görev aldık. Sözleşmeli personel olmam dolayısıyla 1 senelik zorunlu süremi doldurduktan sonra mazeret tayin dilekçeme madde 24ün c bendindeki "Görev yapılan yere atanmadan önce var olan bir mazerete dayalı olarak nakil talebinde bulunulamaz." hükmüne dayalı olarak tayin talebim reddedilebilir mi? Ben bu yaşadığımız durumu dilekçede nasıl anlatabilirim bakanlığa yardımcı olur musunuz? Elinizde emsal kararlar var mı benim durumumla benzer?