Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Bütün mahkeme kararları memurun kurumuna bildirilir mi ?

İdare, Devlet Memurluğu, Disiplin Suç ve Cezaları, Yolluk, Özlük Hakları, Atama, Tayin, İptal ve Tam Yargı Davaları, İdarenin Sorumluluğu, Kamu Maliyesi ve Vergiler...
Cevapla
Bürküt
Yeni Üye
Mesajlar: 4
Kayıt: 01 May 2021 03:27

Bütün mahkeme kararları memurun kurumuna bildirilir mi ?

Mesaj gönderen Bürküt »

Mahkemece hakkımda takdiren seçimlik 2800 tl adli para cezası verildi. Hapis cezasından çevrilmedi yani doğrudan para cezası verildi. Ve bu cezayla ilgili HABG kararı verildi. Memur olduğum için bu mahkeme kararı kurumuma bildirilecek midir ? Dava 2 yıl evvel başlamıştı. Meb de öğretmenim. Zaten dava açılışında iddianame kurumuma gönderilmiş midir ? kurumdan dava açılışında ya da sonradan benden bir bilgi ya da ifade alınmadı. Yüz kızartıcı suçlar sınıfından bir suç değil. Memurun özel yaşamını ilgilendiren durumlar da kurumlarına bildirilmekte midir ? Yani kamu göreviyle ilgili değilse de kuruma iddianame ve kesinleşmiş yargı kararı mutlaka bildirilir mi ? 657 sayılı kanunun 131. Maddesini nasıl anlamak lazım ? Bilginiz varsa beni aydınlatırsanız çok sevinirim.


Kullanıcı avatarı
Birbilen
Moderatör
Mesajlar: 1476
Kayıt: 23 Eki 2019 16:10
Meslek: Emekli Hukuk Adamı

Re: Bütün mahkeme kararları memurun kurumuna bildirilir mi ?

Mesaj gönderen Birbilen »

Bürküt yazdı: 01 May 2021 03:41 Mahkemece hakkımda takdiren seçimlik 2800 tl adli para cezası verildi. Hapis cezasından çevrilmedi yani doğrudan para cezası verildi. Ve bu cezayla ilgili HABG kararı verildi. Memur olduğum için bu mahkeme kararı kurumuma bildirilecek midir ? Dava 2 yıl evvel başlamıştı. Meb de öğretmenim. Zaten dava açılışında iddianame kurumuma gönderilmiş midir ? kurumdan dava açılışında ya da sonradan benden bir bilgi ya da ifade alınmadı. Yüz kızartıcı suçlar sınıfından bir suç değil. Memurun özel yaşamını ilgilendiren durumlar da kurumlarına bildirilmekte midir ? Yani kamu göreviyle ilgili değilse de kuruma iddianame ve kesinleşmiş yargı kararı mutlaka bildirilir mi ? 657 sayılı kanunun 131. Maddesini nasıl anlamak lazım ? Bilginiz varsa beni aydınlatırsanız çok sevinirim.
İddianame kurumuna gitmiş olabilir, çok emin değilim. Ama hagb kararı bir mahkumiyet olmadığından kurumuna ayrıca bildirilmez.
Bir bilene sor...
Bağımlılığı bırakın! Damarlarınızdaki asil Türk kanını kirletmeyin...
Cevapla