Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

48-5 park halinde iken başıma gelenler

İdare, Devlet Memurluğu, Disiplin Suç ve Cezaları, Yolluk, Özlük Hakları, Atama, Tayin, İptal ve Tam Yargı Davaları, İdarenin Sorumluluğu, Kamu Maliyesi ve Vergiler...
Mert179
Yeni Üye

Re: 48-5 park halinde iken başıma gelenler

Mesaj gönderen Mert179 »

Merhaba,
Bu konuyla ilgili takipsizlik kararını paylaşabilir misiniz?

sezginser
Yeni Üye

Mesaj gönderen sezginser »

İyi geceler Hasan bey, bu arada geçmiş bayramınızda kutlu olsun.

Gerçi açtığınız başlıktaki açıklamalarınızı, paylaştığınız belgeleri ve yorumları inceledim ancak yinede benim açımdan bazı şeyler havada kaldı çünkü bende bundan birkaç sene önce geceyarısı alkollüyken araç kullanmaktan yakalandım işlem yapıldı daha sonrada yargılandım 500 TL adli para cezasına çarptırıldım cezada belli bir limitin altında olduğundan temyiz ya da istinafa gidemedim, maalesef daha öncesinden de farklı bir olay yüzünden HAGB vardı o da patladı ve kaç yıldır o davayla da cebelleşiyorum.

Şimdi benim öğrenmek istediğim geçmişteki alkollü araç kullanma olayıyla ilgili bu saatten sonra yapabileceğim birşey varmı? Sonuçta sadece alkollüydüm bir kazam ya da olayım olmadı üstelik aracımıda gayet düzgün idare ediyordum. Gördüğüm kadarıyla savcılık sizin cezanızı ertelemiş peki daha önceden bir olayınız cezanız ya da HAGB niz olmuşmuydu? Savcılık size nasıl takipsizlik verdi? O bakımdan bende kendi durumumla ilgili bir aksiyon alabilimiyim?

Tabi yasalarda sürekli değişiyor yargı paketleriyle basit ve seri yargılama usulleri, savcılık ertelemeleri getirildi, benim alkollüyken yakalandığım zamanlarda bu uygulamalar henüz yoktu peki geçmişte HAGB si olanlarda şu anki duruma göre sözkonusu uygulamalardan yararlanabiliyor mu?

Umarım mesajımı cevapsız bırakmazsınız.

Saygılar.
Pişman05
Site Üyesi

Mesaj gönderen Pişman05 »

sezginser yazdı: 26 Tem 2021 00:58 İyi geceler Hasan bey, bu arada geçmiş bayramınızda kutlu olsun.

Gerçi açtığınız başlıktaki açıklamalarınızı, paylaştığınız belgeleri ve yorumları inceledim ancak yinede benim açımdan bazı şeyler havada kaldı çünkü bende bundan birkaç sene önce geceyarısı alkollüyken araç kullanmaktan yakalandım işlem yapıldı daha sonrada yargılandım 500 TL adli para cezasına çarptırıldım cezada belli bir limitin altında olduğundan temyiz ya da istinafa gidemedim, maalesef daha öncesinden de farklı bir olay yüzünden HAGB vardı o da patladı ve kaç yıldır o davayla da cebelleşiyorum.

Şimdi benim öğrenmek istediğim geçmişteki alkollü araç kullanma olayıyla ilgili bu saatten sonra yapabileceğim birşey varmı? Sonuçta sadece alkollüydüm bir kazam ya da olayım olmadı üstelik aracımıda gayet düzgün idare ediyordum. Gördüğüm kadarıyla savcılık sizin cezanızı ertelemiş peki daha önceden bir olayınız cezanız ya da HAGB niz olmuşmuydu? Savcılık size nasıl takipsizlik verdi? O bakımdan bende kendi durumumla ilgili bir aksiyon alabilimiyim?

Tabi yasalarda sürekli değişiyor yargı paketleriyle basit ve seri yargılama usulleri, savcılık ertelemeleri getirildi, benim alkollüyken yakalandığım zamanlarda bu uygulamalar henüz yoktu peki geçmişte HAGB si olanlarda şu anki duruma göre sözkonusu uygulamalardan yararlanabiliyor mu?

Saygılar.
Hocam benim de hagb vardı 2 ay önce alkollü yakalandım hagb a uğraşıyorum derken hemen karar çıkmıyor mu zaten ceza var ortada direk yüzüne okunmuyor mu tekrar mı dosya açılıp yargılıyor lar
hasancetin
Site Üyesi

Mesaj gönderen hasancetin »

sezginser yazdı: 26 Tem 2021 00:58 İyi geceler Hasan bey, bu arada geçmiş bayramınızda kutlu olsun.

Saygılar.
Öncelikle geçmiş olsun. Kolluk kuvvetleri sanırım kendimce edindiğim tecrübeye niyazen ve buna istinaden artık alkol kokusuna da konusuna da katiyyen tahammülleri olmayan bir kuvvet haline "getirildi". Bakınız artık iyi hal ya da iyi niyet ya da herhangi bir husus alkollü tarafta aranmıyor sorgulanmıyor. Matematik ve gider vergi pusulasına döndü yaptırımcı adalet. Market gibi oldu yani. Yazıktır günahtır. Konuyu toparlamak gerekirse daha önceden herhangi bir cezadan hüküm veya erteleme ya da mahkemeyle katiyyen hiç işim olmadı.HAGB şimdi aldım sicilim tertemiz 38 yaşındayım lakin bu itirazım onanırsa bununla beraber savcılığa da itirazen bildireceğim . Allah düşürmesin kimseyi. Gerçekten alkol konusu ve yaptırımsal yaklaşımlar ve cezai yaptırımlar gerçekten çok tuhaf. Teyakkuzdayım iletişimde kalalım. Davam hala inceleme ve karar aşamasında. Ben de merakla bekliyorum.
hasancetin
Site Üyesi

Özelden mesaj atarsanız beraber paylaşabiliriz tecrübelerimizi.
hasancetin
Site Üyesi

Olay ile ilgili Savcılık soruşturması başlatıldığı için paylaşım yapmamaktayım.